Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Radeon 6970 και Radeon 6950


Aragorn Elessar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραιο review μπραβο αργησες βεβαια λιγο αλλα το εβγαλες ολοκληρωμενο με τα καινουρια στοιχεια περι bios κ για την καινουρια κυκλοφορια της 6950 με το 1gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update: μπήκαν τα Crossfire αποτελέσματα σε΄ολα τα bench καθώς και μία επιπλέον σελίδα με μερικες δοκιμές σε διαφορετική ανάλυση και επίπεδο tessellation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο έγκυρα είναι αυτά τα νούμερα, αλλά φαίνεται ότι η 6970 είναι πίσω από την 580...

Παρεπιμπτόντως, δείτε και μια σύγκρισσύγκρισηη με την 6990 που μόλις κυκλοφόρησε... Πραγματικό τέρας είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο review μονο μια διορθωση:

 

To Crossfire αδιαμφισβήτητα δίνει ένα τεράστιο boost στις επιδόσεις σας, αρκεί μόνο να ξέρετε να τις εκμεταλλευτείτε. Δηλαδή, αν παίζετε σε αναλύσεις μεγαλύτερες από 1650x1080 τότε σαφώς και το Crossfire είναι η μόνη σας επιλογή για ένα hardcore gaming, αφού όσο μεγαλύτερη η ανάλυση τόσο μεγαλώνει η διαφορά ανάμεσα στις επιδόσεις με μίας κάρτα εναντίον δύο. Αντίθετα, αν παίζετε σε αναλύσεις μικρότερες από 1650x1080 τότε η διαφορά αυτή αρχίζει και ελαττώνεται όλο και περισσότερο, καθιστώντας έτσι το Crossfire πλήρως άχρηστο. Μάλιστα, αξίζει να αναφερθεί ότι σε πολύ μικρές αναλύσεις όπως 1024x768 δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στο Crossfire και την Single κάρτα (ειδικά με απενεργοποιημένο Anti-Aliasing).

 

 

1680x1050 ειναι το σωστο. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς μπράβο στα παιδιά. Πολύ επαγγελματική δουλειά. Τέτοια ανάλυση ούτε στο Guru3d δεν βλέπεις.

 

Το μόνο που θα σχολιάσω είναι η εντύπωση που μου έκανε το CF. Πρώτη φορά βλέπω σχεδόν να διπλασιάζει τις επιδόσεις μιας κάρτας σε όλες τις μετρήσεις. Είχα συνηθίσει σε ένα επιπλέον 30-60%. Εδώ μιλάμε +80 σε όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δεν είναι σωστό να ποστάρω εδώ όμως εγώ είμαι απογοητευμένος απο το crossfire

όχι όμως απο τις κάρτες που benchάρατε εσείς αλλά απο δυο 5770 οι αναλύσεις που παίζω παιχνίδια είναι 1920 Χ 1080 (τέσταρα αρκετά παιχνίδια των τελευταίων 4 χρόνων) και δεν βλέπω διαφορές ανω του 10% με 20% έχω μετανοιώσει που αγόρασα δεύτερη κάρτα κάτι που στο μέλλον δεν θα ξανακάνω νομίζω πως είναι προτιμότερο η αναβάθμηση να γίνεται με αγορά μιας μόνο κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...