Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Μια χαρά είναι η αντίληψη μου, μια χαρά καταλαβαίνω αυτά που γράφεις, απλά δεν συμμερίζομαι την άποψη σου.

Μα δεν είναι θέμα άποψης, πώς να το κάνουμε τώρα;  Υπαναχώρηση σύμβασης σημαίνει ότι παύει κάθε σχέση με την εταιρεία και συνεπώς πρέπει να επιστραφούν όλα τα έγγραφα τα οποία έχουν υπογραφεί. Για να μην αναφέρω το γεγονός ότι δεν έχει δοθεί αντίγραφο ως όφειλε και αποτελεί και ξεχωριστό  έγγραφο από τη σύμβαση.

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Να προσεξεις εκει τι θα υπογραψεις γιατι τα πραγματα δεν τα λενε ξεκαθαρα και υπαρχουν χρονικες δεσμευσεις .

Δουλεύει ο ξαδερφός μου στη Volterra, θα μου τα πει και τα δικά τους τα καμώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Zus είπε

Υπαναχώρηση σύμβασης σημαίνει ότι παύει κάθε σχέση με την εταιρεία

Δηλαδή αν εγώ κάνω αίτηση φορητότητας σταθερού τηλεφώνου στη vodafone και αμέσως μετά κάνω υπαναχώρηση σύμβασης, αυτό σημαίνει πως τερματίζεται αυτόματα και η σύνδεση κινητού που έχω εδώ και χρόνια στην ίδια εταιρεία? Sorry αλλά αυτό που έγραψες δεν έχει καμία λογική βάση.

1 ώρα πριν, Zus είπε

αποτελεί και ξεχωριστό  έγγραφο από τη σύμβαση.

Και τι σημαίνει αυτό? Κατά την ταπεινή μου άποψη σημαίνει πως δεν έχει καμία σχέση με τη συγκεκριμένη σύμβαση, συνεπώς ούτε και με την υπαναχώρηση στη συγκεκριμένη σύμβαση.

Πάντως ο μόνος λόγος που παρέθεσα την άποψη μου είναι επειδή ζήτησες γνώμες/απόψεις για το θέμα σου, αν την θεωρείς λάθος απλά προσπέρασε την, δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση.

Καλή τύχη αύριο που θα προσπαθήσετε να πάρετε πίσω το επίμαχο χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...Ποτε υπεγραψε; Δεν ειναι και ευκολο να γινει υπαναχωρηση σε αυτο που εχει υπογραψει... Υποτιθεται οταν  βαζεις καπου υπογραφη τοτε αυτοματα αποδεχεσαι αυτο... Μπορει να εχουν περασει τα στοιχεια... Μηπως δεν ειναι ετσι που τα αναφερεις.,.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα...Ποτε υπεγραψε; Δεν ειναι και ευκολο να γινει υπαναχωρηση σε αυτο που εχει υπογραψει... Υποτιθεται οταν  βαζεις καπου υπογραφη τοτε αυτοματα αποδεχεσαι αυτο... Μπορει να εχουν περασει τα στοιχεια... Μηπως δεν ειναι ετσι που τα αναφερεις.,.,

Την Παρασκευή υπέγραψε και λέω ό,τι ακριβώς μου μεταφέρθηκε. Αύριο που θα πάω εγώ από εκεί θα ξεκαθαρίσω το ζήτημα.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή αν εγώ κάνω αίτηση φορητότητας σταθερού τηλεφώνου στη vodafone και αμέσως μετά κάνω υπαναχώρηση σύμβασης, αυτό σημαίνει πως τερματίζεται αυτόματα και η σύνδεση κινητού που έχω εδώ και χρόνια στην ίδια εταιρεία? Sorry αλλά αυτό που έγραψες δεν έχει καμία λογική βάση.

Και τι σημαίνει αυτό? Κατά την ταπεινή μου άποψη σημαίνει πως δεν έχει καμία σχέση με τη συγκεκριμένη σύμβαση, συνεπώς ούτε και με την υπαναχώρηση στη συγκεκριμένη σύμβαση.

Πάντως ο μόνος λόγος που παρέθεσα την άποψη μου είναι επειδή ζήτησες γνώμες/απόψεις για το θέμα σου, αν την θεωρείς λάθος απλά προσπέρασε την, δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση.

Καλή τύχη αύριο που θα προσπαθήσετε να πάρετε πίσω το επίμαχο χαρτί.

 

Δεν είμαστε πελάτες της ΔΕΗ, θέλουμε να γίνουμε και ίσως να θέλαμε. Συνεπώς άκυρο το παρέδειγμά σου με τη vodafone. Όπως και να έχει ο μόνος λόγος που ζητάει κάποιος άποψη εδώ είναι για να παραθέσει κάποιος άλλος την άποψή του με βάση την όποια γνώση του επί του θέματος. Αν δεν έχουμε παρόμοια εμπειρία και δεν έχουμε γνώση επί του ζητήματος καλύτερα να μην απαντάμε και να αφήνουμε το νήμα καθαρό για τον επόμενο που μπορεί να αναζητήσει κάτι παρόμοιο. Εδώ τώρα παίζουμε την κολοκυθιά και έχουμε παγιδευτεί σε μία στείρα αντιπαράθεση, χωρίς ούτε εσύ, ούτε εγώ να έχουμε επαρκή γνώση επί του θέματος. Μόλις το λύσω θα διαφωτίσω και εσένα λοιπόν, ώστε σε μελλοντικό παρόμοιο θέμα να μπεις να βοηθήσεις τον επόμενο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σου.... Μπορει να σου  πουν οτι τωρα που υπεγραψε   δεν γινεται αναιρεση...  Να σου βρουν διαφορες δικαιολογιες και αλλα που θα γνωριζουν αυτοι καλυτερα.. Ισως  και να πατησουν σε καποιο αθρο που δεν ξερουμε εμεις..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... ακούστε "ομορφιές" της ΔΕΗ.

Η ιδιοκτήτρια της πολυκατοικίας έδωσε κατά λάθος τον δικό μας αριθμό παροχής σε νέο ενοικιαστή διαμερίσματος (και στο συμβόλαιο στο taxisnet) και αυτός πήγε στη ΔΕΗ και γύρισε το ΔΙΚΟ μου ρολόι στο όνομα του...!!!

Τώρα μου είπαν από το τηλ. κέντρο της ΔΕΗ ότι πρέπει να πάμε να το ξαναλλάξουμε στο δικό μας όνομα με το συμβόλαιο μας (taxisnet) και να πληρώσουμε και 130 ευρά εγγύηση (να φανταστείτε ότι η παλιά εγγύηση που είχαμε δώσει κάποτε ήταν σε δρχ., οπότε ξαφνικά το να σκάσω από ηλιθιότητα της ιδιοκτήτριας 130 ευρά μου έπεσε πολύ βαρύ).

Ερώτημα: πως η ΔΕΗ έστω και με το μισθωτήριο ανά χείρας (ναι αλλά και εγώ έχω νέο μισθωτήριο με τον ίδιο αριθμό παροχής ΔΕΗ) άλλαξε το όνομα στο λογαριασμό?

Και τώρα που ο νέος ενοικιαστής θέλει να κόψει την παροχή λόγω του λάθους και εγώ θα μείνω για όσο μείνω χωρίς ρεύμα δεν είναι παράνομο?

Δεν είδε ο υπάλληλος στο σύστημα ότι λειτουργεί η παροχή?

Ε??? Είδες η ΔΕΗ... 

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREEKEAGLE12 είπε

Λοιπόν... ακούστε "ομορφιές" της ΔΕΗ.

Η ιδιοκτήτρια της πολυκατοικίας έδωσε κατά λάθος τον δικό μας αριθμό παροχής σε νέο ενοικιαστή διαμερίσματος (και στο συμβόλαιο στο taxisnet) και αυτός πήγε στη ΔΕΗ και γύρισε το ΔΙΚΟ μου ρολόι στο όνομα του...!!!

Kαι δε χαρηκες? Αρα ότι ρευμα χαλας θα το πληρωνει άλλος.

50 λεπτά πριν, chill είπε

Ο zus άφαντος δύο μέρες...είτε τις έφαγε από τον Φωτόπουλο είτε κοιτάει ακόμα σε ριπλέι το γκολ του Κάτσε :lol:

Εχει φυγει ο Φωτοπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREEKEAGLE12 είπε

Λοιπόν... ακούστε "ομορφιές" της ΔΕΗ.

Η ιδιοκτήτρια της πολυκατοικίας έδωσε κατά λάθος τον δικό μας αριθμό παροχής σε νέο ενοικιαστή διαμερίσματος (και στο συμβόλαιο στο taxisnet) και αυτός πήγε στη ΔΕΗ και γύρισε το ΔΙΚΟ μου ρολόι στο όνομα του...!!!

Τώρα μου είπαν από το τηλ. κέντρο της ΔΕΗ ότι πρέπει να πάμε να το ξαναλλάξουμε στο δικό μας όνομα με το συμβόλαιο μας (taxisnet) και να πληρώσουμε και 130 ευρά εγγύηση (να φανταστείτε ότι η παλιά εγγύηση που είχαμε δώσει κάποτε ήταν σε δρχ., οπότε ξαφνικά το να σκάσω από ηλιθιότητα της ιδιοκτήτριας 130 ευρά μου έπεσε πολύ βαρύ).

Ερώτημα: πως η ΔΕΗ έστω και με το μισθωτήριο ανά χείρας (ναι αλλά και εγώ έχω νέο μισθωτήριο με τον ίδιο αριθμό παροχής ΔΕΗ) άλλαξε το όνομα στο λογαριασμό?

Και τώρα που ο νέος ενοικιαστής θέλει να κόψει την παροχή λόγω του λάθους και εγώ θα μείνω για όσο μείνω χωρίς ρεύμα δεν είναι παράνομο?

Δεν είδε ο υπάλληλος στο σύστημα ότι λειτουργεί η παροχή?

Ε??? Είδες η ΔΕΗ... 

Γεια σου... Ο υπαλληλος  δεν τον νοιαζει αν δουλευει αυτη η παροχη... Εκανε αυτο που του ζητησαν... Λαθη γινονται... Απλα εσυ δεν πληρωσεις αυτο το ποσο... Θα βαλεις την ιδιοκτητρια να στο πληρωσει... Και οπως 3-4 μερες που θα μεινεις χωρις ρευμα μπορει να της πεις να σου πληρωσει και ενα ξενοδοχειο για να μεινεις...Τα λαθη πληρωνονται πες της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, takoulou είπε

Γεια σου... Ο υπαλληλος  δεν τον νοιαζει αν δουλευει αυτη η παροχη... Εκανε αυτο που του ζητησαν... Λαθη γινονται... Απλα εσυ δεν πληρωσεις αυτο το ποσο... Θα βαλεις την ιδιοκτητρια να στο πληρωσει... Και οπως 3-4 μερες που θα μεινεις χωρις ρευμα μπορει να της πεις να σου πληρωσει και ενα ξενοδοχειο για να μεινεις...Τα λαθη πληρωνονται πες της...

Εννοείς το ποσό της εγγύησης τα 130 ευρώ, έτσι δεν είναι? 

Τώρα όσον αφορά τη ξαναλαγή του ονόματος σκέφτομαι α) να προβεί ο άλλος ενοικιαστής σε διακοπή και να γίνει μετά η αλλαγή β) να πάμε κατευθείαν για την αλλαγή? Μήπως με τη διακοπή μας ζητήσουν κάνα χαρτί ηλεκτρολόγου και άντε γύρευε... ( ο ιδιοκτήτης ζει στο εξωτερικό)... ενώ τώρα που το πήρε ο άλλος ενοικιαστής δεν είχαμε καθόλου διακοπή ρευματοδότησης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...