Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fredd0 είπε

δεν εχει καμια δουλεια η ΔΕΗ με πιστοποιητικο ηλεκτρολογου. Εγω τουλαχιστον, στο σπιτι μου οταν εβαλα παροχη, ο ΔΕΔΔΗΕ το ζητησε στον ΔΕΔΔΗΕ το πηγα. 

Απο κει και περα, το λαθος ποιος το εκανε? Βλεπεις εσυ καπου να εχει κανει λαθος η ΔΕΗ? Πηγες εσυ με συμβολαιο για την παροχη 123456789 σου κανε συμβαση, πηγε η αλλη με συμβολαιο για την παροχη 123456789 της εκανε συμβαση, Τι να πει η ΔΕΗ? Γιατι εφυγε ο προηγουμενος? Αμα λοιπον πας διακοπες και γυρισεις και δεν εχεις ρευμα, βρεστα με αυτον που τα εκανε σαλατα, τον ιδιοκτητη.

Φυσικα ο ΔΕΔΔΗΕ το ζηταει ανεξαρτητα απο παροχο για την ασφαλεια της εγκαταστασης .Ελεγχος καθε 14 χρονια νομιζω δεν ειναι υπερβολη .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτο που λες λεγεται παρανομη ρευματοδοτηση .Δεν εχει σχεση με την αλλαγη ονοματος .

Aυτο που λεω δεν είναι ότι συνεβη στο φιλο μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Γεια... Περιμενε μεσα τις επομενες 1-2 μερες να σου κοψουν το  ρευμα... ( αν δεν το εχουν κοψει ακομα)..Για περιοχη μιλαμε;;

Αθήνα είμαι. Έχω ελπίδα ο από πάνω είχε κάνει αίτηση διακοπής τον Ιούνιο και ήρθαν και το κόψανε τον Οκτώβριο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Αποκλειεται... Θα ερθουν αυτες τις μερες... Ειναι προσβασιμος ο χωρος εκει που θα γινει η διακοπη;;

Αφού σου είπα. Πραγματικά στον άλλον έκαναν τόσους μήνες. Στην τελική θα μου χαλάσει τα τρόφιμα στο ψυγείο, δεν θα μου πιει και το αίμα. Όχι, τα ρολόγια είναι εντός εισόδου της πολυκατοικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, GREEKEAGLE12 είπε

Αθήνα είμαι. Έχω ελπίδα ο από πάνω είχε κάνει αίτηση διακοπής τον Ιούνιο και ήρθαν και το κόψανε τον Οκτώβριο,

παρε τον ιδιοκτητη απο το αφτι και πηγαιντε στη ΔΕΗ, αντι να καθεσαι εδω να σε τρολλαρουν. Εξηγηστε το μπερδεμα και εξηγησε οτι ο ανθρωπος που υπεγραψε τη συμβαση μαζι τους και θα ξαναυπογραψει θα ερθει Αθηνα σε 10 μερες.

 

οταν σταματησουν να γελανε νομιζω θα σε εξυπηρετησουν. Στην 1000% χειροτερη, ας το παρει ο ιδιοκτητης για 10 μερες στο ονομα του αφου εσυ δεν εχει συμβολαιο στο ονομα σου να το παρεις. Ετσι κι αλλιως αυτος φταιει.

Επεξ/σία από fredd0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

παρε τον ιδιοκτητη απο το αφτι και πηγαιντε στη ΔΕΗ, αντι να καθεσαι εδω να σε τρολλαρουν. Εξηγηστε το μπερδεμα και εξηγησε οτι ο ανθρωπος που υπεγραψε τη συμβαση μαζι τους και θα ξαναυπογραψει θα ερθει Αθηνα σε 10 μερες.

οταν σταματησουν να γελανε νομιζω θα σε εξυπηρετησουν. Στην 1000% χειροτερη, ας το παρει ο ιδιοκτητης για 10 μερες στο ονομα του αφου εσυ δεν εχει συμβολαιο στο ονομα σου να το παρεις. Ετσι κι αλλιως αυτος φταιει.

Φίλε μου, ο ιδιοκτήτης είναι στο εξωτερικό. Δεν με τρολάρει κανείς. Είμαι μεσήλικας δεν είμαι πιτσιρδέλι. Ακούω τι μου λέτε, παίρνω πληροφορίες, μαθαίνω πράγματα που δεν ξέρω και κρίνω. Μην φοβάσαι. Το iq μου είναι καλό...

Απλά... έμπλεξα με βόδι ιδιοκτήτη.. 

Άσε που είχα πολύ καιρό να μπω στο Insomnia και βρήκα αφορμή...

Επεξ/σία από GREEKEAGLE12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειεται να γινει αυτο που λες... Το γιατι δεν ειχαν κοψει εγκαιρα στον φιλο σου το ρευμα  θα ηταν οτι υπηρχε καποιο προβληα...( προσβασης...κτλ) Η Δεδδηε οφειλει να εκτελεσει τις εντολες μεσα σε 3 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Αποκλειεται να γινει αυτο που λες... Το γιατι δεν ειχαν κοψει εγκαιρα στον φιλο σου το ρευμα  θα ηταν οτι υπηρχε καποιο προβληα...( προσβασης...κτλ) Η Δεδδηε οφειλει να εκτελεσει τις εντολες μεσα σε 3 μερες...

Τότε υποθέτω ίσως καθυστερήσουν να το δώσουν από το συγκεκριμένο υποκατάστημα καθότι έκαναν σαφές στην άλλη ενοικιάστρια ότι θα περάσουν τουλάχιστον 10 ημέρες ώστε να έχουνμε τον χρόνο να γίνει η αλλαγή... αλλά ποτέ δεν ξέρεις... ο καθένας κοιτάει τον πισινό του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτε εγινε η διακοπη  του ρευματος;;;  Πλεον ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξει κατι φανταζομαι.. Ειμαι γνωστης του θεματος... Κατι ξερω παραπανω.. Βλακειες λενε στην Δεη..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά... έτσι και αλλιώς όλα πήραν τον δρόμο τους... θα καεί το πελεκούδι που λένε... τι να πεις...

Σήμερα είπαμε δήλωσε διακοπή.

Τι διαφορά έχει? 130 είναι έτσι και αλλιώς + το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου. 

Μάλλον πρέπει να φάω γρήγορα τα γλυκά από το ψυγείο ε? άντε να κάνουμε και λίγη πλάκα

Επεξ/σία από GREEKEAGLE12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.deddie.gr/Documents2/Guaranteed Services/EGG 3fold .pdf

Τοτε  περιμενε να στο κοψουν  Παρασκευη η Δευτερα.. Ειδικοτερα σε ποια περιοχης της Αθηνας;;  Πλεον οι εντολες δινονται μεσα στο ταμπλετ  στον τεχνικο... Αυτα τα χρηματα θα τα χρεωσεις σε αυτον που εκανε το λαθος..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...