Προς το περιεχόμενο

Official Whiskey Topic


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 875
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει δικιο για το ποτηρι ο τυπος στο βιντεο. Εχω 2 αδεια ποτηρια μουσταρδας ΒΕΜ που μοιαζουν πολυ με αυτα, και τα χρησιμοποιω για ουισκι και αλλα ποτά.

 

55491_product.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είχαμε αγοράσει με ένα φίλο το 15yo Glenfiddich και βρήκαμε ευκαιρία και το ανοίξαμε.

 

Άλλος κόσμος. Από τη στιγμή που το ανοίγεις, αρωματίζει ο χώρος. Όταν σερβίραμε, περισσότερο ήθελα να το μοιρίζω. Εμένα μου θύμισε πολύ cranberries ή κάτι τέτοιο η μυρωδιά του. Με μία κουταλιά του γλυκού δροσερό νερό μέσα, αναδεικνύονται τα αρώματα τόσο για τη μύτη, όσο και για το στόμα. Πραγματικά καμμία σχέση με ό,τι έχω πιει μέχρι στιγμής. Καμμία σχέση ακόμη και με το 12yo Glenfiddich που μου αρέσε μέχρι στιγμής περισσότερο απ'όσα είχα πιει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Μιας και αρχίζει να το σηκώνει ο καιρός:

 

https://scotchwhisky.com/magazine/latest-news/8493/johnnie-walker-green-label-returns/

 

Αν και διάβασα κάποια σχόλια ότι δεν είναι τόσο καλό όσο η πρώτη «εκδοσή» του, διάβασα και καλά.

 

Πρέπει να το έχω ξαναγράψει και εδώ, έχοντας δοκιμάσει όλη τη «βασικά» σειρά Johnnie Walker (εννοώντας ότι δεν έχω δοκιμάσει τα ultra rare Blue Label King George V Edition κ.λπ.), είχα καταλήξει από τότε που κυκλοφορούσε το Green Label, ότι ήταν εκείνο που τοποθετούσα στην κουρφή της σειράς.

Ενδιαφέρον έχει ότι ψάχνοντας είδα ότι δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτή την άποψη.

 

Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου, είναι στο πρόγραμμα όμως.

Στο skroutz το βλέπω μόνο σε δύο κάβες στη Θεσσαλονίκη. Αν το τσιμπήσει κάποιος από εκεί, ας μας πει εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το chivas ειναι πολύ ευκολοπιοτο κατεβαίνει νερό που ανάλογα τη περίσταση το λες και ευχάριστο, αλλά σε αυτά τα λεφτά πάντα glen δαγκωτό

 

Εγώ τωρα μόλις συνειδητοποίησα ότι έμεινα και άντε να βγω στο κρυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν είναι κακό το Chivas, αλλά όντως, όταν βρίσκεις single malt όπως το 12άρι Glenfiddich ή το Talisker αν ανέβεις λίγο (και σου αρέσουν τα καπνιστά), ε δε φτουράει και πολύ.

 

Εγώ πάντως Teacher's και φέτος, με κανά διάλειμμα για JD και κανά Talisker ή Lagavulin.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...