Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια χρονια πολλα.Εδω κ 2 μερες μου κολαει ο mozila(youtube video).εχω βαλει τα windows 8 εδω και 15 μερες κ δεν ειχα προβλημα.Με τον explorer δεν εχω θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το mf.. εκει που κανω μια εργασια η κατι αλλο κολλαει και μου βγαζει πανω στην μπαρα (δεν ανταποκρινεται) και καποιες φορες μου πεταει ενα παραθηρω οτι ο mozila εκλεισε και επανεκιννηση..τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συμβαινει το εξης περιεργο με τον firefox και μονο στο δικο μου υπολογιστη, μιας και σε άλλο που εχω δοκιμασει λειτουργει καλά.

 

Εχω εγκαταστησει adobe shockwave+flash player αλλά σε ενα παιχνιδι που παιζω μεσω facebook δε μου εμφανίζεται ένα σα pop up παραθυρο μέσα στο παιχνίδι,το οποιο ομως ειναι ποοοολύ απαραιτητο.

Το ακόμα πιο κουλό ειναι πως με chrome λειτουργει μια χαρά.

Καμια ιδέα τι μπορει να φταίει;

 

ΥΓ.:Εχω κανει report σα bug στο αντιστοιχο φορουμ του παιχνιδιου αλλά με εχουν συνδεσει με Κάιρο... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χρονια πολλα.Εδω κ 2 μερες μου κολαει ο mozila(youtube video).εχω βαλει τα windows 8 εδω και 15 μερες κ δεν ειχα προβλημα.Με τον explorer δεν εχω θεμα.

 

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το mf.. εκει που κανω μια εργασια η κατι αλλο κολλαει και μου βγαζει πανω στην μπαρα (δεν ανταποκρινεται) και καποιες φορες μου πεταει ενα παραθηρω οτι ο mozila εκλεισε και επανεκιννηση..τι πρεπει να κανω?

 

Μου συμβαινει το εξης περιεργο με τον firefox και μονο στο δικο μου υπολογιστη, μιας και σε άλλο που εχω δοκιμασει λειτουργει καλά.

 

Εχω εγκαταστησει adobe shockwave+flash player αλλά σε ενα παιχνιδι που παιζω μεσω facebook δε μου εμφανίζεται ένα σα pop up παραθυρο μέσα στο παιχνίδι,το οποιο ομως ειναι ποοοολύ απαραιτητο.

Το ακόμα πιο κουλό ειναι πως με chrome λειτουργει μια χαρά.

Καμια ιδέα τι μπορει να φταίει;

 

ΥΓ.:Εχω κανει report σα bug στο αντιστοιχο φορουμ του παιχνιδιου αλλά με εχουν συνδεσει με Κάιρο... :unsure:

giorgos1966 και mary1 Βεβαιωθείτε ότι έχετε την τελευταία έκδοση του flash player https://www.mozilla.org/en-US/plugincheck/

 

giorgos1966, Skia88, mary1 Το πρόβλημα υπάρχει αν τρέξετε τον firefox σε ασφαλή λειτουργία http://mzl.la/MwuO4X

 

Skia88 Αν η ασφαλή λειτουργία δεν βοήθησε τότε δοκιμάσε να απενεργοποιήσης το hardware acceleration

 

giorgos1966, Skia88 Αν τα παραπάνω δεν βοήθησαν κάντε ένα reset τον firefox http://mzl.la/MnSTZB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgos1966 και mary1 Βεβαιωθείτε ότι έχετε την τελευταία έκδοση του flash player https://www.mozilla.org/en-US/plugincheck/

 

giorgos1966, Skia88, mary1 Το πρόβλημα υπάρχει αν τρέξετε τον firefox σε ασφαλή λειτουργία http://mzl.la/MwuO4X

Καταρχην ευχαριστω για τη βοηθεια!

Ελεγξα οτι οντως ειναι updated τα plugins.

Σε ασφαλη λειτουργια το προβλημα δυστυχως παραμενει

 

Δε μπορω άλλο ρε γμτ με chrome και με τα προβληματα με τις καρτελες...6 μηνες τον αντεξα και πλεον τον ανοιγω μονο για το κωλοπαιχνιδο...Βοηθήστε :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αποφασισα να χρησιμοποιησω τον chrome σα βασικο browser-πριν 6 μηνες- εσβησα cookies και ιστορικο απο τον firefox, συνεπως ηταν καθαρος.

Εχω το adblock αλλά το εχω και στο chrome και δεν επηρεαζει εκει καθολου.

Παιζω Sims Social.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω για τη βοηθεια!

Ελεγξα οτι οντως ειναι updated τα plugins.

Σε ασφαλη λειτουργια το προβλημα δυστυχως παραμενει

 

Δε μπορω άλλο ρε γμτ με chrome και με τα προβληματα με τις καρτελες...6 μηνες τον αντεξα και πλεον τον ανοιγω μονο για το κωλοπαιχνιδο...Βοηθήστε :cry:

Έλεγξε αν και ο firefox είναι στην τελευταία έκδοση (17.0.1)

Διάγραψε τα cookies του flash player με τον CCleaner

 

Αν συνεχίζεις να έχεις το πρόβλημα δοκίμασε το εξής:

κατέβασε την portable έκδωση του firefox   (θα είναι στα αγγλικά) και δες αν συνεχίζεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν 6 μηνες εσβησες ιστορικο?? :confused:

απο τοτε δεν τον ξαναχρησιμοποιησες? τι σε πειραζει να ξανακανεις ενα delete all παλι απο το menu??

 

το Sims Social νομιζω δεν χρειαζεται shockwave.... σουταρε το μηπως φταιει αυτο.

 

και δοκιμασε και με απενεργοποιημενο το adblock γιατι απο browser σε browser υπαρχουν μικροδιαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ήταν η τελευταια εκδοση του ff και καθαρισα με τον ccleaner αλλά τιποτα.

Κατεβασα την portable εκδοση και Ω! ως δια μαγειας το προβλημα λυθηκε αλλά δημιουργηθηκε άλλο.

Δεν εχω ουτε τους σελιδοδεικτες μου ουτε τα addons που ειχα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο αφου ειναι η portable.. τρεχει γυμνος χωρις τιποτα.

κανε καθαρισμα τον browser... βγαλε τα addons.... στην χειροτερη κανε uninstall και clean install ξανα τον ff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται πως δε τη γλυτωνω την απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση. Ετσι ομως δε θα χασω σελιδοδεικτες;

Για να τρεχει κανονικα με την portable καποια μλκ θα εχω που ενοχλει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αγαπημενα σου μπορεις να τα καενις export απο τον "παλιο" και να τα βαλεις στον "νεο" με import. Επισης, δεν θα χαθουν αν στην απεγκατασταση του πεις να ΜΗΝ σβησει το προγιλ σου.

 

Τελος, δες μηπως το προβλημα σου το προκαλει καποιο συγκεκριμενο addon, κλεινοντας οσα δεν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να τα κανει export παρα να επιλεξει να μην σβησει το προφιλ της... για να μην μεινει το οποιοδηποτε υπολειμα... ποτε δεν ξερεις..

 

και αυτο με τα addon ειναι καλη λυση... κλεινε μεχρι να δεις πιο φταιει... αν ειναι προβλημα τον addon θα φανει.

και postαρεις τι εκανες και δουλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται πως δε τη γλυτωνω την απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση. Ετσι ομως δε θα χασω σελιδοδεικτες;

Για να τρεχει κανονικα με την portable καποια μλκ θα εχω που ενοχλει ...

Πριν κάνεις επανεγκατάσταση δοκίμασε να τον κάνεις reset http://mzl.la/MnSTZB

 

Αν θέλεις να δημιουργήσεις ένα αντίγραφο ασφαλεία των σελιδοδεικτών σου απλά πήγαινε

Firefox Menu -> Σελιδοδείκτες -> Προβολή όλον των σελιδοδεικτών ή πάτα Ctrl + Shift + O μετά πήγαινε Εισαγωγή και αντίγραφο -> Αντίγραφο ασφαλείας... και για να τους επαναφέρης πηγαίνης Εισαγωγή και αντίγραφο -> Επαναφορά -> Επιλογή αρχείου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...