Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω με mint 17 κανένα απολύτως πρόβλημα (ακαριαία ανοίγματα :-D )  και με σύνδεση όχι και καλη

 

Data rate(Kbps) Downstream 12959Kb Upstream 1023Kb

Μπραβο. Να υποθεσω οτι χρησιμοποιεις και npapi flash, οτι εχεις την cache στο σκληρο και αλλα τετοια της προηγουμενης 10ετιας?

Η δικη μου συνδεση ειναι 8 down και 0.75 up, αλλα αυτο δεν σχετιζεται με τη χαλια αποδοση του browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πώς τσεκάρουμε που έχουμε την cache;
 

edit: ακυρο, το βρηκα:

http://lifehacker.com/5687850/speed-up-firefox-by-moving-your-cache-to-ram-no-ram-disk-required

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, χλωμο σε κοβω:

 

 

 

it doesn't seem to make that big of a difference and the most obvious change is a tendence to increased RAM usage, which i would hardly call an improvement upon the leaner 32bit applications.
 
my brothers old core2duo laptop with only 2gb of RAM is running quite happily with a 32bit OS and 32bit version of firefox and reading the above numbers i now have a reason to keep it this way.

 

http://www.ghacks.net/2016/01/03/32-bit-vs-64-bit-browsers-which-version-has-the-edge/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο. Να υποθεσω οτι χρησιμοποιεις και npapi flash, οτι εχεις την cache στο σκληρο και αλλα τετοια της προηγουμενης 10ετιας?

Η δικη μου συνδεση ειναι 8 down και 0.75 up, αλλα αυτο δεν σχετιζεται με τη χαλια αποδοση του browser.

μην σου πω 20ετιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με χει σπασει τα νευρα,

παρα πολλα force closes συνεχεια

ειμαι με 47.0b2

 

εκτος του να τον αφησω στην ακρη νκαι να ασχοληθω με chrome (de uelv) ti mporv na kanw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o firefox εκμεταλευεται 4core cpu? θα δω διαφορα απο τον 2core που ειμαι τωρα?

 

 

 
 
μονο αν τρεχεις τον Nightly με το multi-process ενεργοποιημενο.

ενα add on που να κατεβαζει video απο youtube και να τα μετατρεπει κατευθειαν σε mp3???

 

αυτο εδω, το χρησιμοποιω χρονια:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-mp3-podcaster/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! αντιμετωπίζω ενα παραξενο πρόβλημα με το facebook που ξεκίνησε σήμερα και μαλλον οφείλεται στον firefox αλλα δεν μπορώ να καταλάβω.

όλα τα sites δουλεύουν μια χαρα εκτός από το fb. οταν το πρωτοανοιγω όλα είναι οκ μπαίνει και λειτουργεί τέλεια.όσα tabs και να ανοίξω με το facebook είναι μια χαρά.αν όμως περάσει λίγη ώρα και προσπαθήσω να ανοίξω ενα κανούργιο tab (του facebook) μου βγάζει αυτά τα αλαμπουρνέζικα.

 

post-364380-0-90293900-1463000837_thumb.png

 

Από το σημείο αυτό και πέρα όσες φορές και να το ανοίξω μου βγάζει συνέχεια αυτό. αν κάνω ρεσταρτ φτιάχνει στο 90% φτιάχνει. έτυχε 2 φορές να το κάνει κατευθειαν και μετά από ρεσταρτ.

δοκιμασα χωρίς αποτέλεσμα:

refresh του firefox(46.0.1 το δουλευα τουλάχιστον μια βδομάδα χωρίς θεμα.)

απεγκατέστησα το τελευταίο update των windows 10

απενεργοποίησα τα extensions (uorigin, kaspersky)

 

εχει κανεις καμια ιδέα τι γίνεται και πως φτιάχνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεεις καποιο αλλο αντιστοιχο του scriptish?γτ δεν δουλευει πλεον εχει ν παρει αναβαθμιση απο το 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...