Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρεπει να ρυθμισεις πρωτα το youtube plugin οπως σου εξηγησα στο ποστ μου. διαφορετικα δεν θα σου βγαλει την επιλογη που θελεις.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτό σου το ποστ? 

1 ώρα πριν, KilliK είπε

? το JDownloader υποστηριζει και το κατεβασμα μονο του ηχου απο το youtube, αν το επιθυμεις.

στην οριζοντια μπαρα με τα tabs, επιλεγεις settings , στην αριστερη καθετη στηλη, επιλεγεις plugins, εκει που λεει please choose plugin, επιλεγεις το youtube, και στην σελιδα που σου εμφανιζει, εχει οτι ρυθμισεις μπορεις να φανταστεις για να αλλαξεις, πχ να κατεβασεις σε συγκεκριμενο container, codec, resolution, framerate, να κατεβασεις μονο τον ηχο η μονο το βιντεο η μονο τους υποτιτλους, τα παντα.

Ναι τι άλλο να κάνω δηλαδή?

 

Όσο αφορά το επόμενο σου ποστ θα προτιμούσα να μην επέμβω σε κάτι.

21 λεπτά πριν, KilliK είπε

πρεπει να ρυθμισεις πρωτα το youtube plugin οπως σου εξηγησα στο ποστ μου. διαφορετικα δεν θα σου βγαλει την επιλογη που θελεις.

Μα αυτό δεν έχει σχέση με το jd2 beta? δεν θα έπρεπε να σου βγάζει μήνυμα το jd2beta ώστε να το κάνει αυτόματα αυτό?

Γιατί δηλαδή πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην σελιδα με τις ρυθμισεις του youtube plugin, θα πας κατω, κατω στο panel που λεει Varian Collections. φροντισε να ειναι επιλεγμενο μονο το Best Audio. αν θελεις να σου βγαζει και τα αλλα format στο Linkgraber, επελεξε και τα υπολοιπα (Best 2D video, κτλ). οταν το κανεις αυτο, θα σου βγαζει στο Linkgrabber ολα τα διαθεσιμα format για το youtube url που του προσθεσες, οποτε μπορεις να τα κατεβαζεις επιλεκτικα. 

το youtube plugin ερχεται με προκαθορισμενες ρυθμισεις, δεν θυμαμαι αν το Best Audio ειναι ηδη επιλεγμενο. οποτε πηγαινε στην συγκεκριμενη ρυθμιση να βεβαιωθεις οτι ειναι ενεργοποιημενη. και αν θες να κατεβαζεις μονο audio, κρατας αυτη την ρυθμιση μονο, και απενεργοποιεις τις υπολοιπες στο panel αυτο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α κατσε, εσυ θελεις συγκεκριμενα σε mp3 να βγει το format? νομιζα οτι ηθελες γενικα να κατεβασει μονο τον ηχο απο το url. δεν γινεται αυτο με το JDownloader, μονο remux κανει, οχι transcode.

σε αυτη την περιπτωση εχεις 3 λυσεις.

1.κατεβαζεις μονο τον ηχο με το JD2, και τον κανεις transcode σε mp3 με καποιο δωρεαν transcoder. πχ Format Factory.

2.χρησιμοποιεις το youtube-dl με το ffmpeg οπως εξηγησα στο αλλο μου ποστ.

3.βαζεις καποιο απο τα παρακατω addon, τα οποια ομως ειτε θα χρησιμοποιησουν καποιο εξωτερικο site, ειτε ενα εξωτερικο codec (συνηθως το ffmpeg)

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search/?platform=windows&q=youtube mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εεεεε μα αυτό δεν λέω τόση ώρα και εσύ μου λες ότι γίνεται......

 

Αν ήθελα να κατεβάσω όλο το βίντεο μια χαρά μπορώ....

 

Και το λινκ του ήχου τι εννοείς?

Και μετά μπορώ απλά πατώντας αυτό το λινκ π.χ. στον firefox να κατεβάσω μόνο τον ήχο?

 

Όσο για firefox addons που να μπορείς να κατεβάσεις το βίντεο ή μόνο τον ήχο του κάθε βίντεο έχω ήδη κατεβάσει 2 που παμπολες φορές δεν δουλεύουν ειδικά με τον ήχο ενός βίντεο.

Easy youtube downloader

Simple youtube to mp3/mp4

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν χρειαζεται να κατεβασεις ολο το βιντεο, κατεβαζεις μονο τον ηχο με το JD2, και τον μετατρεπεις μετα σε mp3 με καποιο προγραμμα, oπως το Format Factory.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτό σου έχω πει από την αρχή ότι στο jd2 beta δεν έχει επιλογή να κατεβάσει μόνο τον ήχο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφου σου εξηγησα πιο πανω, οτι εχει επιλογη να κατεβαζει μονο τον ηχο αν θελεις. τα mkv, mp4, κτλ ειναι file containers, περιεχουν ειτε βιντεο, ειτε ηχο, ειτε και τα δυο μαζι.

εσενα δεν σε νοιαζει σε τι container θα το κατεβασει, αυτο θα το κανει αυτοματα, εσενα σε νοιαζει να κατεβαζει μονο σε ηχο. επιλεγεις να κατεβαζει μονο τον ηχο, οπως σου εξηγησα πιο πανω, και μετα αυτο το αρχειο που σου κατεβασε, το μετατρεπεις σε mp3 με το Format Factory.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει επιλογές να κατεβάσει σε πολλές μορφές(Mkv, mp4, flv) ολόκληρο το βίντεο.

Ορίστε ένα παράδειγμα:

jd2-pic1.jpg

 

Ξέρω τι είναι απλά το jd2beta δεν έχει την επιλογή να κατεβάσει μόνο τον ήχο.

Ότι επιλογές σου δίνει είναι να κατεβάσεις ολόκληρο το βίντεο.

Το τι θα κάνεις μετά με αυτό το αρχείο ειναι άλλο θέμα.

 

 

Καλύτερα να το συνεχίσουμε με προσωπικά μηνύματα γιατί ήδη έχουμε βγει πολύ of topic τοση ώρα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μου δειχνεις ειναι ασχετο. πηγες στις ρυθμισεις του youtube plugin, και επελεξες μονο τον ηχο, οπως σου περιεγραψα στο ποστ μου πιο πανω;

αν το εκανες αυτο, θα σου βγαζει μονο τον ηχο στο linkgrabber, τιποτα αλλο, δεν χρειαζεται καν να πατησεις πανω του και να επιλεξεις αλλο format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά θέλετε να συνεχίσουμε εδώ τη συζήτηση γιατί είμαστε of topic.

Μα δεν το θέλω αυτό.

Δεν θέλω να μου βγάζει σαν επιλογή μόνο τον ήχο.

Θέλω να έχω επιλογές να μπορώ να κατεβάσω μόνο το βίντεο ή μόνο τον ήχο

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα εισαι. πατα δεξι κλικ πανω στο μουσικο αρχειο, και στο context menu που θα ανοιξει, επελεξε Start Downloads για να κατεβασει μονο αυτο το αρχειο. 

οταν το κατεβασει, ανοιξε το αρχειο με το Format Factory και μετέτρεψε το σε mp3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον μπέρδεψες το ποστ μου με αυτό του GnsP.

 

Οκ το βρήκα και έκανα αυτό που ανέβασε στην φώτο του ο GnsP

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...