Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν απο δέκα λεπτά άνοιξα τον firefox και μου έβγαλε το παρακάτω σφάλμα αντί την μπάρα αναζήτησης του google

 

 

XML Parsing Error: σφάλμα στη διεργασία αναφοράς εξωτερικής οντότηταςΤοποθεσία: jar:file:///C:/Program%20Files%20(x86)/Mozilla%20Firefox/omni.ja!/chrome/browser/content/browser/abouthome/aboutHome.xhtml

Αριθμός γραμμής 8, Στήλη 3: %htmlDTD;

--^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα παιδια εδω και καιρο θελω να χρησιμοποιησω το firefox αλλα ειναι πολυπλοκο.δηλαδη σε καθε σελιδα που ανοιγω μου της αποθυκευει στη νεα καρτελα στα παραθυρακια .αυτο που θελω εγω ειναι να αποθηκευσω εκει που μπαινω ποιο συχνα και οχι οταν ανοιγω καποια σελιδα να μ τα αποθηκεθει απο μονα τους .υπαρχει αυτη η επιλογη ? για να σας δωσω να καταλαβετε θελω να μπορω να το κανω σαν το opera να αποθυκεθσω αυτες της σελιδες που θελω εγω και να μην αποθηκευονται αυτοματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πας τον κερσορα πανω απο μια απο τις 9 σελιδες, βγαινει αριστερα μια καρφιτσα και δεξια ενα Χ. Η καρφιτσα ειναι για να "κολλησεις" τη σελιδα στη συγκεκριμενη θεση και το Χ για να τη βγαλεις απο την εννιαδα.

 

Για να βαλεις μια σελιδα στην εννιαδα, την πιανεις απο το ιστορικο ή απο τα αγαπημενα και τη σερνεις στη θεση που θες. Και την καρφιτσωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πας τον κερσορα πανω απο μια απο τις 9 σελιδες, βγαινει αριστερα μια καρφιτσα και δεξια ενα Χ. Η καρφιτσα ειναι για να "κολλησεις" τη σελιδα στη συγκεκριμενη θεση και το Χ για να τη βγαλεις απο την εννιαδα.

 

Για να βαλεις μια σελιδα στην εννιαδα, την πιανεις απο το ιστορικο ή απο τα αγαπημενα και τη σερνεις στη θεση που θες. Και την καρφιτσωνεις.

 

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση το καταφερα να την αποθηευσω . τωρα για να μην αποθηκευονται αυτοματα οι σελιδες που δεν μου χρειαζονται υπαρχει καποια λυση ,η θα πρεπει να τα διαγραφω συνεχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις λιγοτερες απο 9, οσες θεσεις περισσευουν θα γεμιζουν αυτοματα με αυτες που επισκεπτεσαι βαση δημοτικοτητας.

Αν ειναι, σε οσες θεσεις περισσευουν, βαλε ασχετες σελιδες πχ την about:blank, about:support κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Ειπαμε ειναι αντιγραφη του speed dial, δεν ειναι ιδιο :P

Δεν μπορεις να βαλεις περισσοτερες απο 9, δεν μπορεις να το κανεις να ανοιγει η 1η με ctrl+1, η 2η με ctrl+2 κλπ. Ισως στο μελλον... ή με καποιο addon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Ειπαμε ειναι αντιγραφη του speed dial, δεν ειναι ιδιο :P

Δεν μπορεις να βαλεις περισσοτερες απο 9, δεν μπορεις να το κανεις να ανοιγει η 1η με ctrl+1, η 2η με ctrl+2 κλπ. Ισως στο μελλον... ή με καποιο addon...

 

να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάτι μέρες μου κρασάρι ο browser (firefox) κολλάει για λίγα δευτερόλεπτα και σήμερα μου έβγαλε πρόβλημα στο flash δεν έπαιζε τίποτα στο youtube. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα η μόνο εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάτι μέρες μου κρασάρι ο browser (firefox) κολλάει για λίγα δευτερόλεπτα και σήμερα μου έβγαλε πρόβλημα στο flash δεν έπαιζε τίποτα στο youtube. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα η μόνο εγώ;

 

Αν έχεις ανοικτο το Ηardware accelaration δοκίμασε να το κλείσεις ίσως διορθώσει το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να με βοηθήσεις; Πως θα το απενεργοποιήσω;

 

Από το μενού επιλογές > επιλογές > Για προχωρημένους > ξετικάρεις την επιλογή Χρήση επιτάχυνσης...... κλείνεις και ξανά ανοίγεις τον firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Εχω ενα προβλημα εδω και λιγο καιρο με τον firefox. Moλις παω να γραψω στην αναζητηση π.χ insomnia κολλαει στο in και μου βγαζει πχ. το in.gr, ξανακλικαρω παλι στην παυλα και μετα ολοκληρωνω την αναζητηση. Γνωριζει καποιος να μου πει γιατι συμβαινει αυτο? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...