Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στις ρυθμίσεις του adblock plus έχεις ενεργοποιημένο το "Hide placeholders of blocked elements" ;

Επίσης έχεις διαλέξει κάποιο subscription;

 

Ναι ειναι επιλεγμενο

40830769.png

82998782.png

 

Τωρα για το subscription θα σε γελασω. εκει στις προσθηκες συνδρομων εβαλα τα παντα,προσθηκη,προσθηκη,........!

Δεν ξερω αν ειδες το βιντεακι στο παραδειγμα,το αποκρυπτει αλλα υπαρχει ακομα το πλαισιο και ετσι καλυπτει οτι ειναι πισω απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι επιλεγμενο

 

 

 

Τωρα για το subscription θα σε γελασω. εκει στις προσθηκες συνδρομων εβαλα τα παντα,προσθηκη,προσθηκη,........!

Δεν ξερω αν ειδες το βιντεακι στο παραδειγμα,το αποκρυπτει αλλα υπαρχει ακομα το πλαισιο και ετσι καλυπτει οτι ειναι πισω απο αυτο.

 

βάλε και το ghostery να δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannisgokus

 

 

κανε reset το προφιλ του firefox:

http://support.mozilla.org/en-US/kb/reset-firefox-easily-fix-most-problems

 

βαλε την τελευται εκδοση του adblock:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

 

βαλε τις παρακατω ρυθμισεις:

HC6Zr.png

 

 

σβησε οτι subscription και custom filters εχεις βαλει στο adblock. (λογικα θα εχουν ηδη σβηστει με το profile reset)

πηγαινε εδω:

http://www.fanboy.co.nz/

 

και κανε subscribe στις 2 πρωτες λιστες. την τριτη λιστα βαλτην μονο αν δεν σε ενδιαφερει το πολυ socializing.

 

δες αν λυθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα!

 

βαλε Chrome.

 

χαχαχα διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες η λύση για όλα είναι το reset του προφιλ, βάλτο στον τίτλο :-D

 

ε ναι, αφου 90% των προβληματων οφειλεται σε καποια λαθος ρυθμιση του χρηστη η ελαττωματικο addon/plugin στο προφιλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγκατέστησα κάποιο πρόγραμμα και αυτό αλλαξε την κεντρική μου σελίδα στον Firefox. Όταν την άλλαξα ξανά, έμεινε η αλλαγή αλλά μετά απο restart στον Firefox η αλλαγή δεν αποθηκεύεται. Τί να κάνω;

 

Φιλε ειχα παθει το ιδιο οταν εγκατεστησα τον messenger plus. Μου ειχε εγκαταστησει κρυφα το προγραμμα BrowserCompanion ή BCHelper ή κατι τετοιο. δες στον πινακα ελενχου αν το εχεις εγκατεστημενο. Αν το εχεις, το προβλημα θα λυθει με μια απλη απεγκατασταση.

Επεξ/σία από assasins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταία, μετά απο format, στο insomnia, δεν μου δίνει επιλογή πλήρης οθόνης στα videos του youtube...

 

 

 

Edit, η λύση. Απενεργοποιήστε την δοκιμαστική έκδοση του youtube για html.

Επεξ/σία από Tzimmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το .click_to_play plug in ειναι καλο; Καποιος το εγραψε πριν λιγο καιρο.

 

και καποιοι λενε βαζουν σε ramdisk το και το sandbox του ff . Τι ειναι αυτο; Πως το κανουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να επαναφέρουμε στη "New Tab Page" ένα site το οποίο αφαιρέθηκε με κλικ στο κουμπάκι με το Χ; Δυστυχώς, άφησα άλλο άτομο να μπει Internet με το Firefox profile μου και μου αφαίρεσε 2-3 sites στα οποία μπαίνω πολύ συχνά. Ήλπιζα πως με την χρήση θα ξαναεμφανιστούν, αλλά εδώ και πάρα πολλές μέρες δεν...Το οποίο με κάνει να πιστεύω πως άπαξ και τα αφαιρέσεις, ο Firefox τα εισάγει σε κάποιου είδους blacklist γι' αυτόν το σκοπό.

 

Έχω φάει τον τόπο μπας και βρω οποιαδήποτε αναφορά ή λύση στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά τζίφος... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...