Προς το περιεχόμενο

Ποιο earphone(ψειρα) ειναι καλο;


Nikosgiann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ απλά δοκίμασε να κάνεις register των ακουστικών στην επίσημη ιστοσελίδα!

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/service_product-registration

 

Ο αδερφός μου που τα πήρε από το ebay αυτό έκανε και δέχτηκαν το s/n κανονικά.

Εμένα όμως δεν έχει καν s/n. Και αυτό θα σήμαινε ότι είναι fake αν η μαμά εταιρεία δεν είχε την εξής σημείωση στο registration:

 

Please note: Some of our products do not carry a visible serial number. If there is no serial number, leave this field blank. In such a case, this field is not mandatory.

 

Σε γενικές γραμμές μου φαίνονται αρκετά/πολύ καλο-κατασκευασμένα για να είναι fake. Η κατασκευή τους φαίνεται γερή, το βάψιμό τους είναι glossy, τα ασημένια μέρη φαίνονται αρκετά γυαλιστερά, τα λογότυπα είναι όλα καλο/καθαρο-εκτυπωμένα, χωρίς γωνίες και ατέλειες, ενώ και η συσκευασία είναι άψογη. Για τον ήχο, τι να σας πω, εμένα οκ μου φαίνεται για ακουστικά ψείρες, αλλά δεν είμαι και ιδιαίτερα έμπειρος για να πω με ασφάλεια.

 

Το έψαξα και λίγο στο νετ, αλλά βρίσκω αντικρουόμενες απόψεις. Αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι ότι κάποιος αναφέρει ότι στο πορτοφολάκι που έχει για να βάζεις τα ακουστικά (σαν μικρό τσαντάκι), το λογότυπο δεν πρέπει να είναι γυαλιστερό γιατί υποτίθεται ότι είναι δερμάτινο. Εμένα είναι γυαλιστερό. Αλλά αυτό δεν μου ακούγεται και πολύ... solid κριτήριο! Γενικά δεν ξέρω τι παίζει. Αν είναι fake, είναι εξαιρετικά φτιαγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να αλλάξω τα μαμίσια ακουστικά του HTC Desire...

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια που να παίζουν αρκετά δυνατά (καλή απόδοση στο μπάσο είναι ευπρόσδεκτη)

χωρίς να χάνουν και πολύ σε ποιότητα μέχρι τα 20-25Ε;

 

Θα αγόραζα κάποιο απο αυτά που έχετε ήδη προτείνει αλλα δε με βολεύουν οι ψείρες που μπαίνουν μεσα στο αυτί.

Θα προτιμούσα να έχουν τον κλασσικό σχεδιασμό όπως αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος με αυθεντικά Sennheiser CX 400-II μπορεί να μου πει το αποτέλεσμα στο εξής πειραματάκι? Ακούγοντας μουσική με τα ακουστικά, ας κουνίσει ή χτυπήσει ελαφρώς το καλώδιο και να μου πει αν ακούει τα χτυπήματα (τους κραδασμούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

καλησπερα παιδια, ψαχνω για κανα καινουριο set ψειρες απο Ελληνικο καταστημα η amazon κοντα στα 20+ με οσο γινετε ποιο ποιοτικο και καθαρο ηχο, κουμπι pause/play (και κουμπια next/previous να ειχαν επισεις ευπροσδεκτα) και φυσικα θελω να ειναι ανετα στο αφτι μηπως εχετε κατι κατα νου να μου προτεινετε

 

ευχαριστω :-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...