Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα sliders όλα αυτά λίγο πολύ διορθώνονται - παραμετροποιούνται (ναι επιτελούς έμαθα τι είναι και thanks στον nzeppos) :D

 

Μακαρι αλλα χλωμο το βλεπω.Παιζω εναντιον της CPU, κερδιζω 1-0 και δεν κανει ουτε τις αναλογες αλλαγες παικτων, ουτε καποια αλλαγη τακτικης σε formation ή attacking mentality.Εχω παιξει απο χτες 15 αγωνες και δεν εχει κανει ουτε μια σωστη-ρεαλιστικη αλλαγη, ουτε αλλαγη τακτικης την ωρα του αγωνα.Ασε μην μιλησω για τον ρυθμο που παραμενει ο ιδιος σε ολο το 90λεπτο χανει-κερδιζει.Μου φαινεται εκει στην ΕΑ εχουν σκοπο να εξοντωσουν το offline.Kαι ακομα δεν εχω γραψει για το Be A Pro που μ'αρεσει που το εχουν και ανεξαρτητο mode τη στιγμη που ειναι ενα career mode με fixed position.Αν το συγκρινω με το αντιστοιχο του Pes η διαφορα ειναι χαωδης.

Και επειδη ειναι αναποφευκτη η συγκριση, βαζω να παιξω pes, παιρνω την Bordeaux, με κανει κουδουνια η Real στο πρωτο ημιχρονο (0-3...) και πριν καν αρχισει το δευτερο ημιχρονο βγαζει η CPU τον Ronaldo και στο 60 τον Κaka και σε ολο το δευτερο ημιχρονο εχει ριξει τον ρυθμο και μου κανει fair play.Τελικο σκορ?1-3 με μειωση στο 90' τη στιγμη που οι παικτες της Real στην κυριολεξια περπατουσαν στο γηπεδο.Σε αντιστοιχη περιπτωση στο fifa η cpu προσπαθουσε και στο δευτερο ημιχρονο να μου ριξει 7 γκολ (ενω υπαρχει accumulated fatigue) και εκανε την πρωτη αλλαγη στο 78'!!!Αυτες οι λεπτομερειες ειναι σημαντικες για εναν hardcore offline sports gamer.Εδω η 2k στο nba τιτλο της κραζεται συχνα αν γινει κανα λαθος εστω και στο 1' λεπτο στο rotation και στο player management την ωρα του αγωνα και η ΕΑ απλα κοιμαται ορθια και αγνοει θεμελιωδεις κανονες του ποδοσφαιρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατεβηκε , αλλα οταν πας να το τρεξεις

"Η ημερομηνία κυκλοφορίας θα είναι: Πέμπτη, 29 Σεπτέμβριος 2011, 02:00"

 

Δηλαδή θα το χουμε απόψε?

 

Εμένα μου λέει ακόμη Unreleased στο Origin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κανένας τρόπος εκτός παιχνιδιού να ορίσεις τι θα κάνει κάθε κουμπί από το gamepad? Φίλος μου έχει ένα της πλάκας που δεν έχει όμως κουμπί select, με αποτέλεσμα για παράδειγμα στο be a goalkeeper να μη μπορεί να αλλάζει τις κάμερες μπροστά πίσω.

 

Στο Fifa 11 υπήρχε από τo fifaconfig.exe. Εδώ δεν έχει καμιά επιλογή για ρύθμιση των κουμπιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να το παρω γνησιο αλλα δεν θελω να εχω καθόλου crash και lag οποτε πειτε μου αν το σηκώνει το laptop ΜΟυ

Intel Core i3-2410M processor 2.1

15.6-inch 1366x768 display with LED backlighting

Windows 7 Home Premium (64-bit)

3GB DDR3 memory (1333MHz)

Ati radeon HD 6470

 

θα ηθελα να το δοκιμασω πρωτα το κατεβασα αλλα μολις το ανοιγω κρασαρι και με πετάει πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να το παρω γνησιο αλλα δεν θελω να εχω καθόλου crash και lag οποτε πειτε μου αν το σηκώνει το laptop ΜΟυ

Intel Core i3-2410M processor 2.1

15.6-inch 1366x768 display with LED backlighting

Windows 7 Home Premium (64-bit)

3GB DDR3 memory (1333MHz)

Ati radeon HD 6470

 

θα ηθελα να το δοκιμασω πρωτα το κατεβασα αλλα μολις το ανοιγω κρασαρι και με πετάει πίσω

 

 

δεν ξέρω αν θα το τραβάει με όλα στο max αλλά λογικά θα το παίζει...κατέβασε το demo,ή καλύτερα το φουλ από κάποιο ¨θείο¨ και αν παίζει κανονικά αγόρασε το...το βρίσκεις και με 17.5 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως έχεις ΑΤΙ, προσοχή να ενεργοποιήσεις το "Micro stuttering", αλλιώς θα σέρνεται ούτως ή άλλως.

Tι είναι αυτο?

=-----------------------------

το κατεβασα σε full game λλα κρασαρει με το που δείξει το λογότυπο του Fifa δεν ξερω γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι κρασάρει επειδή είναι έκδοση του μπάρμπα. Λογικά και το αυθεντικό τα ίδια θα κάνει. Επίσης δεν νομίζω ότι φταίει η παραπάνω επιλογή. Μάλλον κάτι άλλο παίζει, χμμμ <_<

 

Δεν δοκιμάζεις και το demo να είμαστε σίγουροι;

 

ΥΓ Προσοχή, στο demo δεν υπάρχει επιλογή για Micro stuttering. Θα πρέπει να φτιάξεις ένα αρχείο rna.ini μέσα στο φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού και να βάλεις την παρακάτω γραμμή:

 

>SCREEN_SLEEP=16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους , τώρα το ανοίξανε στο Origin για Preload . Το παιχνίδι ξεκλειδώνει στις 2 το βράδυ. Μετά το champions league να παίξουμε και μεις λίγο μπαλίτσα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους , τώρα το ανοίξανε στο Origin για Preload . Το παιχνίδι ξεκλειδώνει στις 2 το βράδυ. Μετά το champions league να παίξουμε και μεις λίγο μπαλίτσα :-D

 

Χεχε σωστος!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε το πάρτι με τα sliders:

 

http://www.operation...ers-thread.html

 

Human and AI.

 

Sprint Speed

Modifies the maximum sprint speed a team can reach.

 

Acceleration

 

Modifies the time it takes for a teams player to reach their maximum speed.

 

Shot Error

Increases/Reduces the amount of error applied to a teams normal shots. This doesn’t affect other types of shots (i.e finesse).

 

Pass Error

Increases/Reduces the amount of error applied to a teams ground passes. This does not affect other types of passes.

 

Shot Speed

Increases/reduces the amount of speed applied to a teams normal shots. This doesn’t affect other types of shots (i.e finesse).

 

Pass Speed

Increases/reduces the amount of speed applied to a teams ground passes. This doesn’t affect other types of passes.

 

Injury Frequency

Increases/reduces the frequency that injuries occur within a team.

 

Injury Severity

When a player from a team gets an injury, this will increase/reduce the severity.

 

Goalkeeper Ability

Increases/reduces the saving ability of the goalkeeper.

 

Positioning: Marking

Increases/decreases how tightly the defenders mark their opponents.

 

Positioning: Run frequency

Increases/decreases the number of runs teammates will make.

 

Positioning: Line height

Specifies how high/low the defensive line will positions themselves for a team.

 

Positioning: Line Length

Specifies how stretched or compact the team will try to keep their line for the pitch.

 

Positioning: Line width

Specifies how stretched or compact the team will try to keep for the width of the pitch.

 

Positioning: Fullback Positioning

Increases/decreases how far the teams fullbacks will push forward.

 

Power bar

Modifies how quickly/slowly the power bar fills up when you request any type of pass or shot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...