Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' ότι έχω καταλάβει υπάρχουν 2 βασικά προβλήματα. Το ένα είναι ότι δεν βλέπει τα χειριστήρια και χρειάζεται κόλπο (που σε άλλους πιάνει, σε άλλους όχι) αλλά το κυριότερο είναι ότι κρασάρει το fifa.exe (χωρίς καν μήνυμα λάθους, ούτε καν στο Event Viewer). Εγώ είμαι στη δεύτερη κατηγορία :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χειριστήριο xbox, δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.

Μόλις έτρεξα το exe. δεν έκανε τίποτα.

με το που έβγαλα το 11 το demo παίζει κομπλέ και σπέρνει!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δοκιμάζω αυτό, ελπίζω να δουλέψει.

 

http://forum.ea.com/...ist/987115.page

 

ΟΚ κομπλέ, έπαιξε. Άρα χρειάζεται οπωσδήποτε install. Δεν το είχα καταλάβει εξαρχής, γιατί όταν έτρεχα το autorun μου έβγαζε ένα σκέτο play και μετά σήκωνε τα settings του... Fifa11. Τώρα μένει να λύσω το θέμα με τα joypad.

 

ΥΓ προφανώς το παραπάνω registry fix χρειάζεται μόνο για όσους έχουν το FIFA 11 στο PC τους.

 

ΥΓ Με ασύρματο 360 joypad παίζει μια χαρά, δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Για να δω το παιχνίδια επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δοκιμάζω αυτό, ελπίζω να δουλέψει.

 

http://forum.ea.com/...ist/987115.page

 

ΟΚ κομπλέ, έπαιξε. Άρα χρειάζεται οπωσδήποτε install. Δεν το είχα καταλάβει εξαρχής, γιατί όταν έτρεχα το autorun μου έβγαζε ένα σκέτο play και μετά σήκωνε τα settings του... Fifa11. Τώρα μένει να λύσω το θέμα με τα joypad.

 

Αυτό δουλεύει

 

Δοκιμάζω αυτό μόλις εγκατασταθεί :

 

Go to search in your Windows Start....type 'regedit'.

 

Then, CTRL+ F and search for USB Gamepad...change EVERY USB Gamepad value to Logitech Cordless RumblePad 2.

 

 

Then download this : http://www.mediafire.com/?3ifjj5gztzj

 

 

Unzip all archives to your Fifa 12 directory.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το FIFA 11, δεν μπορείς ΚΑΝ να κάνεις install το demo. Το reg fix χρειάζεται για να σε αφήσει να κάνεις install, διατηρώντας παράλληλα και το Fifa11. Το τελευταίο δεν το δοκίμασα αλλά θεωρώ πως παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παιζει κανονικα και το 11 με αυτο?

 

nzeppos πριν ή μετα το install του demo εκανες το reg fix?

 

το 11 παίζει οκ

 

το reg fix το κάνεις για να μπορέσεις να κάνεις install το demo, αλλιώς αν έχεις το 11 δε σε αφήνει να κάνεις installation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα απεγκατάσταση το FIFA 11 και το παιχνιδάκι παίζει μια χαρά. Κουφό αλλά thanx για το tip. Exει γίνει τεράστια αλλαγή στα τζατζαρίσματα των παικτών. Εδώ συγκρούστηκαν δυο δικοί μου παίχτες και πέσαν μαζί κάτω. Δεν ξέρω αλλά μου φάνηκε πολυ ρεαλιστικό. Το παιχνίδι είναι σε άλλα επίπεδα ρεαλισμού σε σχέση με ότι υπάρχει σε soccer σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους μοχλούς επιβεβαιώνεται αυτό...

 

AHaahhaha WORKED!

 

Change the USB Gamepad to Logitech Cordless RumblePad 2

 

WORKED LIKE A CHARM!

 

 

Can you post a little guide on this please

 

Go to Start-> Run-> (or maybe press the Windows button + R) -> tpye Regedit -> HKEY_CUURET_USER ->System->CurrentControlSet->Control->MediaProperties->PrivateProperties->Joystick->OEM-> and there in some of the three folders you should find a file called OEMName->Right Click on it -> Modify.. -> Copy+paste the controller name.

 

----------------------

 

GUYS! This actually works! I had the problem where it crashes back to the box, but if you do this, IT WILL WORK!

Btw, I also renamed ALL of my controllers from OEM to Logitech Cordless RumblePad 2, just to be sure it works.

 

Ελπίζω να τελειώσουν τα χαζά γιατί όποιοι παίζουν λένε ότι σπέρνει :devil:

 

 

Υ.Γ μη ξεχνάτε το fifasetup και ρυθμίσεις από config, έχει αναλύσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σπέρνει. 2 αγώνες που πρόλαβα να παίξω είναι μακράν ό,τι πιο ρεαλιστικό έχω δει ποτέ. Αυτό που με ενδιαφέρει πλέον είναι η κονσολάδικη έκδοση. Αν δηλαδή είναι πανομοιότυπη με του PC ή όχι, ώστε να ξέρω ποιά να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...