Προς το περιεχόμενο

Carrefour Tablet 10''


VonLoutsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαντάζομαι ειναι το ίδιο με προσφορά στα 150 € εως το Σάββατο?

http://www.carrefour.gr/dayoffer.aspx?a_id=184

Απο τεχνικής άποψης μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν navi στο αυτοκίνητο? Mε το ανάλογο πρόγραμμα δηλαδή ή με google earth. Ενσωματωμένο gps δεν εχει οπότε μόνο με το earth?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ειναι το ίδιο με προσφορά στα 150 € εως το Σάββατο?

http://www.carrefour.gr/dayoffer.aspx?a_id=184

Απο τεχνικής άποψης μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν navi στο αυτοκίνητο? Mε το ανάλογο πρόγραμμα δηλαδή ή με google earth. Ενσωματωμένο gps δεν εχει οπότε μόνο με το earth?

αν εχει bt τοτε μπορει να συνδεσεις εξωτερικο gps

απο το google πως θα κατεβαζεις τους χαρτες?(wifi εν κινηση δε το βλεπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά cpu τι έχει?

Μια που ήμουν carrefur ρώτησα αλλά φυσικά κανένας πωλητής δεν ήξερε.

Πάντως οπτικά δε μου είπε και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι μετα απο μια συντομη δοκιμη

δεν εχει bt,gps,capacitive οθονη

εχει wifi,σκληρο 4gb,sd slot,web cam

καλυτερο ειναι ενα 7" ,capacitive αλλα 190 ευρω

(απο cpu,ram δεν ειδα...)

η γνωμη μου ειναι μια λυση μονο για δωρο σε ανηψακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Archos Arnova 10 ειναι(Carrefour CT1001).

Τοσο η Archos οσο και η Carrefour ειναι γαλλικες επιχειρησεις, οποτε λογικο ειναι να συνεργαζονται.

Η CPU ειναι Rockchip 2818. Παιζει divx ανετα, οχι ομως mkv. Φοραει Android 2.1 το flash ξεχαστε το, αλλωστε δεν το σηκωνει και ο επεξεργαστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Archos Arnova 10 ειναι(Carrefour CT1001).

Τοσο η Archos οσο και η Carrefour ειναι γαλλικες επιχειρησεις, οποτε λογικο ειναι να συνεργαζονται.

Η CPU ειναι Rockchip 2818. Παιζει divx ανετα, οχι ομως mkv. Φοραει Android 2.1 το flash ξεχαστε το, αλλωστε δεν το σηκωνει και ο επεξεργαστης...

 

Το πήρε ένας φίλος και ασχολήθηκα με τα βασικά.

 

Είναι όντως το ARMOVA 10 αλλά με άλλο firmware ή μάλλον κλειδωμένο firmware.

 

Δεν παίρνει το update του Armova10, και χρησιμοποιεί το appslib market της ARCHOS αντί για το Original Android Market όπως και το Armova.

 

Εχει ελληνικά ΑΛΛΑ ΟΧΙ ελληνικό Πληκτρολόγιο!

 

Στο appslib μάρκετ ΔΕΝ υπάρχει app για ελληνικό πληκτρολόγιο.Στο SLIDEME.org μάρκετ βρήκα μόνο με 2,99$ το Smart Keyboard Pro, και παίζει μια χαρά.

 

Στην περίπτωση του φίλου μου, ανοίξαμε το κουτί και έλειπε το τροφοδοτικό του Tablet.Πήγε αμέσως πίσω και ο πωλητής του έδωσε από άλλο κουτί.

Ρώτησε τον πωλητή για το ποια εταιρεία να ρωτήσει για το ελληνικό πληκτρολόγιο και του είπαν να πάρει την ASTRA.

 

Στο τηλέφωνο η ASTRA μας είπε μπερδεμένα πράγματα...ναι μεν αλλα και κάτι τέτοια....Χάος ....

 

Δεν έχω εμπειρία με Android και αν γνωρίζει κανένας περισσότερα για αυτό το Tablet (αν κατάφερε να τρεξει το arctools κτλ) ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο keyboard βαζεις αυτο ειναι τσαμπα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245167

 

Για το Android market ισως μπορεις να βρεις το .apk του και να το εγκαταστησεις (δεν ξερω μηπως χρειαζεται root). Γενικοτερα ψαξε λιγο στο φορουμ της Archos, μπορει να βρεις πληροφοριες για διαφορα apps που μπορεις να εγκαταστησεις, ή τροπο να περασεις το τελευταιο firmware αν υπαρχει καποιο καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήρε ο αδερφός μου σήμερα και είναι πολύ χάλια το μηχανάκι ενώ ποιοτικά φαίνεται καλό η αίσθηση της οθόνης είναι χάλια άσε που είναι πολύ αργό ευχαριστώ δεν θα πάρω προτιμώ ένα netbook με atom χίλιες φορές καλύτερο με xp που κάνεις τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η τιμη του μεχρι 2/7 θα ειναι 149€ συμφωνα με το καινουριο φυλλαδιο του carrefour

Για το υποψη το carrefour εβγαλε και το tablet ct702 7" στα 179€ (και φερεται να εχει android 2.0 !!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο keyboard βαζεις αυτο ειναι τσαμπα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245167

 

Για το Android market ισως μπορεις να βρεις το .apk του και να το εγκαταστησεις (δεν ξερω μηπως χρειαζεται root). Γενικοτερα ψαξε λιγο στο φορουμ της Archos, μπορει να βρεις πληροφοριες για διαφορα apps που μπορεις να εγκαταστησεις, ή τροπο να περασεις το τελευταιο firmware αν υπαρχει καποιο καλυτερο.

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Αν καταφερω να κανω root τοτε θα παιξει και το arctools για να βαλω το market.προσπαθησα με το tool angel αλλα χωρις επιτυχια :( .αν καποιος το εχει καταφερει ή αν εχει κανα link για το συγκεκριμενο Tablet θα βοηθουσε αρκετο κοσμο που το πηρε.

Παντος σερνεται γενικα.το angry birds απλα δεν παιζει με τιποτα.μου θυμησε εποχες zx80!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλυσπερα...εγω το αγωρασα αφτο το tablet αλλα δεν μπορω να δω ουτε video στο youtube (μπορει λογο flash player αλλα το εχω περασει) αλλα ουτε μπορω να κατεβασω προγραμματα απο το Android Market οταν παω να κανω εγκατασταση μου λεει ''Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evoracing - ρίξε μια ματιά στο forum.archosfans.com, στο τμήμα που έχουν για τα Arnova. Ίσως βρεις απαντήσεις εκεί.

 

 

Όπως είπα και σε προηγούμενο Post μου , το tablet είναι το armova 10 αλλα κλειδωμένο!

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε με τα tools του Armova (για να βάλεις το market κτλ) γιατι θέλει root.

(όπως το run as administrator στα Vista/7 ) .Δεν έχω βρεί τρόπο να του κάνω root.Αν κάποιος ξέρει πώς τότε μπορώ να βάλω market κτλ , και να φτιάξω εδώ έναν οδηγό για όλους.

 

Προς το παρόν φίλε evoracing παίζεις μόνο με το AppsLib αντί για το market μιας και δεν είναι google android market certified...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arnova 10 custom firmware with Android Market and root:

http://www.arctablet.com/blog/archos-tablet/arnova-10-custom-firmware-android-market-root/

 

Βοηθάει;

 

Ή μήπως "Arnova 10 custom Android 2.2 (Froyo) firmware with Android Market and root":

http://www.arctablet.com/blog/featured/arnova-10-custom-android-2-2-froyo-firmware-android-market-root-kasty-arn10-22-04/

 

(Με επιφύλαξη πάντα, για το ενδεχόμενο του να ακυρωθεί εγγύηση, ή να προκληθεί βλάβη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...