Προς το περιεχόμενο

Η Sony επιβεβαιώνει την κατάρρευση του PlayStation Network από επίθεση τρίτων


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το otherOS δεν το αφαίρεσε επειδή έτσι της κάπνισε. Το αφαίρεσε για να εμποδίσει το σπάσιμο. Οπότε σ'αυτό δεν μπορείς να την κατηγορήσεις.

Κανεις λαθος. Οταν αγορασες την κονσολα, την αγορασες μεταξυ αλλων για τις δυνατοτητες που σου προσεφερε το μηχανημα. Μια ωραια μερα ομως, το πηρανε πισω. Ποιος εδωσε χρηματα πισω στο κοσμο για κατι που αγορασε; Γιαυτο λοιπον και εγω, μεταξυ αλλων (ελειψη BC,SACD) σουταρα την κονσολα μου και δεν ξανασκοπευω να το αγορασω. Δεν τρωμε ολοι κουτοχορτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να καταλάβεις το γιατί το πήραν πίσω όμως?

Α και τα SACD και backwards combatibility δεν τα αφαίρεσαν από τις κονσόλες που τα είχαν. Απλά δεν τα έβαλαν στις επόμενες, οπότε το ήξερες πριν το αγοράσεις, εκτός αν δεν μπήκες στον κόπο να δεις έστω και μισό review..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να καταλάβεις το γιατί το πήραν πίσω όμως?

Α και τα SACD και backwards combatibility δεν τα αφαίρεσαν από τις κονσόλες που τα είχαν. Απλά δεν τα έβαλαν στις επόμενες, οπότε το ήξερες πριν το αγοράσεις, εκτός αν δεν μπήκες στον κόπο να δεις έστω και μισό review..

Δεν με νοιαζει/ενδιαφερει γιατι τα πηρανε πισω. Δεν ειναι προβλημα μου. Ειναι της εταιριας. εγω μια χαρα χρηματα ειχα δωσει για το 60αρι BC και απλα μια μερα μου ειπανε "συγνωμη, ειμαστε αχρηστοι και τα καναμε χαλια, τελικα επρεπε να συνεχισουμε να φτιαχνουμε μονο τοστεριες και μιξερ". Κανονικα θα επρεπε να ειχανε γινει μαζικες αγωγες εναντιων μιας τετοιας παρανομης πολιτικης.. Αλλα ποιος τα βαζει με εναν κολοσο, οπως η $ony. Γιαυτο, τερμα οτιδηποτε παραγει. Ας ζησει απο αλλους, οχι εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια χαρα χρηματα ειχα δωσει για το 60αρι BC και απλα μια μερα μου ειπανε "συγνωμη, ειμαστε αχρηστοι και τα καναμε χαλια, τελικα επρεπε να συνεχισουμε να φτιαχνουμε μονο τοστεριες και μιξερ".

Τα πρώτα ps3 με backwards combatibility συνεχίζουν να την έχουν. Θες να πεις ότι είχες το 60gb με το hardware BC και το αφαίρεσαν? Μήπως ήρθαν στο σπίτι σου μια μέρα και σου ξήλωσαν 2-3 τσιπάκια απ'το ps3 σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑ μας κάνει μήνυση επειδή πειράξαμε το μηχάνημα που αγοράσαμε εμείς - με τα δικά μας χρήματα...!!! τρομερά αστεία και χουντική συμπεριφορά...

 

SONY όλοι εμείς καθόμαστε κ προσπαθούμε πυρετωδώς να σπάσουμε όσα περισσότερα PS3 μπορούμε.

 

(κάτι άκουσα ότι άρχισες να μας μηνύεις κ για τις γρατσουνιές κ τα αυτοκόλλητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω πως χτιπισαν την database του πλαυστατιον networκ?καποιο καθικη απο εκει μεσα που τον απελισαν το εκανε.Δεν γινετε αυτο να το κανουν σε μια εταιρια οπου περνει τα καλυτερα μετρα για την ασφαλεια των συστηματων της.....οσο γιαυτο που λεγατε πανω για το ps3 60gb SASD τι ειναι αυτο?Οι θυρες που εχει το πσ3 60γβ?προστα του με το καπακι?γιατι εχω τα 60γβ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιαζει/ενδιαφερει γιατι τα πηρανε πισω. Δεν ειναι προβλημα μου. Ειναι της εταιριας. εγω μια χαρα χρηματα ειχα δωσει για το 60αρι BC και απλα μια μερα μου ειπανε "συγνωμη, ειμαστε αχρηστοι και τα καναμε χαλια, τελικα επρεπε να συνεχισουμε να φτιαχνουμε μονο τοστεριες και μιξερ". Κανονικα θα επρεπε να ειχανε γινει μαζικες αγωγες εναντιων μιας τετοιας παρανομης πολιτικης.. Αλλα ποιος τα βαζει με εναν κολοσο, οπως η $ony. Γιαυτο, τερμα οτιδηποτε παραγει. Ας ζησει απο αλλους, οχι εμενα.

 

Αν απ' την αλλη ομως η σονυ ξεκινησει μηνυσεις για αυτους που της κατεβασαν το δικτυο, θα βγαινετε ολοι στους δρομους να φωναζετε για την κακια εταιρια κολοσσο που τα βαζει με τους καλους χακερς...

Οι χακερς ειναι καλοι οταν σου κανουν το JB ειναι καλοι οταν σπανε το PS3 αλλα οταν κωλοβαρανε και ξεκινανε ddos στο δικτυο τοτε φταιει η σονυ που δεν πηρε τα απαραιτητα μετρα. Οι καλοι χακερς δε φταινε σε τιποτε. Βρες μου ενα νοημα της πραξης του κατεβασματος του δικτυου που να ειχε οφελος σε καποιον καταναλωτη.

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ μας κάνει μήνυση επειδή πειράξαμε το μηχάνημα που αγοράσαμε εμείς - με τα δικά μας χρήματα...!!! τρομερά αστεία και χουντική συμπεριφορά...SONY όλοι εμείς καθόμαστε κ προσπαθούμε πυρετωδώς να σπάσουμε όσα περισσότερα PS3 μπορούμε.(κάτι άκουσα ότι άρχισες να μας μηνύεις κ για τις γρατσουνιές κ τα αυτοκόλλητα)

 

Τα terms of use της συσκευης, τα διαβασες πριν την αγορασεις; Προφανως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα γινει ρε SONYYYYYYYYYYYYYY!!!!! τζαμπα τα λεφτα που σου ακουμπαμε??? τουλαχιστον πιστωσε μας ενα ποσο στο network για να κατεβασουμε ενα παιχνιδι σαν αποζημιωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίθεση δε σημαίνει κατά ανάγκη πρόσβαση σε δεδομένα, αλλά επιτηδευμένη υπερφόρτωση ώστε να πέσει το δίκτυο. :-)

 

Δεν είναι κατ' ανάγκη αλλά άμα έγινε τότε τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το otherOS δεν το αφαίρεσε επειδή έτσι της κάπνισε. Το αφαίρεσε για να εμποδίσει το σπάσιμο. Οπότε σ'αυτό δεν μπορείς να την κατηγορήσεις. Για το backwards compatibility εκεί ναι.

 

Νομίζω οτι εφαγε μυνησουλα απο εναν πελατη της που ενα ωραιο πρωι εκανε ενα ωραιο update και εχασε απο το σκληρο του στο ps3 ο,τι ειχε μεσα, φωτογραφιες,εγγραφα και αλλα προσωπικα αρχεία.

Καπου το χα διαβάσει αμα το βρω θα το ποστάρω. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ενας που δεν ξερει την διαφορα μεταξυ hacker και cheater.Τροποι για cheats υπηρχαν πολυ πριν σπασει το πσ3.Οι hackers σπανε τις κονσολες κυριως για την προκληση.Οι cheaters ειναι απλως κατι παιδια 6-12 χρονων που πατανε ενα πληκτρο και νομιζουν οτι εκαναν κατι σπουδαιο.

 

Την ξερω την διαφορα.Η ουσια ομως ειναι μια.Και τα cheats εν μερη hacking ειναι.Επειδη ειναι διαφορετικες λεξεις δεν παει να πει οτι στο τελος σημαινει το ιδιο.Αφου μια εταιρεια λοιπον δεν μπορει να προστατεψει τον καθενα που δινει λεφτα για να αγορασει ενα μηχανημα,ειτε απο 6χρονα η 12 χρονα που χρησιμοποιουν cheats η τους μεγαλυτερους που κανουν hacking να την κλεισουν.Δηλ οι cheaters δικαιολογουνται?Μαλοον οχι.Και η sony απο την αρχη δεν το εχει καταφερει να αποτρεψει ειτε cheating ειτε hacking.Για μενα ειναι το ιδιο.Αν δεν μπορει ας εχει μονο single platyer και να κοψει το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...