Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σαι καλά!

Μακάρι να μπορούσα να το βγάλω για windows 8.1 που είναι το 90% των χρηστών. Αλλά δεν υποστηρίζουν αυτά που χρειάζεται η εφαρμογή :(

Έχω την εντύπωση ότι τα 8.1 έχουν επιλογή για pin επαφών, έστω και με βασικές επιλογές. Δεν είμαι σίγουρος όμως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τα 8.1 έχουν επιλογή για pin επαφών, έστω και με βασικές επιλογές. Δεν είμαι σίγουρος όμως.

 

στα 8.1 και στα 10 μπορείς να κάνεις Pin μόνο ολόκληρη την επαφή, αυτή όμως είναι και η ουσιαστική διαφορά της εφαρμογής του ρέτρο

οτι αν μια επαφή έχεις 2-3 νούμερα διαλέγεις πoιο να Pinάρεις στην αρχική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τα 8.1 έχουν επιλογή για pin επαφών, έστω και με βασικές επιλογές. Δεν είμαι σίγουρος όμως.

 

Προγραμματιστικά μπορώ να πινάρω ακόμη και τηλ. στα windows 8.1. Αλλά κάθε φορά που θα κάνεις pin μέσα από το πρόγραμμα, θα σε πετάει στο start screen και θα πρέπει να επιστρέφεις στην εφαρμογή να κάνεις pin άλλο τηλέφωνο.

Επίσης στα windows 8.1 δεν μπορείς να κάνεις προγραμματιστικά κλήση χωρίς να πάρει την άδεια του χρήστη. Δηλαδή κάθε φορά που θα πάταγες το pin στο start screen για να κάνεις κλήση θα σε ρώταγε "θες να κάνεις αυτή την κλήση;".

Μου φαίνεται ότι με αυτούς τους περιορισμούς καταργείται η ουσία της εφαρμογής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτησις:

Κάπου ακούμπησα το τηλέφωνο σήμερα και στο καπάκι(είναι και λευκό τρομάρα του)έχει αφήσει εναν ελαφρύ λεκέ σαν δαχτυλικό αποτύπωμα σε εκταση.

Με τι μπορώ να το καθαρίσω;

με νερό σκέτο δεν φεύγει.

Μιλάμε για το 435 με το πλαστικό καπάκι όχι το γυαλιστερό

Μιάς που είσαι "WestCoast" αν θες πέρνα από Νίκαια να δοκιμάσω με ένα μαγικό φίλτρο για τέτοιες δουλειές... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς που είσαι "WestCoast" αν θες πέρνα από Νίκαια να δοκιμάσω με ένα μαγικό φίλτρο για τέτοιες δουλειές... ;)

Νίκαια μένω,για πες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνημμένο σε mail.

Μου στείλανε ένα mail με συνημμένο αρχείο pdf και θέλησα να το κάνω προώθηση χρησιμοποιώντας την default εφαρμογή mail των 8.1 αλλά δεν συμπεριλαμβάνει το συνημμένο. Γενικά δε μπορώ να επιλέξω ως συνημμένο κάποιο αρχείο ήδη αποθηκευμένο στην μνήμη του κινητού. Στα windows 10 έχει αλλάξει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουρδέλο και το dev center.

Οκ για το windows phone δεν νοιάζονται. Αλλά το dev center είναι για όλα...

 

https://social.msdn.microsoft.com/Forums/Windowsapps/en-US/02a1aeac-d97a-46ba-9717-5d30e2a3dc58/why-have-ms-broken-the-dev-centre-dashboard-yet-again?forum=wppayout

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κανείς ιδέα πως αλλάζουμε την περιοχή που μας δείχνει τον καιρό μέσα στο calendar.

Αριστερα ενα αστερακι με τρεις γραμμουλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βλέπω κανένα αστεράκι με . αυτό που λες είναι στο weather app, όχι στο celendar

Δίκιο έχεις μπερδεύτηκα αλλά νομίζω μόνο εκεί αλλάζει κάτι για τον καιρό.

Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...