Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φλογερακο αρκετα πληρες σχολιο...τα λες ωραια..

Ας φωναζω και τα χωνω (μονο στην ms σε κανενα αλλο εδω μεσα ετσι?) δεν μετανιωσα ποτε ουτε ενα ευρω που εδωσα..γουσταρα το λειτουργικο, με βολεψε ασχετα αν τελικα αλλο περιμενα και αλλου κατεληξε..

Και ασε στην ακρη αυτους που ειρωνευονται γιατι δεν εχουν ιδεα τι ωραιες προοπτικες και δυνατοτητες ειχε το λειτουργικο.

Το θεμα ειναι ομως με την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ MS, που με αυτην τα εχω, ποιος θα ασχοληθει? Μου λετε? Για τριτη συνεχομενη φορα θαβει λειτουργικο..ε νυσαφι πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flogerakos μπράβο για το ποστ.

 

Επειδή εγώ τον ξεκίνησα το νέο κύκλο αντιπαράθεσης δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν.

 

Αν κάποιος προσβλήθηκε επειδή είπα ότι είπα του ζητώ ειλικρινά συγνώμη... δεν είχα τέτοια πρόθεση...

 

Να 'στε καλά και πάμε γι' άλλα... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το phone pins είναι μόνο για τα 10άρια windows ε; Δεν το βρίσκω στο store του 630...

 

Ναι είναι μόνο για 10ρια :(

Δυστυχώς τα windows 8 σε αυτό το συγκεκριμένο πράγμα που κάνει το πρόγραμμα, δεν σου δίνει τις δυνατότητες των windows 10.

Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις κλήση χωρίς να σε ρωτήσει πρώτα, και το πιο σημαντικό δεν μπορεί το πρόγραμμα να κάνει ένα tile χωρίς να σε πάει στην start screen...

Θα ανοίξεις ένα θέμα για "εσάς τους devs" ή να το κάνω εγώ; Αμαρτία είναι να το ανοίξω εγώ... :)

 

Done :)

 

http://www.insomnia.gr/topic/622922-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-applications-games-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-windows-store/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ντε... :-)

 

Να κάνω και μια ερώτηση "εγκυκλοπαιδικιά". Αξίζει αγορά του 950xl ds αυτήν την εποχή ή να περιμένω κι άλλο;

 

Έχω το 930 και δεν βιάζομαι ιδιαίτερα απλά δεν νομίζω η τιμή να πέσει σημαντικά στα 950 στο εξής. Αντίθετα ανησυχώ μην γίνει ότι και με το 930, δηλαδή αφού έπιασε πάτο η τιμή, μετά ανέβηκε αρκετά μέχρι που εξαφανίστηκε από την αγορά.

 

Από θέμα κάμερας, τα 950XL υπερέχουν από τα απλά 950; Και σε σχέση με το 930, έχουν σημαντική διαφορά σε κάμερα ή είναι ψιλά γράμματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάμερα υπερέχουν ξεκάθαρα.

Πιστεύω είναι πολύ καλή στιγμή να το τσιμπίσεις. Γιατί σε λίγο θα συμβεί αυτό που λες. Ήδη σε διάφορες χώρες τα αποθέματα εξαντλήθηκαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό release να ευχηθούμε στον φίλο ρέτρο... για το Phone Pins

 

Ρέτρο αμα βγάλεις πολλά λεφτά να με προσλάβεις να σε κάνω promotion σε φορουμ.

 

BTW είχα γράψει αξιολόγηση στην εφαρμογή η οποία βέβαια χάθηκε ίσως φταίει που δεν είχε κάνει release ακομα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ντε... :-)

 

Να κάνω και μια ερώτηση "εγκυκλοπαιδικιά". Αξίζει αγορά του 950xl ds αυτήν την εποχή ή να περιμένω κι άλλο;

 

Έχω το 930 και δεν βιάζομαι ιδιαίτερα απλά δεν νομίζω η τιμή να πέσει σημαντικά στα 950 στο εξής. Αντίθετα ανησυχώ μην γίνει ότι και με το 930, δηλαδή αφού έπιασε πάτο η τιμή, μετά ανέβηκε αρκετά μέχρι που εξαφανίστηκε από την αγορά.

 

Από θέμα κάμερας, τα 950XL υπερέχουν από τα απλά 950; Και σε σχέση με το 930, έχουν σημαντική διαφορά σε κάμερα ή είναι ψιλά γράμματα;

Ουτε καν μην το σκεφτεσαι μιας και ρωτας..και αφου εχεις ηδη το 930, διαφορες σε επιδοσεις δεν προκειται να δεις..μοναδικη διαφορα η καμερα φυσικα αλλα δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να παρεις ενα τοσο ακριβο κινητο μονο για την καλυτερη καμερα που δεν ξερει κανεις πλεον τι του ξημερωνει (αφου η microsoft τα σταματησε πλεον).Καλη συσκευη αλλα δεν..με το χερι στην καρδια στο λεω ουτε για αστειο μην το παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να πουλήσεις το 930 σε καλη τιμη αξιζει σιγουρα. Γενικα αν εξαιρέσεις την εμφανιση υπερεχει σε όλα του 930. Καλυτερη καμερα, μεγαλυτερη οθονη με καλυτερη αναλυση, microsd, glance screen, και μπορεις να αλλαξεις την μπαταρια. Αν εισαι ικανοποιημένος με το 930 μεινε σε αυτό βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό release να ευχηθούμε στον φίλο ρέτρο... για το Phone Pins

 

Ρέτρο αμα βγάλεις πολλά λεφτά να με προσλάβεις να σε κάνω promotion σε φορουμ.

 

BTW είχα γράψει αξιολόγηση στην εφαρμογή η οποία βέβαια χάθηκε ίσως φταίει που δεν είχε κάνει release ακομα

Σε ευχαριστώ πολύ, την έχω δει!

Δεν έχει χαθεί, απλά default σου δείχνει τον τελευταίο μήνα. Άμα βάλεις τρίμηνο θα την δεις ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω να πάω σήμερα το απόγευμα να δώ το 950 XL απο κοντά μιας και οι 5,7 ίντσες δεν ξέρω πως θα είναι.

 

Το 950 με το 950XL έχουν διαφορές σε specs και κυρίως σε θέμα κάμερας; Και κάτι ακόμη, το 950 βγάζει βίντεο με 5.1 ήχο όπως το 930;

 

Edit : Privateer σε θέμα εμφάνισης υστερεί το 950 σε σχέση με το 930; Λόγω του αλουμινίου περιμετρικά εννοείς που το 950 είναι πλαστικό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα η εμφανιση του 950 είναι αδιαφορη. Βεβαια με ένα mozo case στρωνει :D

1000 φορές καλύτερα αδιάφορη εμφάνιση.... Το 930 εχει σούπερ εμφάνιση αλλα:

 

Σου πέφτει κάτω και κατευθείαν χαράζει, χτυπιέται και παραμορφώνεται το αλουμίνιο. Είναι βαρύ, χοντρό και σκληρό δεν μπορείς να το προστατεύεις γενικά με τίποτα. Αν πέσει με γωνία λόγο σκληρού αλουμινίου που δεν απορροφά τους κραδασμούς όπως το πλαστικό κάνει την οθόνη κομματια αμέσως. Αυτο συνειδητοποίησα 3 χρονια τωρα με δυο 930 που εχω αλλάξει. Το 950 εχει πλαστικό housing που το αλλάζεις πολύ φθηνά ανα πασα στιγμή οτι κια να πάθει, Βγάζουν σχεδόν ολες οι επώνυμες εταιρίες θήκες για προστασία και για εμφάνιση και επίσης εχει επίπεδη οθόνη και μπορείς άνετα να βάλεις screen protector η Tempered Glass σε αντίθεση με το 930 που εχει γωνίες η οθόνη και δεν παλεύετε με τπτ....

 

Προσωπικά δεν αλλάζω το 930 μου με το 950. Θα το άλλαζα με το 950xl αλλά ειναι κυριολεκτικά τεράστιο για τα γούστα μου. Αν εξαιρέσεις την οθόνη και την κάμερα η εμπειρία χρήσης ειναι σχεδόν ίδια. Οπότε δεν εχει κάποια συνταρακτική αλλαγή ώστε να κάνεις την μετάβαση. Εκτός και αν εχεις ανάγκη το continuum. Επίσης ενα άλλο υπέρ του 950 ειναι η glance screen την οποια δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που δεν την βάλανε στο 930... Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...