Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα θα βγουν τα windows phone 10..??

Απλα θα τα παρουσιασουν.Πιο μετα θα δωσουν και την δοκιμαστικη και μαλλον προς σεπτεμβρη θα βγει και η επισημη εκδοση τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα θα τα παρουσιασουν.Πιο μετα θα δωσουν και την δοκιμαστικη και μαλλον προς σεπτεμβρη θα βγει και η επισημη εκδοση τους!

Εχεις ακουσει πανω κατω τη ακριβως θα αλλαξουν και τη ωρα σημερα και αν θα μπορεσουμε απο καπου να το δουμε να ενημερωθουμε καπως και εμεις..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ακουσει πανω κατω τη ακριβως θα αλλαξουν και τη ωρα σημερα και αν θα μπορεσουμε απο καπου να το δουμε να ενημερωθουμε καπως και εμεις..??

Δεν εχω τη παραμικρη ιδεα τι θα αλλαξουν και πως θα ειναι τα νεα wp.

Νομιζω κατα της 7μμ,θα ξεκινησει.

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχιιι! Τουλαχιστον να μπορει να βγει!

 

Skype is built into Windows 10 for Phone and has an updatable Messaging app

http://www.windowscentral.com/skype-windows-10-phone-updatable-messaging-app

 

Ναι, θεωρω το skype μια απο τις χειροτερες εφαρμογες για κινητα, ασχετως λειτουργικου. Ακομα χειροτερα στα wp8 που πρεπει αναγκαστηκα να κανεις merge το λογαριασμο του skype με το λογαριασμο της ms.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεγάλο πρόβλημα. Πριν από λίγο μου κολησε το κινητό και όπως πολες φορές έβγαλα την μπαταρία και την ξαναβαλα. Οταν όμως άνοιξε άρχισε από το μηδέν να μου ζητάει γλώσσα κλπ. Τελικά έχουν χαθεί όλα τα αρχεία,επαφές,σημειωσεις από μέσα. Υπαρχει τροπος να τα επαναφέρω. Μου κάνει εντύπωση γιατί η εκδωση μου που γραφει μετά απο την επαναφορά που έκανε είνα η 7.8 αν και είναι το zte Tania που απο την μανα του είχε 7.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες 7.5 και εκανες καποια ενημερωση σε 7.8, πλεον το κινητο ειναι σε 7.8. Για τα οσα γινονται backup στο λογαριασμο σου, πχ επαφες, αρκει να βαλεις τα στοιχεια που ειχες και πριν και να κανιες συγχρονισμο.

Αρχεια και σημειωσεις δεν νομιζω να αποθηκευονται εκει, εκτος αν εχεις ορισει εσυ κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ειπαμε βγαινουν τα windows 10 για τα κινητα..??

Η έκδοση preview for developers (που λέγεται πια windows insider) θα είναι διαθέσιμη τον Φεβρουάριο. Επίσημη έκδοση τέλη καλοκαιριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση preview for developers (που λέγεται πια windows insider) θα είναι διαθέσιμη τον Φεβρουάριο. Επίσημη έκδοση τέλη καλοκαιριου

Ευχαριστω πολυ φιλε μου να σε καλα...εμεις που ημαστε ηδη developers θα την παρουμε τον φεβρουαριο η το καλοκαιρι..?? Γιατι απο οτι εχω ακουσει θα πρεπει να κανουμε κατι ξανα για να παρουμε την preview...!!! Αν και προσωπικα θα ηθελα να παρω πλεον κατι γνησιο..!! Η beta ειναι πολυ κουραστικες να σου κραταει η μπαταρια μονο μιση μερα...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεγάλο πρόβλημα. Πριν από λίγο μου κολησε το κινητό και όπως πολες φορές έβγαλα την μπαταρία και την ξαναβαλα. Οταν όμως άνοιξε άρχισε από το μηδέν να μου ζητάει γλώσσα κλπ. Τελικά έχουν χαθεί όλα τα αρχεία,επαφές,σημειωσεις από μέσα. Υπαρχει τροπος να τα επαναφέρω. Μου κάνει εντύπωση γιατί η εκδωση μου που γραφει μετά απο την επαναφορά που έκανε είνα η 7.8 αν και είναι το zte Tania που απο την μανα του είχε 7.5.

Το gmail δεν μου συγχρονιζει και μου βγαζει καποιο σφαλμα 993:1. Ξέρει κάποιος τι μπορει να είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ φιλε μου να σε καλα...εμεις που ημαστε ηδη developers θα την παρουμε τον φεβρουαριο η το καλοκαιρι..?? Γιατι απο οτι εχω ακουσει θα πρεπει να κανουμε κατι ξανα για να παρουμε την preview...!!! Αν και προσωπικα θα ηθελα να παρω πλεον κατι γνησιο..!! Η beta ειναι πολυ κουραστικες να σου κραταει η μπαταρια μονο μιση μερα...!!

Αν θες να την παρεις πρεπει να βαλεις την εφαρμογη Phone Insider που αντικαθιστα την preview.

Δεν ειναι ακομη ενεργη αλλα με μια αναβαθμιση που θα δοθει συντομα θα σβησει την preview απο το τηλεφωνο και θα ενεργοποιηθει αυτη για να παρεις τα 10αρια....

 

 Windows 10 ... Τα σημεία που ξεχωρίσαμε και μας άρεσαν ... αλλά και τι δεν μας άρεσε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταπήδησα από Android (Nexus 4) σε WP (Lumia 930). Πέρασα το Google account μέσα με επαφές, ημερολόγια, κτλ. Αλλά...τα events που είχα από το παρελθόν δεν εμφανίζονται στο calendar του Outlook. Δηλαδή 18 Οκτωβρίου 2013 γέννησε η γάτα, 25 Αυγούστου 2014 πήγαμε με το σκύλο βόλτα...(παραδείγματα έτσι;...) 

Τα γενέθλια ορισμένων που και αυτά τα είχα περασμένα ως events τα κράτησε από το παρελθόν. Ενδεχομένως έχει να κάνει ότι αυτά τα έχω στο να επαναλαμβάνονται κάθε χρόνο. Τα άλλα όχι. Εάν όμως περάσω ένα event σήμερα σε google calendar, τότε ναι...το περνάει και στο outlook calendar. Με το παρελθόν έχει θέμα...τι να κάνω;...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...