Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια καπου πηρε το ματι μου για κάτι αδικαιολογητες χρεωσεις και ξεζουμισμα των data plans στα wp7.

Αλλοι λενε ότι φταιει η ενεργοποιημενη επιλογη του feedback και καποιοι άλλοι όχι.

 

Εχετε παρατηρησει τιποτα τετοιο με τις συσκευες σας?

 

εγώ παρατήρησα το αντίθετο... λιγότερη κατανάλωση στο dataplan.

 

ΝΕΑ MANGO BETA ΠΑΙΔΕΣ... 7712, εντυπώσεις σε λίγο μιας και το internet στο χωρίο σέρνεται

 

Δουλεύει το twitter μέσω people στην νέα beta !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Alex οταν ειμαι συνδεδεμενος με wifi ειναι αναμενο καί το 3g. ειναι σωστο;

 

Ναι, και σε μένα "δείχνει" ανοιχτό.

 

---

Στην νέα beta εκτός του twitter δουλεύει και το Linkedin (αν και δεν το δούλεψα ποτέ) και το orange tile χρώμα πλέον λέγεται mango... αυτά on the fly γιατί πρέπει να πάω για ποτό :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα αλλαγές (μικρές και μεγάλες) στην beta 7.10.7712.60 του mango

 

1. twitter και linkedin intergration δουλεύουν (απλά ακόμα δεν μου έχει εμφανίσει τις επαφές μου από αυτά τα 2)

2. νέα welcome screen (κλαϊνμαϊν)

3. το orange accent color πλέον ονομάζεται mango (κλαϊνμαϊν)

4. πλέον όπου γράφεις κείμενο και αλλάζεις παράγραφο με το enter ξεκινάει με κεφαλαία αν έχεις τσεκάρει αυτή την επιλογή μέσα από τα settings (κλαϊνμαϊν)

5. νέο εφέ όταν ανοίγει το "people hub" (κλαϊνμαϊν)

6. νέο κουμπί "me" στο maps

7. Shuffle Play κουμπί αντί για Play all στο zune

8. στο multitasking δεν φαίνεται πλέον η home screen (καλό γιατί "έτρωγε" μία θέση)

9. το κουμπί paste εμφανίζεται πλέον μόνο όταν έχεις κάνει κάτι copy και σε κάθε paste ακούγεται και ένας μικρός ήχος (αν έχετε ενεργοποιειμένο τον ήχο πληκτρολογίου)

10. Στο people hub τα group δεν έχουν πλέον εικονίδιο (κρίμα)

11. Μπορείς πλέον να κάνεις streaming την μουσική σου στο skydrive όταν το εξερευνάς μέσω του office hub

12. Μπορείς να μοιράσεις πλέον φωτογραφίες στα κοινωνικά σου δίκτυα (αποθηκεύονται στο skydrive)

13. Μπορείς να μοιράσεις πλέον τα link του internet explorer στα κοινωνικά σου δίκτυα

14. Το lime accent color είναι πλέον πιο "άχρωμο" (συνεχίζει παρόλα αυτά να είναι το αγαπημένο μου χρώμα)

 

αυτά τα λίγα προς το παρών... δεν είναι αλλαγές επικές αλλά έχουν το ενδιαφέρων τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατώντας το πάνω κουμπί παρατηρώ κάποιο lag. Συγκεκριμένα πρώτα εμφανίζεται το wallpaper και ύστερα από λίγο η ώρα.

Thanx alexzzz για τη σύνοψη των features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατώντας το πάνω κουμπί παρατηρώ κάποιο lag. Συγκεκριμένα πρώτα εμφανίζεται το wallpaper και ύστερα από λίγο η ώρα.

 

το lock/unlock κουμπί λες, ε; Τώρα που το λες και εγώ. Μήπως όμως είναι εφε; Γιατί το κάνει κάθε φορά και η καθυστέρηση στην εμφάνιση του είναι πάντα ίδια.

 

Thanx alexzzz για τη σύνοψη των features.

 

τίποτα... μεταξύ windows phone users αλληλεγγύη... γιατί είμαστε λίγοι :mrgreen:

 

Επίσης έχει και ένα νέο wallpaper με κάτι mango... ξανά κλαϊν αλλά λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lock/unlock κουμπί λες, ε; Τώρα που το λες και εγώ. Μήπως όμως είναι εφε; Γιατί το κάνει κάθε φορά και η καθυστέρηση στην εμφάνιση του είναι πάντα ίδια.

Πρέπει να είναι σχεδιασμένο, γιατί παρατηρώ και βαθμιαία αύξηση στη φωτεινότητα, αντί να εμφανίζεται απο την αρχή στο 100% δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, κανενας οδηγος εγκαταστασης του μανγκο μπεταυπαρχει ευκαιρος;

 

ρε παιδια, κανενας οδηγος εγκαταστασης του μανγκο μπεταυπαρχει ευκαιρος;

 

 

 

εντιτ: τον βρηκα..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις επαφές από το linkedin και το twitter τις έχει εμφανίσει σε κανέναν στο people?

 

Βλέπω κανονικά τις επαφές του twitter (δεν μπορώ να ποστάρω απο το Me), αλλά όπως διάβασα στο xda οι επαφές συνήθως δουλεύουν σε αυτούς που από 7392 (Nodo) πήγαν σε 7403 και αμέσως σε 7712 και όχι για όσους είχαν πάει απο 7392 σε 7403 μετα σε 7661 και τελος σε 7712.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά όπως διάβασα στο xda οι επαφές συνήθως δουλεύουν σε αυτούς που από 7392 (Nodo) πήγαν σε 7403 και αμέσως σε 7712 και όχι για όσους είχαν πάει απο 7392 σε 7403 μετα σε 7661 και τελος σε 7712.

 

Το έχουν πολλοί αυτό το θέμα. η λύση είναι ή αυτό που λέει ο salida ή να κάνεις hard reset (και να χάσεις ότι έχεις πάνω αυτή τη στιγμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου ποστάρει στο twitter :P

δεν έχει βγει καμιά λύση δηλαδή, νόμιζα ήταν η τελική έκδοση πριν κάνουν τα δικά τους οι κατασκευαστές των κινητών.

 

edit: μπα δεν κάνω hard reset τώρα, μια και καλή το Φθινόπωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα... μεταξύ windows phone users αλληλεγγύη... γιατί είμαστε λίγοι :mrgreen:

 

Λιγοι μεν αλλα...καλοι ...πολυ καλοί λολ

 

Να κάνεις tweet μπορείς κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζονται σε όλους οι επαφές και τα tweet των άλλων στο people hub.

 

Οσοι πηγαν απο την 7392 στo πρωτο και μετα στο δευτερο update πρeπει να κανουν ρεσετ για να δουνε τις επαφες...

 

Θα προτεινα να περιμενετε γιατι οι πληροφοριες μου λενε οτι μεσα στον Αυγουστο θα εχουμε την RTM 7720...

Kαι τοτε αν δεν δουλευει ακομη να κανουμε ολοι μαζι reset...

 

Τις τελευταίες μέρες κρατησα στα χερια για αρκετες ωρες (σεταρισμα κλπ) 1 HD7 και 1 LG opt7..

To ειχα δει και απο την οθονη του HD2 που εχω αλλα τελικα ...

Η οθονη του Trophy δεν παίζεται...

Στις οθονες των αλλων 2 τα χρωματα φαινονται σαν ξεπλυμενα αν τα βαλεις διπλα-διπλα...

 

Εντυπωσιαστηκα !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...