Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζω το εξής εκνευριστικό θέμα.

Καταρχήν να πω ότι πέρασα τις επαφές από το iPhone στο Google account μου και από εκεί στο WP7.

Όσα νούμερα ήταν με custom labels στο iPhone δεν περάστηκαν στο WP7.

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις δεύτερο νούμερο με τύπο mobile στην ίδια επαφή.

 

Ειναι πολλα αυτα που δεν μεταφερονται μεσω google ...

Για το θεμα του 2ου αριθμου κινητου εγω εχω επιλεξει το Work2 και εκει καταχωρω σε οποια επαφη εχει το 2ο κινητο...

 

 

Καλησπέρα στην παρέα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το HTC TROPHY και θέλω να μου προτείνεται κάποια λύση.

 

Κάποιες φορές οι εφαρμογές που περνούσα με slide loading δεν άνοιγαν, ή έκαναν ότι άνοιγαν και με επέστρεφαν πάλι στο μενού.Οπότε αποφάσισα να κάνω reset στα default settings. Κάνοντας επαναφορά όμως δεν κρατήθηκε το Unlock και δεν μπορώ να το ξανά κάνω Unlock για κάποιο λόγο . Τέλος σε προσπάθεια μου να βάλω την 7004 στο tri-color bootloader δεν αναγνωρίζεται to κινητό από τα windows.Τι προτείνεται να δοκιμάσω ?

 

edit:

Πολλές ατυχίες μαζί που δεν μπορούσα να συνδυάσω.

1)Αν κατάλαβα καλά επειδή στον σταθερό έχω 64bit ενώ στο laptop 43bit για κάποιο λόγο όταν το συνδέσω στο σταθερό, μετά σταματάει να δουλεύει στο laptop.

2)χρειάστηκε να βγάλω και να ξαναβάλω έναν driver για να δουλέψει σε tri-color bootloader.

 

Οπότε έκανα όλες τις διαδικασίες ξανά από την αρχή.

 

Το προβλημα με τις εφαρμογες προερχεται απο το dehydration hack.

Αν ειναι ενεργοποιημενο τοτε εχει αυτη την περιεργη συμπεριφορα το κινητο.

Aν το ειχες απενεργοποιησει και ειχες κανει επανεκκινηση θα ησουν ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω μιας και ειναι νεος με τα Windows Phone.Εχω το HD7 και δεν μπορω να στειλω sms με παροχο Wind.Ξερετε τι παιζεται????

 

SMS δεν εχει κανενα λογο να μην στελνει ... δεν χρειαζεται καμια ρυθμιση ... κατι αλλο φταιει ..η sim ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αναφέρω πετυχημένο update σε mango από χθες βράδυ... Από βραδύς ασχολούμασταν με τον colossus.

 

 

Δυστυχώς χάνεται το unlock.

 

χμμμ... i like you... αλλά δεν έχω χρόνο σήμερα να το δοκιμάσω ρε γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το update όταν πάω να κάνω deploy κάποιο xap μου πετάει error 0x89740005 χωρίς περιγραφή

μερικά προγράμματα λέει πως η microsoft το έκανε revoke και να το κάνω unistall, έχω την εντύπωση πως είναι αυτά που έχω κάνει sideload δεν το έψαξα και πολύ ακόμη.

 

και δεν κατάφερα να τρέξω το facebook chat από το messaging.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα πρόγραμμα με sideloading δεν πρέπει να δουλεύει καθώς με το Mango update χαλάει το unlock δηλαδή η συσκευή Ξανακλειδώνει...

 

facebook chat

1) Συνδέουμε τα account (windows live & facebook) από την αρχική σελίδα του Hotmail.

2) Ανοίγουμε στον υπολογιστή μας το Windows Live Messenger και περιμένουμε μέχρι να εμφανιστούν οι επαφές του Facebook

(μπορεί να κάνει αρκετή ώρα) αλλά θα εμφανιστεί ξεχωριστή κατηγορία που λέγεται facebook και θα εμφανίσει μήνυμα (you have succesfully added facebook contacts).

3) Τέλος στα settings στο windows phone μας στα accounts κάνουμε update το facebook account και μετά ανοίγουμε το

messaging στα settings του βλέπουμε να είναι ενεργό το facebook chat...και λογικά θα εμφανιστούν οι επαφές του facebook.

Επεξ/σία από salida
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρω πετυχημένο update σε mango από χθες βράδυ... Από βραδύς ασχολούμασταν με τον colossus.

Δυστυχώς χάνεται το unlock.

 

Κανένα πρόγραμμα με sideloading δεν πρέπει να δουλεύει καθώς με το Mango update χαλάει το unlock δηλαδή η συσκευή Ξανακλειδώνει...

 

 

Τα νέα ειναι οτι τωρα μπορουμε να διατηρήσουμε και το unlock για να δουλευεουν και ποι εφαρμογες που βαλαμε η θα βαλουμε απο το PC...

Αν υπάρχει ενδιαφέρον να το ανεβάσω και εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νέα ειναι οτι τωρα μπορουμε να διατηρήσουμε και το unlock για να δουλευεουν και ποι εφαρμογες που βαλαμε η θα βαλουμε απο το PC...

Αν υπάρχει ενδιαφέρον να το ανεβάσω και εδώ

 

Έχεις δίκιο ξέχασα να κάνω το update, ότι βρέθηκε τρόπος να διατηρούμε το unlock και στο mango!!!

 

Ακόμα σε beta δεν είναι το mango; Αν βγει το κανονικό θα ισχύει αυτός ο τρόπος;

 

Ναι σε beta είναι (αν και λειτουργικά δεν φαίνεται να είναι beta), δεν ξέρουμε τι θα ισχύει στο τελικό release του mango.

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα μπορέσουμε να πάμε απευθείας απο mango beta σε mango final γιαυτό πρέπει όλοι να κάνουμε backup πριν κάνουμε update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...