Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκυρο. Το κατάλαβα γιατί ειχε κρατήσει τα χρώματα που του είχα αλλάξει.

Τι δεν καταλαβαίνω; Ξέρεις κανέναν άλλο οδηγό;

 

2. Αφαίρεση του Zune...

3. Εγκατασταση WP SDK 7.1 beta2 απο εδω from http://go.microsoft.com/?linkid=9772716

4. Εγκατασταση του νεου zune...

 

Τα έκανα. Μετά

http://windowsphonehacker.com/articles/get_the_mango_update_now._without_being_a_developer.-06-30-11

 

 

Download the tool

Make sure Windows Phone Support Tool is installed (32bit, 64bit)

Connect your phone to your computer

Run the tool and follow on-screen instructions

Update: Version 0.2 of the tool will automatically backup your device, copy the backup to a safe place, and provides an option to automatically roll back to NoDo.

 

Download: here. (Please do not hotlink this file, link to us instead. Thanks.)

 

Άκυρο έκανα κουταμάρα.

Το βήμα run the tool, ίσως αυτό δεν έκανα. Ποιο τοολ? Το Windows Phone Emulator εννοεί; Πρέπει να το τρέξω πριν το Update.bat ? Ή να τρέχει παράλληλα ξέρωγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) πρέπει να περάσουμε στην συσκευή μας την εφαρμογή MFG η οποία μας δίνει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα.

Το έκανα

2) Έτρεξα το Update.bat

3) Το Windows Phone Support Tool δε μου αναγνωρίζει τη συσκευή οπότε δε μπορώ να κάνω τη μόντα, ώστε να υποθέσω μετά θα μου κάνει το Update μέσω του Zune.

Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλός είναι μωρέ αυτός ο οδηγός... τον έχει γράψει ένας αχώνευτος :mrgreen:

πλάκα κάνω φυσικά... είναι ο colossus_r που γράφει και εδώ και δουλεύει κανονικά και στο lg

χα χα χα

 

1) πρέπει να περάσουμε στην συσκευή μας την εφαρμογή MFG η οποία μας δίνει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα.

Το έκανα

2) Έτρεξα το Update.bat

3) Το Windows Phone Support Tool δε μου αναγνωρίζει τη συσκευή οπότε δε μπορώ να κάνω τη μόντα, ώστε να υποθέσω μετά θα μου κάνει το Update μέσω του Zune.

Τι κάνω λάθος;

 

Σου απάντησα στο αλλο φορουμ ... να μην κανουμε την ιδια συζητηση σε 2 σημεια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το sony erricson c510 πηρα το πρωτο μου κινητο αφης το htc 7 mozart 16 gigabyte, εχεται να μου δωσεται καποιες συμβουλες ? τιπς ? υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες για τα wphone 7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το sony erricson c510 πηρα το πρωτο μου κινητο αφης το htc 7 mozart 16 gigabyte, εχεται να μου δωσεται καποιες συμβουλες ? τιπς ? υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες για τα wphone 7 ?

 

Ριξε μια ματια εδω. Εχω ανεβάσει οδηγους και εφαρμογές για τα WP7 τηλέφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια εδω. Εχω ανεβάσει οδηγους και εφαρμογές για τα WP7 τηλέφωνα

 

ευχαριστω ! αυτοι οι οδηγοι θα μου ανοιξουν τα ματια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εντυπωσιαστεί (ξανά) από την σταθερότητα του λειτουργικού. Έχουν περάσει 11 μέρες και κάτι ώρες από το τελευταίο reset/reboot/ρεοπωςθεςπεςτο και διαφορά μηδέν. Ακόμα και στο iphone ήθελε ανά 4-5 μέρες ένα φρεσκάρισμα. Για το android δεν μιλάω καν.

 

Μεγάλη σημασία έχει ότι δεν υπάρχουν ακόμα multitasking εφαρμογές βέβαια, αλλά και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εντυπωσιαστεί (ξανά) από την σταθερότητα του λειτουργικού. Έχουν περάσει 11 μέρες και κάτι ώρες από το τελευταίο reset/reboot/ρεοπωςθεςπεςτο και διαφορά μηδέν. Ακόμα και στο iphone ήθελε ανά 4-5 μέρες ένα φρεσκάρισμα. Για το android δεν μιλάω καν.

 

Μεγάλη σημασία έχει ότι δεν υπάρχουν ακόμα multitasking εφαρμογές βέβαια, αλλά και πάλι.

 

Συμφωνω απόλυτα ...

Μάλιστα οταν βγουν οι multitasking εφαρμογες για αμεση εκκινηση τα πραγματα θα ειναι ακομη καλυτερα.

Εξαλου το 5 εφαρμογες υποσχεται οτι δεν θα κανει ο καθενας οτι θέλει οπως στο Android..

Αυτο δε που κανει το λειτουργικο με επαφες και επικοινωνια (ολα σε ενα) ειναι φοβερο...

Κανενας απο τους αλλους 2 δεν μπορει να το κανει....

Ειδα δε οτι απο χθες η MS αρχισε να βγαζει και βιντεο για να τα εξηγησει στον κόσμο.

 

Γενικα πρεπει να ειναι η πιο σταθερη Beta που εχω δοκιμάσει ποτε.

Νομιζω οτι η RTM που ηδη αρχισε να διανεμεται (77χχ) δειχνει οτι ειμαστε πολυ κοντα στο τελικο.

 

Τελικα οταν η Μικρομαλακή θέλει τοτε σίγουρα ΜΠΟΡΕΙ. Μπορει να αργησε αλλα ειναι στο παιχνιδι για τα καλα πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απόλυτα ...

Μάλιστα οταν βγουν οι multitasking εφαρμογες για αμεση εκκινηση τα πραγματα θα ειναι ακομη καλυτερα.

Εξαλου το 5 εφαρμογες υποσχεται οτι δεν θα κανει ο καθενας οτι θέλει οπως στο Android..

Αυτο δε που κανει το λειτουργικο με επαφες και επικοινωνια (ολα σε ενα) ειναι φοβερο...

Κανενας απο τους αλλους 2 δεν μπορει να το κανει....

Ειδα δε οτι απο χθες η MS αρχισε να βγαζει και βιντεο για να τα εξηγησει στον κόσμο.

 

Γενικα πρεπει να ειναι η πιο σταθερη Beta που εχω δοκιμάσει ποτε.

Νομιζω οτι η RTM που ηδη αρχισε να διανεμεται (77χχ) δειχνει οτι ειμαστε πολυ κοντα στο τελικο.

 

Τελικα οταν η Μικρομαλακή θέλει τοτε σίγουρα ΜΠΟΡΕΙ. Μπορει να αργησε αλλα ειναι στο παιχνιδι για τα καλα πια

 

Έτσι... είδα και εγώ μερικά χαρακτηριστικά που λείπουν από την beta που έχουμε εμείς στα χέρια μας (όπως πχ το tile κάποιας επαφής που έχεις κάνει pin να αναφέρει καινούρια sms και email) οπότε αυτές οι ελλείψεις μαζί με το twitter intergration θα κάνουν παπάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το λειτουργικό παιδιά.

Τι μου λείπει ως τώρα:

1) custom sms tones

2) να αρχίσουν να αναπτύσονται multitasking εφαρμογές (πχ το tunein radio αν θες να ακούσεις παράλληλα με κάτι άλλο δε μπορείς ακόμη, ενώ δεν έχει και όλα τα χαρακτηριστικά - πχ sleep mode)

3) να αρχίσουν να βγαίνουν tiles τα οποία πρώτον ανανεώνονται άμεσα και μόνα τους (πχ για καιρό) και για άλλες εργασίες (άμεση ενεργοποίηση ασύρματου / 3g / bluetooth) - είχαμε κανα 2 τέτοια αλλά στο mango δε δουλεύουν

4) θα ήταν καλή φάση να μπορείς να επιλέξεις και δικούς σου dialers / sms προγράμματα όπως στο android - λίγο δύσκολο όμως μου φαίνεται ως απίθανο - δεν είναι τόσο ανοιχτό. Αλλά ας πούμε το handcent sms με την πρόβλεψη λέξης στο ελληνικό λεξικό που είχε ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.- Όπως και στον dialer (ανάλογα ποιον πάντα) που πατάς ένα 69ΧΧ ξέρωγω και σου εμφανίζει όλες τις επαφές με τηλέφωνα που ξεκινούν από αυτά τα νούμερα.

5) Άμεσο κλείσιμο ανοιχτών διεργασιών (χωρίς να χρειάζεται να μπεις και να πατήσεις το πλήκτρο back).

Είμαι σίγουρος όμως πως αν όχι όλα, τα περισσότερα μέχρι το τέλος του έτους θα τα έχουμε και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει 11 μέρες και κάτι ώρες από το τελευταίο reset/reboot/ρεοπωςθεςπεςτο και διαφορά μηδέν.

 

To Uptime το βλέπουμε κάπου ? ή απλά μέτρησες τις μέρες μόνος σου...πρέπει να το έχω και εγώ περίπου 2 βδομάδες χωρίς reset !!!

 

Το μόνο που με δυσκολεύει είναι όταν κλειδώνει το τηλ πέφτει το wifi μπορώ να το αλλάξω κάπως αυτό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Uptime το βλέπουμε κάπου ? ή απλά μέτρησες τις μέρες μόνος σου...πρέπει να το έχω και εγώ περίπου 2 βδομάδες χωρίς reset !!!

 

Με app. System view λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι χρήστες με Mango κάνοντας reset τη συσκευή τους και στη συνέχεια βάζοντας ελληνικό Live ID βλέπουν κανονικά το marketplace :shifty:

 

Edit: Βέβαια δε βλέπεις όλες τις εφαρμογές :mad:

Επεξ/σία από Cygnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...