Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίδες, επειδή με έχετε τσιτώσει λίγο

1) Μουσική να ακούω παράλληλα με κάτι άλλο γίνεται ε; Και να είμαι κ στο msn παράλληλα ξέρωγω;

2) Ελληνικό πληκτρολόγιο ΜΕ ελληνικό λεξικό και πρόβλεψη λέξης, παίζει; Φάση htc_ime για android για όσους ξέρουν

3) Τα πάντα μέσω zune περνούν στο κινητό;

4) To bluetooth η ανταλλαγή αρχείων ξεκλείδωσε με το mango;

 

Αν μου έρθει άλλη απορία θα ρωτήσω. Μου έχει γυαλίσει το Lg ε900 optimus 7, με λιγότερο από 200ευρώ που κάνει.

 

1) Ναι για την μουσική και με το mango το msn είναι μέσα από το σύστημα του κινητού

2) Ναι και πληκτρολόγιο και πρόβλεψη λέξης αλλά με mango. Δεν ξέρω σε τι επίπεδο είναι το htc του android που αναφέρεις αλλά εγώ το βρήκα πολύ καλό

3) Ναι αλλά πιο αναίμακτα από ότι την σχέση itunes/iphone αν έχει υπόψη σου

4) όχι και ούτε πρόκειται

 

Το βασικό είναι να του περάσεις την beta του mango αλλιώς τα περισσότερα που θέλεις δεν θα τα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι προφανώς για το mango μιλάω.

Εναλλακτικοί browsers εκτός του IE που δε διάβασα καλά λόγια, υπάρχουν; Γενικώς εναλλακτικές σε προγράμματα (πχ instant messaging, media players κτλ) παίζουν;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ρε συ alexzzz

A επίσης (με mango) ήχους κλήσεις δικούς σου βάζεις; Δικά σου wallpapers κτλ κτλ; Γενικά τέτοιου είδους αισθητική παραμετροποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο IE του mango είναι πάρα πολύ καλός. Καμία σχέση με την pre mango έκδοση. Για άλλους δεν έψαξα ποτέ για να είμαι ειλικρινής, όπως επίσης δεν έψαξα και για media playes. Για instand messaging έχω δει μερικά αλλά δεν τα δοκίμασα ούτε αυτά.

 

Wallpaper κανονικά, και ήχους κλήσεις επίσης αλλά μέσω zune. Κατά τα άλλα προς το παρών δεν μπορείς να κάνεις άλλες αλλαγές πχ δικά σου χρώματα στα tiles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bluetooth handfree (μουσική + ομιλία) κανονικά έτσι; Έχω το sony-ericsson mw600.

Γενικά κάποια χτυπητή έλλειψη που θεωρώ δεδομένη ίσως (έχω android) και δε μπορώ να τη σκεφτώ τώρα; Δεδομένου του mango έτσι.

LG E900 Optimus 7 Black 185ευρώ είναι πολύ καλά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bluetooth handsfree ναι, κανονικά. Εγώ ένα Samsung έχω και δουλεύει κανονικά. Ελλείψεις έχει ακόμα, ίσως όχι χτυπητές αν είσαι καλοπροαίρετος αλλά γίνονται άλματα στην πλατφόρμα. Όταν βγει το mango κανονικά θα έχεις ουσιαστικά ένα εντελώς καινούριο κινητό. Το lg είναι καλό τηλέφωνο σύμφωνα με αυτά που διαβάζω αν δεν πέσεις σε ελαττωματικό. Διάβασα ιστορίες για ζεστές μπαταρίες και κάτι με την οθόνη. Μπες αν θέλεις στο τόπικ που είχα κάνει στις προσφορές για το lg και το htc trophy και διάβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο IE9 είναι φανταστικός. Με ενοχλεί όμως που δεν έχει βελάκια μπροστά-πίσω. Για πίσω χρησιμοποιείς το hardware button, αλλά δεν μπορείς να πας σε μια συγκεκριμένη σελίδα πίσω αμέσως, πρέπει πχ να το πατήσεις 7 φορές.

Επίσης ενοχλητικό, σε σύνδεση και με το προηγούμενο, είναι που για να βγει απο τον browser πρέπει να πας όλες τις σελίδες πίσω.

Κατα τα άλλα, πολύ γρήγορος, πολύ smooth κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάω να πάρω τώρα το LG. Μπορώ να βάλω mango έτσι;

Γιατί ο μόνος οδηγός που βρήκα είναι για "ξεκλείδωμα".

Mango Beta: Εγκατασταση και πρώτες εντυπώσεις Αυτός δουλεύει κανονικά και στο LG έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάω να πάρω τώρα το LG. Μπορώ να βάλω mango έτσι;

Γιατί ο μόνος οδηγός που βρήκα είναι για "ξεκλείδωμα".

Mango Beta: Εγκατασταση και πρώτες εντυπώσεις Αυτός δουλεύει κανονικά και στο LG έτσι;

 

καλός είναι μωρέ αυτός ο οδηγός... τον έχει γράψει ένας αχώνευτος :mrgreen:

 

πλάκα κάνω φυσικά... είναι ο colossus_r που γράφει και εδώ και δουλεύει κανονικά και στο lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να δω αν όντως περάστηκε το Mango ? Γιατί έκανα τη διαδικασία και υποτίθεται το zune θα' πρεπε να μου βρει Updates, αλλά δε βλέπω τίποτα ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...