Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μόνη εξήγηση, που γράφει και μέσα, είναι ότι δεν έχει νόημα αφού και οι χρήστες είναι λίγοι αλλά και γιατί το μέλλον βρίσκεται στα full windows σε mobile.

http://m.windowscentral.com/microsoft-windows-10-composable-shell

 

Προς τα εκει παει η δουλεια αν και προσωπικα πιστευω οτι πρεπει να κρατησουν την ελαφριά εκδοση για τις συσκευες των 50 - 100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη εξήγηση, που γράφει και μέσα, είναι ότι δεν έχει νόημα αφού και οι χρήστες είναι λίγοι αλλά και γιατί το μέλλον βρίσκεται στα full windows σε mobile.

Retro ξερεις ποσο σεβομαι την αποψη σου αλλα πλεον δεν υπαρχει καμια εξηγηση και καμια δικαιολογια, και εχουμε και λεμε.....

    Παρατανε την υποστηριξη της δικιας τους πλεον εφαρμογης Linkedin χωρις να αναφερουν πουθενα αν θα βγαλουν καινουρια. 

    Παρατανε την υποστηριξη του Minecraft Pocket Edition που ΚΑΙ αυτο ειναι δικια τους εφαρμογη.(Οπως συνεβη και για το skype σε κινητα με καμεραρες οπως το 920-925-1020 κλπ. αν ειναι δυνατον)

Αφηστε που και το εξαιρετικο runtastic σταματα και αυτο την υποστηριξη του για την πλατφορμα.

 https://www.onmsft.com/news/fitness-app-runtastic-to-end-support-for-windows-phone-app

  Και ολα αυτα μεσα σε ενα    3ημερο( εκτος του skype που το εχουν ανακοινωσει απο περσι).

Δεν εχω λογια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα δικαιολογία, είπα εξήγηση.... Το αν είναι δικαιολογημένο ή όχι δεν το ανέλυσα. Μόνο τον τρόπο που το σκέφτονται...

Ούτε για μένα είναι δικαιολογημένο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα δικαιολογία, είπα εξήγηση.... Το αν είναι δικαιολογημένο ή όχι δεν το ανέλυσα. Μόνο τον τρόπο που το σκέφτονται...

Ούτε για μένα είναι δικαιολογημένο...

Ναι με συγχωρεις Retro, εννοουσα δικαιολογια για αυτους οχι οτι τους δικαιολογεις εσυ...τεσπα αβυσσος το σκεπτικο τους πλεον...

 

Το χειρότερο είναι η εντύπωση που περνάς στους developers που ακόμη προσπαθούν για την πλατφόρμα.

Ετσι ακριβως, δειχνει ξεκαθαρα την μεσαια δακτυλο σε ολους τους wm developers..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Εγώ πιστεύω ότι τα δεκαριά απλά δεν έπιασαν και τώρα ετοιμάζουν το full windows,για εμενα πάλι ούτε αυτο θα πετύχει και ο λόγος ειναι ότι Εγώ σαν καταναλωτής θέλω κινητό με προγράμματα όπως το αντροιντ και το ιος και φουλ windows να μου δώσουν αμα δεν δουλεύουν Εφαρμογές τύπου messenger Facebook Snapchat και τα παιχνίδια που παίζουν όλοι οι άνθρωποι όχι αυτά που βγάζει το xbox δεν μου τρέφει το ενδιαφέρον ,άποψη σαν μέσος χρήστης μιλάω έτσι μην πάει αλλού το πράγμα

Το χειρότερο είναι η εντύπωση που περνάς στους developers που ακόμη προσπαθούν για την πλατφόρμα.

τραγικό πολυ όντως αυτο που λες φιλε και έχεις δίκαιο
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κριμα ειναι οτι τετοιες κινησεις γινοταν ανεκαθεν, απο την αρχη η MS θα εκανε κατι κουλο και ολοι εμεις οι υπολοιποι θα ψαχναμε να βρουμε το κρυφο νοημα…με το σνομπαρισμα της πλατφορμας το μονο που καταφερε η MS ειναι να χασει 8 χρονια και να διωξει τους οποιους πιθανους χρηστες και τους λιγους developers

Αν και τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα, το μελλον της πλατφορμας μαλλον κριθηκε απο 2 πραγματα : τη google και το facebook, που ποτε δεν εβγαλαν μια σωστη εφαρμογη

Ως συνηθως, θα κανουμε υπομονη και θα εχουμε πιστη..(μεχρι τα WP να αναστηθουν και να γιορτασουμε το Πασχα των WP, την ανασταση του λειτουργικου :P)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LinkedIn δεν το παρατάνε, απλά δεν βγάζουν ακόμα νέα έκδοση για WP.

 

Να ετοιμάζουν universal?

 

Αν κρίνω από την κατηφόρα που έχει πάρει πάντως το συγκεκριμένο εδώ και 1+ χρόνο, καλό θα είναι να το παρατήσουν οι χρήστες του μια ώρα αρχύτερα (οι προτάσεις εργασίας που μου έρχονται είναι απλά ανέκδοτο-άσχετες εντελώς με το αντικείμενό μου, το spam πάει σύννεφο).

 

FB έχει καταντήσει πια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα είναι ότι το λειτουργικό έχει γίνει πάρα πολύ καλό πλέον , απλά η Microsoft έχει καθυστερήσει όσο δεν πάει άλλο να ξαναρχίσει την προώθηση του και την κυκλοφορία νέων μοντέλων. Ως εκ τούτου αυτό έχει αποτέλεσμα τα τραγικά αποτελέσματα των τελευταίων τριμήνων και την φυγή πολύ καλών εφαρμογών...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LinkedIn δεν το παρατάνε, απλά δεν βγάζουν ακόμα νέα έκδοση για WP.

 

Να ετοιμάζουν universal?

 

Αν κρίνω από την κατηφόρα που έχει πάρει πάντως το συγκεκριμένο εδώ και 1+ χρόνο, καλό θα είναι να το παρατήσουν οι χρήστες του μια ώρα αρχύτερα (οι προτάσεις εργασίας που μου έρχονται είναι απλά ανέκδοτο-άσχετες εντελώς με το αντικείμενό μου, το spam πάει σύννεφο).

 

FB έχει καταντήσει πια.

Πόσο δικιο έχεις για το LinkedIn. Για αυτό απόρησα όταν το πήρε η Microsoft τόσο ακριβά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κανένας πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ή σε μένα βρήκε σήμερα να μαμηθει;;;

Ενω έχω διαβάσει τα μηνυματα απτό insta και απτό messenger μου ξανάρχονται πάλι οι ίδιες ειδοποιήσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το minecraft ,να αναφερω οτι υπαρχουν ηδη 2 mobile εκδοσεις(touch screen support ) του παιχνιδιου για τα windows.

Η μια ειναι η παλια PE για τα windows mobile και η αλλη ειναι η καινουρια που ειναι η windows 10 edition,που προς το παρον ειναι για windows tablets/pc.

Το χαρακτηριστικο αυτων των δυο εκδοσεων σε σχεση με τις αλλες δυο εκδοσεις( desktop(exe) και xbox,)ειναι οτι ειναι ηδη cross platform compatible και οπως γνωριζουμε η MS προωθεί τις Universal εφαρμογες,ειναι πολυ λογικο μια απο τις δυο να καταργηθει και αλλη να γινει Universal και οχι να εχουμε desktop os σε κινητα,για να τρεχουν τις desktop εκδοσεις των παιχνιδιων ή των προγραμματων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό. Η εκδοση που πλέον δεν υποστηριζεται δεν ειναι UWP εφαρμογή, αλλά ήταν γραμμένη σε C++ για να τρέχει σε Win8.1.

Το πρόβλημα ειναι στην προσέγγιση της εταιρείας. Ενω προτρέπει τους πάντες να γράψουν UWP εφαρμογές, η ίδια η MS υποστηρίζει καλύτερα τις εφαρμογές της σε άλλες πλατφόρμες, απ' ότι στο δικό της λειτουργικό. Και παρολο που ήδη έχει UWP για το minecraft, δεν εχει αναπτυξει κάποιο user interface που να παιζει καλά σε όλες τις πλατφορμες, αλλά χρησιμοποιεί desktop UI. Πόσο καλύτερα θα ακουγόταν αυτή η ανακοίνωση της παύσης υποστήριξης του minecraft, αν παράλληλα ανακοίνωνε την UWP εκδοση για τα κινητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το minecraft ,να αναφερω οτι υπαρχουν ηδη 2 mobile εκδοσεις(touch screen support ) του παιχνιδιου για τα windows.

Η μια ειναι η παλια PE για τα windows mobile και η αλλη ειναι η καινουρια που ειναι η windows 10 edition,που προς το παρον ειναι για windows tablets/pc.

Το χαρακτηριστικο αυτων των δυο εκδοσεων σε σχεση με τις αλλες δυο εκδοσεις( desktop(exe) και xbox,)ειναι οτι ειναι ηδη cross platform compatible και οπως γνωριζουμε η MS προωθεί τις Universal εφαρμογες,ειναι πολυ λογικο μια απο τις δυο να καταργηθει και αλλη να γινει Universal και οχι να εχουμε desktop os σε κινητα,για να τρεχουν τις desktop εκδοσεις των παιχνιδιων ή των προγραμματων.

Σωστοτατα ολα οσα λες Εκτορα, να ρωτησω ομως..αυτη η καινουρια windows 10 edition παιζει στα σημερινα wm 10 κινητα? 

 

Σωστό αυτό. Η εκδοση που πλέον δεν υποστηριζεται δεν ειναι UWP εφαρμογή, αλλά ήταν γραμμένη σε C++ για να τρέχει σε Win8.1.

Το πρόβλημα ειναι στην προσέγγιση της εταιρείας. Ενω προτρέπει τους πάντες να γράψουν UWP εφαρμογές, η ίδια η MS υποστηρίζει καλύτερα τις εφαρμογές της σε άλλες πλατφόρμες, απ' ότι στο δικό της λειτουργικό. Και παρολο που ήδη έχει UWP για το minecraft, δεν εχει αναπτυξει κάποιο user interface που να παιζει καλά σε όλες τις πλατφορμες, αλλά χρησιμοποιεί desktop UI. Πόσο καλύτερα θα ακουγόταν αυτή η ανακοίνωση της παύσης υποστήριξης του minecraft, αν παράλληλα ανακοίνωνε την UWP εκδοση για τα κινητα;

Σαφεστατα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η καινουρια windows 10 edition παιζει στα σημερινα wm 10 κινητα? 

 

Πολύ γκρινιάρης είσαι βρε αδερφέ... :lol:

 

Τα "σημερινά" κινητά (που μάλλον χθεσινά είναι , διότι δεν βγαίνουν καινούρια μοντέλα πιά) έχουν τελειώσει.

 

Οπότε ζήσε με αυτό που έχεις ή κάνε την για αλλού ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...