Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ γκρινιάρης είσαι βρε αδερφέ... :lol:

 

Τα "σημερινά" κινητά (που μάλλον χθεσινά είναι , διότι δεν βγαίνουν καινούρια μοντέλα πιά) έχουν τελειώσει.

 

Οπότε ζήσε με αυτό που έχεις ή κάνε την για αλλού ;)

Eλα βρε tsiv, πoια χθεσινα τελειωσανε? Τα 950 ρια , τα 650 ρια και τα 550 ρια? Ενος χρονου κινητα?

Απο το η MS θα υποστηριζει τα κινητα της οτι και να γινει διοτι πλεον ειναι <<ενιαία>> πλατφορμα , φτασαμε αισίως στο πλεον ειναι <<χθεσινα>> τα κινητα ενος χρονου.. κατι δεν κολλαει εδω δεν νομιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αυτά που είπες παρουσιάστηκε κάποιο καινούριο μοντέλο και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?

 

Αυτό εννοώ με το "τελειώσανε"

 

Απο το η MS θα υποστηριζει τα κινητα της οτι και να γινει διοτι πλεον ειναι <<ενιαία>> πλατφορμα , φτασαμε αισίως στο πλεον ειναι <<χθεσινα>> τα κινητα ενος χρονου.. κατι δεν κολλαει εδω δεν νομιζεις?

 

Αλλάζουν τα πλάνα τους οι εταιρείες φίλε , και δεν σε ρωτάνε κιόλας.

 

Εμπορικές επιχειρήσεις είναι και όχι "ιδέα" για να πεις... πίστεψα κάτι και μου βγήκε κάτι άλλο.

 

Εγώ συγκεκριμένα τα πράγματα με τα Windows κινητά τα παρακολουθώ ΜΟΝΟ από αυτό το thread και πουθενά αλλού και έχω καταλάβει από καιρό ότι ήρθε το τέλος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν δυο πολύ καλά κινητά που έχουν κυκλοφορήσει το 2016 αλλά δυστυχώς είναι προς το παρόν US only. (HP ELITE X3 και Alcatel Idol 4S)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αυτά που είπες παρουσιάστηκε κάποιο καινούριο μοντέλο και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?

 

Αυτό εννοώ με το "τελειώσανε"

 

 

Αλλάζουν τα πλάνα τους οι εταιρείες φίλε , και δεν σε ρωτάνε κιόλας.

 

Εμπορικές επιχειρήσεις είναι και όχι "ιδέα" για να πεις... πίστεψα κάτι και μου βγήκε κάτι άλλο.

 

Εγώ συγκεκριμένα τα πράγματα με τα Windows κινητά τα παρακολουθώ ΜΟΝΟ από αυτό το thread και πουθενά αλλού και έχω καταλάβει από καιρό ότι ήρθε το τέλος ;)

 

Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Όταν πουλάς κάτι με την υπόσχεση (και το όνομα MS) ότι θα υποστηρίξεις και θα <<απογειώσεις>> με το λειτουργικό  την συσκευή σου, οφείλεις να έχεις συνέπεια.Ναι, είναι εταιρίες αλλά αυτό δεν τους δίνει άφεση αμαρτιών.Στο χωριό τον κλέφτη τον λέμε κλέφτη, τώρα το αν γουστάρει να λέγεται εταιρία δικό του θέμα.

Από εκεί και πέρα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.

Εγώ πάντως το κινητό μου δυστυχώς δεν το χάρηκα σε γενικές γραμμές και είναι και 1,5 μήνας τώρα που είναι στο service για πρόβλημα στο gps και οι τύποι κάνουν αναβάθμιση λογισμικού μη χέσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Όταν πουλάς κάτι με την υπόσχεση (και το όνομα MS) ότι θα υποστηρίξεις και θα <<απογειώσεις>> με το λειτουργικό  την συσκευή σου, οφείλεις να έχεις συνέπεια.Ναι, είναι εταιρίες αλλά αυτό δεν τους δίνει άφεση αμαρτιών.

 

Είπε κανείς το αντίθετο?

 

Ούτε θέλω ούτε και με ενδιαφέρει να δώσω ή να μη δώσω άφεση αμαρτιών

 

Σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ με τέτοιες χαζομάρες.

 

Πήρα 6 - 7 συσκευές WP τις δοκίμασα , τις χάρηκα και τέλος.

 

Δικιά μου η τσέπη , δικά μου τα γούστα αλλά δεν μπορώ τη γκρίνια ρε παιδάκι μου :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι προβλημα εχουν μερικοι μερικοι αλλα η προσωπικη μου εμπειρια στο 535 δυο χρονια τωρα ειναι αρκετα καλη. Την δουλεια μου μια χαρα την κανω και τις λιγες αλλα βασικες εφαρμογες τις εχω και ολα δουλευουν ρολοι.

 

Εμενα η αισθηση που μου δινει η MS ειναι οτι δεν το εχει παρατησει εντελως. Δεν τις βγηκε το πλανο και απλα το παει καπου αλλου. Δεν νοειται μια τοσο μεγαλη εταιρια να κανει λαθος και να στριψει προς αλλη κατευθυνση? Τετοιου μεγεθους εταιριες κοιταζουν χρονια μπροστα και ο προγραμματισμος τους δεν ειναι μονο για το σημερα.

 

Εγω παντως οταν με το "καλο" χαλασει το 535 παλι σε windows phone θα παω. (Πρωην χρηστης android εως την εκδοση 5 με κινητα Samsung και LG mid class)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε κανείς το αντίθετο?

 

 

Βρε, όταν λες ότι είναι εταιρίες ακούγεται σαν δικαιολογία για τις όποιες πρακτικές τους.Αυτό εννοώ με την <<άφεση>>.

Το να θέλει να βγάλει κέρδος δεν με πειράζει, το άλλα να υπόσχεται και άλλα να δίνει με πειράζει.

Σωστό, η πολλή γκρίνια δεν βγάζει κάπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι μπερδεύουμε λίγο τον όρο δικαιολογία και τον όρο εξήγηση. Άλλο δικαιολογώ μια κατάσταση και άλλο εξηγώ μια κατάσταση. Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κανένας πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ή σε μένα βρήκε σήμερα να μαμηθει;;;

Ενω έχω διαβάσει τα μηνυματα απτό insta και απτό messenger μου ξανάρχονται πάλι οι ίδιες ειδοποιήσεις!!

Και σήμερα όλες οι ειδοποιήσεις είτε αργούν είτε δεν ακούγονται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σήμερα όλες οι ειδοποιήσεις είτε αργούν είτε δεν ακούγονται...

Αναλογως τα κεφια τ!

Για το 'δεν ακουγονται' το παθαινα-παθαινω(; ) στο instagram!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε κανείς το αντίθετο?

 

Ούτε θέλω ούτε και με ενδιαφέρει να δώσω ή να μη δώσω άφεση αμαρτιών

 

Σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ με τέτοιες χαζομάρες.

 

Πήρα 6 - 7 συσκευές WP τις δοκίμασα , τις χάρηκα και τέλος.

 

Δικιά μου η τσέπη , δικά μου τα γούστα αλλά δεν μπορώ τη γκρίνια ρε παιδάκι μου :D

Tsiv πολυ σωστα αυτα που λες, να συμπληρωσω την δικη μου αποψη μονο...

Ολες τις εταιρειες τις εχω γραμμενες..κοιταζω την τσεπη μου και τις αναγκες μου..ουτε ιδιεολογιες ουτε γκρινιες..αυτο μας ελειπε..

Αυτο που εσυ μεταφραζεις ως γκρινια ειναι απλα...θα το ελεγα ως παραπονακι απο εναν πελατη μιας wm συσκευης οπου συνδιαστηκε με επιμονή-επαναληψη καποιες φορες Διοτι...οταν ανεφερα Ολα αυτα τα Κουλα που εβλεπα εδω και 1 με 1,5 χρονο καποιοι εδω μεσα με χαρακτηριζαν troll και οτι δεν ξερω τι λεω, επειδη προφανως δεν τους αρεσαν αυτα που ελεγα...Δυστυχως σε ΟΛΑ επεσα μεσα...

      Με πιο απλα λογια..απλα γουσταρω την μορφη και τις ευκολιες αυτου του λειτουργικου σε σχεση με τις αλλες πλατφορμες αλλα δυστυχως προδόθηκε απο την ιδια την MS..ουτε γκρινιες ουτε τιποτα φιλε μου..FACTS και μονο FACTS αναφερω..αν δεν θελει 1 φορα η Ms να υποστηριξει το προιον της εγω δεν θελω 10...σκασιλα μου γιατι  υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..

Και οποιος διαφωνει μαζι μου ας δει και αυτο το σημερινο..

https://mspoweruser.com/hsbc-france-says-microsofts-abandonment-phone-platform-led-withdraw-windows-phone-app/

Που ειναι ολοι αυτοι λοιπον που χαρακτηριζαν και ειρωνευονταν? Απουσια...

Απλα <<κριμα>> για ενα τοσο ομορφο και πολλα υποσχομενο λειτουργικο και τιποτα παραπανω..

Καλη συνεχεια σε ολους παιδια και με συγχωρείται οταν καποιες φορες επεμενα παραπανω αλλα..αλλα..αλλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναλογως τα κεφια τ!

Για το 'δεν ακουγονται' το παθαινα-παθαινω(; ) στο instagram!

Olimpiake έκανα ένα κόλπο. Οι ειδοποιήσεις χάλασαν μόλις βγήκαν από insider. Οπότε ξανά μπήκα σε release preview έκανα το restart και ως δια μαγείας δουλεύει... Άμα θες κάνε καμια δοκιμή

 

 

Update: Ενώ χθες δούλευαν όλα κανονικά σήμερα πάλι τα ίδια κανένα notification δε κάνει ήχο...

Επεξ/σία από salida
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mspoweruser.com/whartonbrookss-offers-a-peek-of-their-windows-10-mobile-handset-for-the-first-time/

 

Επιτέλους και μερικά καλά νέα γουιντοους φάνς και γιουζερς.

 

Η εταιρεία whartonbrooks ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει μερικά νέα smartphones, αποκλειστικά με Windows 10 λειτουργικό και continuum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εισαι σε windows insider program πως κανεις τελειως opt-out?γιατι βλεπω μπορεις να καθυστερησεις τα update μεχρι 1 εβδομαδα.να περιμενω την επομενη stable release για να μου δωσει τη δυνατοτητα να φυγω τελειως?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...