Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο αυτο..αυτο που κραταμε επισης ειναι οτι προφανως δεν προκειται να ξαναδουμε smartphone απο την MS με puruview και κορυφαιες καμερες αντιστοιχες των 1020..απο την Huawei μπορει..

Ρε πως τα φερνει ο καιρος ε?

Mε pureview θα ξαναδουμε(μια ονομασια ειναι αλλωστε), απλα δεν θα εχει την μεγαλη διαφορα που ειχαν η καμερα του nokia 808 και του 1020 σε σχεση με τον τοτε ανταγωνισμο.

 

Ειχε χασει και πριν χρονια εναν αλλον κορυφαιο engineer που πηγε στην apple (Ari Partinen, one of Nokia's PureView camera gurus, leaves for Apple), έχασε και το καλοκαιρι αλλο εναν (PureView Co-Designer Leaves Microsoft To Rejoin Nokia). Γενικοτερα , οι περισσοτεροι εγκαταλειπουν το καραβι, τι ειναι χρηστες, τι ειναι engineers, τι ειναι devs που φτιαχνουν εφαρμογες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτσε στα αυγά σου. Μην ξύνεσαι :D

Αν δεν είχα συλλογή δεν θα είχα ούτε ένα σε φαστ. Ο edge πχ είναι φρίκη, κολλάει.

Αναβάθμιση από προηγούμενη έκδοση δεν μπορούσα να κάνω, ούτε με ρισέτ και έκανα επαναφορά από υπολογιστή. Στο δεύτερο που έχω φαστ και δεν περνάει στην τελική έκδοση, θα περιμένω να βγει νέα και αν δεν... τότε από υπολογιστή.

Με έπιασε μια μανία να πάω σε fast αλλα τελικά θα κάτσω στα αυγά μου!! ✔✔
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την εφαρμογή καταγραφής χρόνου την έβγαλε ο developer που έχει βγάλει και το πολύ καλό DailyPic, οπότε όποιος χρειάζεται κάτι παρόμοιο δείχνει καλοσχεδιασμένη

 

https://mspoweruser.com/developer-submission-keep-track-work-time-uwp-app-workinghours/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες βάλε την 14393.726 Release Preview που μόλις βγήκε ;)

Παλαβιάρη, παλαβώνεις!!

Να δω το changelog και θα τη βάλω!

Edit:την εβαλα!

Επεξ/σία από olimpiakos 7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.. Λοιπόν, γράφω μετά από αρκετό καιρό στο θέμα και δυστυχώς όχι για καλό. Έχω ένα 640xl αγορασμένο πέρσι 22/4. Στα καλά του καθουμένου, πριν δυο μέρες σταμάτησε να φορτίζει :cry: , δοκίμασα τα πάντα (άλλους φορτιστές, διαφορετικά καλώδια και τα λοιπά) άλλα τίποτα δυστυχώς. 

 

Είναι πρώτη φορά που μου τυχαίνει κάτι για service. Πια είναι διαδικασία τώρα, να το πάω στο κατάστημα απ'όπου το αγόρασα ή να πάω κατευθείαν στην microsoft?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.. Λοιπόν, γράφω μετά από αρκετό καιρό στο θέμα και δυστυχώς όχι για καλό. Έχω ένα 640xl αγορασμένο πέρσι 22/4. Στα καλά του καθουμένου, πριν δυο μέρες σταμάτησε να φορτίζει :cry: , δοκίμασα τα πάντα (άλλους φορτιστές, διαφορετικά καλώδια και τα λοιπά) άλλα τίποτα δυστυχώς. 

 

Είναι πρώτη φορά που μου τυχαίνει κάτι για service. Πια είναι διαδικασία τώρα, να το πάω στο κατάστημα απ'όπου το αγόρασα ή να πάω κατευθείαν στην microsoft?

 

Αυτό έπαθα και εγώ με το 950 xl. Το είχα πάει arvato τότε. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο microsoft να σου πούνε που θα το πας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έπαθα και εγώ με το 950 xl. Το είχα πάει arvato τότε. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο microsoft να σου πούνε που θα το πας...

Μάλιστα.. Ωραία, αυτό θα κάνω. Σ'ευχαριστώ πολύ Retro!!!
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από ακόμα ένα πέσιμο, το 925 μου μαύρισε..

η οθόνη πλέον δείχνει μαύρο και μόνο..

το κινητό δουλεύει, και χάρη στην απάντηση με τον proximity sensor μπορώ ακόμα να απαντάω σε κλήσεις, χωρίς φυσικά να ξέρω ποιος καλεί..

τίποτα άλλο δεν μπορώ να κάνω..

ούτε να ενεργοποιήσω data μπας και κάνω καμιά κλήση με φωνητική εντολή 

 

back up των δεδομένων κράτησα

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω και back up των επαφών και των μηνυμάτων από το pc?

 

κρίμα, το είχα αγαπήσει το κινητό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το backup δεν ξέρω κάτι.... Έχει εγγύηση; Αν ναι το πας για service!

Έχει σπάσει η οθόνη; η βλέπεις τη μαυρίλα που λες; Αν δεν έχει σπάσει η οθόνη και πιάνουν τα χέρια σου( ξεβιδωσε το μέχρι ότου φτάσεις στην οθόνη, να βγάλεις το καλωδιακι και να το ξαναβαλεις!) Φυσικά αν δεν έχει εγγύηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τζάμι δεν έχει σπάσει

η οθόνη ξεκίνησε να μπλεδίζει, αρχικά από κάτω δεξιά

δουλευόταν η συσκευή

όσο περνούσε η ώρα τόσο πιο δύσκολα διέκρινες..

η μαυρίλα απλωνόταν προς τα πάνω..

σαν μία μαύρη λαίλαπα που κατέτρωγε την οθόνη..

το βράδυ το έβαλα να φορτίζει

το πρωί είχε μαυρίσει εντελώς

ίσα που διέκρινα την ώρα στο glance όταν ξύπνησα

ήταν η τελευταία φορά που αποτυπώθηκε οτιδήποτε στην οθόνη..

 

rip 925

 

τιμιότατη συσκευή. πάνω από 3 χρόνια δεν έβγαλε κιχ και είχε περάσει δύσκολα στα χέρια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχες ενεργοποιήσει το κινητό με κάποιο λογαριασμό Outlook?

 

Οι επαφές σου εκεί βρίσκονται.

 

Τα μυνήματα, είναι λίγο πιο λεπτή υπόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις επαφές της έχω στο outlook, δεν έχω θέμα με αυτές

με τα μηνύματα έχω θέμα

αν υπήρχε κάποιος τρόπος να τους κάνω ένα backup θα ήταν καλή φάση

 

πφφ.. δεν μου πάει η καρδιά να το αφήσω.. είναι υπέροχο το άτιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από ακόμα ένα πέσιμο, το 925 μου μαύρισε..

η οθόνη πλέον δείχνει μαύρο και μόνο..

το κινητό δουλεύει, και χάρη στην απάντηση με τον proximity sensor μπορώ ακόμα να απαντάω σε κλήσεις, χωρίς φυσικά να ξέρω ποιος καλεί..

τίποτα άλλο δεν μπορώ να κάνω..

ούτε να ενεργοποιήσω data μπας και κάνω καμιά κλήση με φωνητική εντολή 

 

back up των δεδομένων κράτησα

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω και back up των επαφών και των μηνυμάτων από το pc?

 

κρίμα, το είχα αγαπήσει το κινητό..

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην εχει σπάσει η οθόνη και απλα να εχει βγει το βισματακι της απο μέσα, οπως ειπε ο φιλος πιο πανω αν πιάνουν τα χερια σου το φτιάχνεις! Το ειχα παθει και εγω στο 930 αυτο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...