Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα εισαι σε windows insider program πως κανεις τελειως opt-out?γιατι βλεπω μπορεις να καθυστερησεις τα update μεχρι 1 εβδομαδα.να περιμενω την επομενη stable release για να μου δωσει τη δυνατοτητα να φυγω τελειως?

Άμα είσαι preview βγαίνεις εύκολα, απλά διαλέγοντας να σταματήσεις. Αν είσαι slow/fast πρέπει είτε να περιμένεις το redstone 2 είτε με καλώδιο να κάνεις επαναφορά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα Lumia 640XL. Το έχει μια φίλη, και όταν βγάζει βίντεο, κάνει σπασίματα στην εγγραφή. Μετά στην προβολή, πάλι κάνει τα σπασίματα και χάνει και λίγο το χρώμα. Διάβασα σε διάφορα site ότι μπορεί να φταίει η κάρτα μνήμης, αλλά λένε ότι μπορεί να φταίει και η Microsoft Camera. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα Lumia 640XL. Το έχει μια φίλη, και όταν βγάζει βίντεο, κάνει σπασίματα στην εγγραφή. Μετά στην προβολή, πάλι κάνει τα σπασίματα και χάνει και λίγο το χρώμα. Διάβασα σε διάφορα site ότι μπορεί να φταίει η κάρτα μνήμης, αλλά λένε ότι μπορεί να φταίει και η Microsoft Camera. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος? 

Καλησπερα φιλε μου, κανε το εξης...μπες στην καμερα , πηγαινε στις ρυθμισεις και εκει που λεει βιντεο απο κατω αναφερει ψηφιακη σταθεροποιηση βιντεο...απενεργοποιησε το και ξαναδοκιμασε..ενημερωσε μας αν κολλαει ξανα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σε Windows 10??

Αν ναι, τα παρατηρώ και εγώ τα κολλήματα!!

 

Έχεις δοκιμάσει με άλλη κάρτα? Λέω να δοκιμάσω με την δική μου ή να το βάλω να αποθηκεύει στην μνήμη του τηλεφώνου. Έχεις δοκιμάσει με άλλη εφαρμογή να δείς? Σκέφτηκα να βάλω την ProShot αλλά δεν την έχει αγορασμένη αυτή η φίλη μου..! 

 

Καλησπερα φιλε μου, κανε το εξης...μπες στην καμερα , πηγαινε στις ρυθμισεις και εκει που λεει βιντεο απο κατω αναφερει ψηφιακη σταθεροποιηση βιντεο...απενεργοποιησε το και ξαναδοκιμασε..ενημερωσε μας αν κολλαει ξανα..

 

Καλησπέρα, 

 

ήταν το πρώτο που έκανα, γιατί το γνώριζα απο όταν είχα το δικό μου Lumia 930. Δυστυχώς δεν κατάφερα κάτι. Δεν είναι και δικό μου να κάνω ένα hard reset για να δώ αν θα στρώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα Lumia 640XL. Το έχει μια φίλη, και όταν βγάζει βίντεο, κάνει σπασίματα στην εγγραφή. Μετά στην προβολή, πάλι κάνει τα σπασίματα και χάνει και λίγο το χρώμα. Διάβασα σε διάφορα site ότι μπορεί να φταίει η κάρτα μνήμης, αλλά λένε ότι μπορεί να φταίει και η Microsoft Camera. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος?

έχω ακριβώς το ίδιο θέμα στο 640 εδώ και μήνες αλλά δεν έχω βρει λύση...σκεφτόμουν για hard reset μήπως και στρώσει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.windowscentral.com/minecraft-pocket-edition-will-no-longer-receive-updates-windows-mobile-devices

 

Σταματάνε τα updates του Minecraft Pocket Edition , που σημαίνει ότι η Microsoft ή μας κάνει πλάκα ή απλά μας κάνει πλάκα...

 

Δεν μπορώ να βρω άλλη δικαιολογία γιατί να σνομπάρουν την δικιά τους πλατφόρμα και τους κόπους των προγραμματιστών τους να την κάνουν καλύτερη, ειδικότερα την στιγμή που το συγκεκριμένο παιχνίδι υπάρχει σε όλες τις ανταγωνιστικές πλατφόρμες: όπως android , ios , mac, PS3/PS4, WiiU ακόμη και στο Linux αν δεν κάνω λάθος.

 

 

Απλά απαράδεκτοι...

Δυστυχως γινεται το αναμενομενο και αυτο που λεγαμε 1 χρονο πριν(και διαφοροι κλασσικοι εκαναν wishful thinking και λεγανε οτι δεν θα σταματησουν εφαρμογες απο το store κλπ):

Οι καταναλωτες εγκαταλεψαν την πλατφορμα και πηγαν σε ανωτερες , η ms σταματησε να κατασκευαζει hw, οποτε ακολουθησαν και οι developers με την εγκαταλειψη των εφαρμογων.

Ειναι κατα μια εννοια μια νεκρη πλατφορμα.

 

Δυστυχως, δεν ειναι μονο το minecraft(που ειναι αστειο γιατι ειναι ουσιαστικα εφαρμογη της MS), αλλα και αλλες εφαρμογες που σταματησαν να αναβαθμιζονται ή αφαιρεθηκαν απο την πλατφορμα, ενδεικτικα:

 

HSBC France to pull Windows Phone app in February, blames Microsoft

State Bank of India to discontinue their Windows Phone app

Runtastic has ceased updates to its Windows Phone apps

It's over for the eBay app on Windows as it ceases operation

CNN shutting down its Windows Phone app

Domino’s UK pulling its app from the store

KakaoTalk Windows Phone App Discontinued

Air New Zealand Windows Phone app discontinued

 

MyFitnessPal ends support of its Windows Phone app

Angry Birds developer Rovio ends support for Windows

GoPro Inc (GPRO) Ends Support of Windows Phone App: Bad News for Microsoft

Amazon kills its Windows Phone app for good on August 15

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά στην κάμερα των 950 με 950xl και ποιά;

Αξίζει το 950 το απλό σε σχέση με xl;

Για windows και εφαρμογές και τα λοιπά ξέρω δεν θέλω να μου πείτε,μόνο ότι ρωτάω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά στην κάμερα των 950 με 950xl και ποιά;

Αξίζει το 950 το απλό σε σχέση με xl;

Για windows και εφαρμογές και τα λοιπά ξέρω δεν θέλω να μου πείτε,μόνο ότι ρωτάω.

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Microsoft-Lumia-950,Microsoft-Lumia-950-XL/phones/9544%2C9545

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θεμα κάμερας και ποιότητας εικόνας καμιά διαφορ.εχουν ακριβώς ίδια κάμερα ... Μόνο σε επεξεργαστη έχουν . Και το 950xl είναι gorilla glass 4... Ενώ το 950 είναι gorilla glass 3

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει fast??

Θέλω να μου πει εντυπώσεις και αν υπάρχουν bugs?!

Κάτσε στα αυγά σου. Μην ξύνεσαι :D

Αν δεν είχα συλλογή δεν θα είχα ούτε ένα σε φαστ. Ο edge πχ είναι φρίκη, κολλάει.

Αναβάθμιση από προηγούμενη έκδοση δεν μπορούσα να κάνω, ούτε με ρισέτ και έκανα επαναφορά από υπολογιστή. Στο δεύτερο που έχω φαστ και δεν περνάει στην τελική έκδοση, θα περιμένω να βγει νέα και αν δεν... τότε από υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, θα ηθελα να αναφερω κατι που μου εκανε εντυπωση που διαβασα σημερα..

H MS με τις τελευταιες 700 απολύσεις εδιωξε και και τους 4 top pureview engineers που ειχε απο την Νοκια, και ειναι αυτοι που δημιουργησαν την απιστευτη καμερα του lumia 1020. 

Αυτο που κραταμε ομως ειναι πως αμεσως ολοι τους προσλήφθηκαν απο την Huawei...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, θα ηθελα να αναφερω κατι που μου εκανε εντυπωση που διαβασα σημερα..

H MS με τις τελευταιες 700 απολύσεις εδιωξε και και τους 4 top pureview engineers που ειχε απο την Νοκια, και ειναι αυτοι που δημιουργησαν την απιστευτη καμερα του lumia 1020. 

Αυτο που κραταμε ομως ειναι πως αμεσως ολοι τους προσλήφθηκαν απο την Huawei...

 

Και επίσης κρατάμε πως επισήμως πάει το windows mobile από τα όσα αναφέρονται αυτό το διάστημα :-D.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης κρατάμε πως επισήμως πάει το windows mobile από τα όσα αναφέρονται αυτό το διάστημα :-D.

Περα απο αυτο..αυτο που κραταμε επισης ειναι οτι προφανως δεν προκειται να ξαναδουμε smartphone απο την MS με puruview και κορυφαιες καμερες αντιστοιχες των 1020..απο την Huawei μπορει..

Ρε πως τα φερνει ο καιρος ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...