Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξήγησα ήδη. Συνεχίζει να μην έχει ουσία για μένα αλλά αφού συνεχίζει με classic desktop εξήγησα ήδη γιατί δεν... Ξαναδιάβασε προσεκτικά γιατί δεν θέλω να το κάνω παράθεση με μεγάλα γράμματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησα ήδη. Συνεχίζει να μην έχει ουσία για μένα αλλά αφού συνεχίζει με classic desktop εξήγησα ήδη γιατί δεν... Ξαναδιάβασε προσεκτικά γιατί δεν θέλω να το κάνω παράθεση με μεγάλα γράμματα :P

Μωρε και με μεγαλα γραμματα να το βαλεις, παλι δεν ισχυει η λανθασμενη αιτιολογηση που εδωσες για το λογο που σταματησε.

Για να κανουμε και λιγο χαβαλε, εδω και με μεγαλα γραμματα:  :P

To viber σταμάτησε γιατί σαν desktop εφαρμογή δεν είχε και πολύ ουσία. Στην ουσία είναι mobile app που δεν χρειάζοταν ποτέ να πάει σε desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχουμε ξεφυγει λιγο ?

Λεμε τρεις μερες τωρα τι θα γινει στο μελλον.

Εμας που εχουμε windows γιατι πρεπει να μας απασχολει αυτο?

Εκτος αν εχουν λυθει όλα τα προβλήματα του λειτουργικου και πρεπει να βρουμε άλλο τροπο για να την πουμε στην Microsoft.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και με μεγαλα γραμματα να το βαλεις, παλι δεν ισχυει η λανθασμενη αιτιολογηση που εδωσες για το λογο που σταματησε.

Για να κανουμε και λιγο χαβαλε, εδω και με μεγαλα γραμματα: :P

Μα έδωσα και 2ο λόγο δεν.το.διαβασες;

Κάνε τον παράθεση που το κατέχεις τόσο πολύ.

Ειλικρινά πρέπει να είσαι ο χρήστης με τις περισσότερες παραθέσεις (και αντιπαραθέσεις) στο insomnia :P

Το οποίο δείχνει και την ισχυρή ανάγκη να βγει να βγει από πάνω. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είναι η ουσία....

Δεν υπάρχει συνουσία :D

Μια λες πηδά μας, μία δεν υπάρχει συνουσία. Σε λάθος forum είσαι :P

Σου πιάνεται το δάχτυλο στο σπρώξιμο :D

Βρε δεν ντρέπεσαι λίγο σήμερα!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έδωσα και 2ο λόγο δεν.το.διαβασες;

Κάνε τον παράθεση που το κατέχεις τόσο πολύ.

Ειλικρινά πρέπει να είσαι ο χρήστης με τις περισσότερες παραθέσεις (και αντιπαραθέσεις) στο insomnia :P

Το οποίο δείχνει και την ισχυρή ανάγκη να βγει να βγει από πάνω. :P

Φυσικα και ειδα τον λογο που εδωσες μετα, αφοτου ειδες οτι δεν ισχυε ο αρχικος που ανεφερες και σου ειπαν και αλλοι πως δεν ισχυει.

Για αυτο αλλωστε εγραψα οτι δεν βοηθαει στον διαλογο να αλλαζεις την αιτιολογηση, γιατι μπερδευεις τους συνομιλητες σου.

 

Επισης, δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση απο πλευρας μου, διαλογο κανουμε και χαβαλε, με μικρα ή μεγαλα γραμματα.   B)

Τελος, σχετικα με αυτα που γραφεις, δεν ειναι απιθανο να κανεις προβολη στους αλλους το πως νιωθεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειδα τον λογο που εδωσες μετα, αφοτου ειδες οτι δεν ισχυε ο αρχικος που ανεφερες και σου ειπαν και αλλοι πως δεν ισχυει.

Για αυτο αλλωστε εγραψα οτι δεν βοηθαει στον διαλογο να αλλαζεις την αιτιολογηση, γιατι μπερδευεις τους συνομιλητες σου.

 

Σε όλα αυτά που είπα μόνο για viber, άλλαξα αιτιολόγηση. Μην μου πεις για το cloud, γιατί απλά συμπλήρωσα.

Και άλλαξα όχι για να βγω από πάνω, αλλά προσπαθώντας να εξηγήσω τι φταίει. Τελικά όμως δεν μου είπες, τι βρίσκεις λάθος στο 2ο λόγο που είπα για το viber, απλά κάνεις παράθεση το πρώτο (από εκεί βγαίνει και αυτό με την η ανάγκη που σου είπα). 

 

Επισης, δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση απο πλευρας μου, διαλογο κανουμε και χαβαλε, με μικρα ή μεγαλα γραμματα.   B)

 

Χαβαλές είναι όταν κάτι μπορεί να έχει την υπόσταση χαβαλέ... Άσε που στο insomnia έτσι λειτουργείς. Δεν είναι κρυφό..

 

 

Τελος, για να λες αυτα που γραφεις δεν ειναι απιθανο να κανεις προβολη στους αλλους το πως νιωθεις εσυ.

 

Το λέει κάποιος που δεν έχει έρθει σε αντιπαράθεση μέχρι τελικής πτώσεως μόνο με τον εαυτό του. Συνέχισε, ίσως το πιστέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα αυτά που είπα μόνο για viber, άλλαξα αιτιολόγηση. Μην μου πεις για το cloud, γιατί απλά συμπλήρωσα.

Και άλλαξα όχι για να βγω από πάνω, αλλά προσπαθώντας να εξηγήσω τι φταίει. Τελικά όμως δεν μου είπες, τι βρίσκεις λάθος στο 2ο λόγο που είπα για το viber, απλά κάνεις παράθεση το πρώτο (από εκεί βγαίνει και αυτό με την η ανάγκη που σου είπα). 

 

Δεν ειναι τι βρισκω εγω λαθος, ειναι τι θεωρει η εταιρεια του viber. Βλεπω ομως επιμενεις να λες διαφορα για αναγκη που μου ειπες, ισως γιατι κανεις προβολη το πως νιωθεις εσυ. Το σιγουρο ειναι οτι δεν βοηθαει στον διαλογο κατι τετοιο.

 

Χαβαλές είναι όταν κάτι μπορεί να έχει την υπόσταση χαβαλέ... Άσε που στο insomnia έτσι λειτουργείς. Δεν είναι κρυφό..

 

 

 

Το λέει κάποιος που δεν έχει έρθει σε αντιπαράθεση μέχρι τελικής πτώσεως μόνο με τον εαυτό του. Συνέχισε, ίσως το πιστέψεις...

Βλεπω οτι τελικως πραγματι εσυ το βλεπεις σαν αντιπαραθεση(εξου και διαφορες εκφρασεις και χαρακτηρισμοι) και οχι σαν διαλογο και χαβαλε. Βλεπω μαλιστα οτι μαλλον το πας προσωπικα.

 

Δεν θα σε ακολουθησω, αν θελεις κατι πες το σε πμ για να μην κουραζουμε τους συμφορουμιτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι τελικως πραγματι εσυ το βλεπεις σαν αντιπαραθεση(εξου και διαφορες εκφρασεις και χαρακτηρισμοι) και οχι σαν διαλογο και χαβαλε. Βλεπω μαλιστα οτι μαλλον το πας προσωπικα.

 

Δεν θα σε ακολουθησω, αν θελεις κατι πες το σε πμ για να μην κουραζουμε τους συμφορουμιτες.

 

Καλή στρατηγική, Όταν κάποιος αποκαλύπτει ότι είσαι τελιπτωσάκιας και (αντι)παραθεσακιαςεξαρχαιoτήτων, το παίζεις ότι δεν είσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Retro κάτι λίγο άσχετο αλλά και ταυτόχρονα σχετικό με w10m. ¨Οταν δίνεις φωνητικές εντολές στην cortana για να ελέγξεις μια εφαρμογή, βάζεις ένα xml που περιέχει το "λεξικό". Πάνω πάνω έχει μια επικεφαλίδα του στυλ

 

<CommandSet xml:lang="en-us" Name="MyAppCommandSet_en-us">

 

Δοκίμασα "en-gr" και δουλεύει με αγγλικά και region Ελλάδα η εφαρμογή με φωνητικές εντολές. Υπάρχει κανένας τρόπος να μην γράφεις συνέχεια όλο το κατεβατό του λεξικού για κάθε συνδυασμό γλώσσας region και να δουλεύει η επικεφαλίδα για αγγλικά ανεξαρτήτως region? Με σκέτο lang="en" δεν δουλεύει που δοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εμφανες οτι δεν επιθυμεις τον διαλογο και το βλεπεις σαν αντιπαραθεση, για αυτο προχωρας σε χαρακτηρισμους και τετοιες εκφρασεις κλπ:

 

Καλή στρατηγική, Όταν κάποιος αποκαλύπτει ότι είσαι τελιπτωσάκιας και (αντι)παραθεσακιαςεξαρχαιoτήτων, το παίζεις ότι δεν είσαι....

 

 

Καταρχήν σε παρακαλώ μην παραθέτεις κάτι που ήδη έχεις παραθέσει 10 φορές και μάλιστα με τεράστια γράμματα. Είναι εκνευρίστικο.
...

 

 

Εξήγησα ήδη. Συνεχίζει να μην έχει ουσία για μένα αλλά αφού συνεχίζει με classic desktop εξήγησα ήδη γιατί δεν... Ξαναδιάβασε προσεκτικά γιατί δεν θέλω να το κάνω παράθεση με μεγάλα γράμματα :P

 

 

Μα έδωσα και 2ο λόγο δεν.το.διαβασες;
Κάνε τον παράθεση που το κατέχεις τόσο πολύ.
Ειλικρινά πρέπει να είσαι ο χρήστης με τις περισσότερες παραθέσεις (και αντιπαραθέσεις) στο insomnia :P
Το οποίο δείχνει και την ισχυρή ανάγκη να βγει να βγει από πάνω. :P

 

 

Σε όλα αυτά που είπα μόνο για viber, άλλαξα αιτιολόγηση. Μην μου πεις για το cloud, γιατί απλά συμπλήρωσα.

Και άλλαξα όχι για να βγω από πάνω, αλλά προσπαθώντας να εξηγήσω τι φταίει. Τελικά όμως δεν μου είπες, τι βρίσκεις λάθος στο 2ο λόγο που είπα για το viber, απλά κάνεις παράθεση το πρώτο (από εκεί βγαίνει και αυτό με την η ανάγκη που σου είπα). 

 

....

Το λέει κάποιος που δεν έχει έρθει σε αντιπαράθεση μέχρι τελικής πτώσεως μόνο με τον εαυτό του. Συνέχισε, ίσως το πιστέψεις...

 

Αν θελεις κατι, πες το σε πμ, μην κουραζουμε τους συμφορουμιτες απο την στιγμη που το πας στο προσωπικο και δεν επιθυμεις/μπορεις να κανεις διαλογο χωρις χαρακτηρισμους.

 

Δεν θα σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...