Προς το περιεχόμενο

Νέο Android Market και αγορά επί πληρωμή εφαρμογών στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χωρις να ειμαι χρηστης Anroid φανταζομαι οτι πριν δεν ειχα καν την δυνατοτητα να χρησιμοποιησουν αυτες τις εφαρμογες εκτος κ αν τις περνανε απο τον θειο (αφου εχουν χακαρει την συσκευη βεβαια). κατι τετοιο πρεπει να παιζει...

 

Α δηλαδή ότι και καλά μόνο σπασμένες τις βρίσκανε και τώρα απλά μπορούν να τις πληρώσουν και να τις βάλουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α δηλαδή ότι και καλά μόνο σπασμένες τις βρίσκανε και τώρα απλά μπορούν να τις πληρώσουν και να τις βάλουν;;

 

ναι αλλα αμα θες σπασμενες πρεπει να κανεις root στο κινητο με οτι συνεπαγεται αυτο (ασταθεια ισως, ακυρωση εγγυησης ισως,...) ενω τωρα και δεν εχεις αγχος και στηριζεις τον εκδοτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες,γιατί χαίρεστε που θα είναι πληρωτά;; Ποιό είναι το όφελος;; Δεν νομίζω ότι επειδή θα πληρώνεις θα είναι και καλύτερη η εφαρμογή..Με το x10mini ήδη βλέπω τιμές δίπλα στα apps .Όλες οι εφαρμογές θα είναι πληρωτές ;;Χωρίς πλάκα δεν βρίσκω γιατί είναι καλό;;

 

βρε παιδιά μην διαβάζω χαζά, το μάρκετ έχει δωρεάν και επί πληρωμή εφαρμογές, πάντα έτσι ήταν. απλά η Google για κάποιους δικούς της λόγους δεν είχε ενεργοποιήσει τις αγορές για Ελλάδα, οπότε στο μάρκετ εμφανίζονταν μόνο οι δωρεάν...πλέον εμφανίζονται και οι επί πληρωμή εφαρμογές...οι δωρεάν παραμένουν δωρεάν.

 

χωρις να ειμαι χρηστης Anroid φανταζομαι οτι πριν δεν ειχα καν την δυνατοτητα να χρησιμοποιησουν αυτες τις εφαρμογες εκτος κ αν τις περνανε απο τον θειο (αφου εχουν χακαρει την συσκευη βεβαια). κατι τετοιο πρεπει να παιζει...

 

περίπου ναι, μπορούσες και πάλι να τις αγοράσεις αυθεντικές απλά χρησιμοποιούσες ένα "παραμάγαζο" να το πω...αν και δεν ξέρω όλες τις λεπτομέρειες γιατί δεν το χω χρησιμοποιήσει.

 

 

ναι αλλα αμα θες σπασμενες πρεπει να κανεις root στο κινητο με οτι συνεπαγεται αυτο (ασταθεια ισως, ακυρωση εγγυησης ισως,...) ενω τωρα και δεν εχεις αγχος και στηριζεις τον εκδοτη

 

το root δεν είναι χακάρισμα/σπάσιμο...απλά αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή στο κινητό σου...δεν προκαλεί τίποτα και δεν χάνεις την εγγύηση,αλλά ακόμα και αν την έχανες είναι πλήρως αντιστρέψιμο πολύ εύκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ποιο πολλές χώρες έχουν δικαιωμα να αγοράζουν εφαρμογές, τόσο περισσότεροι developers εμφανίζονται και τόσο περισσότερες και καλύτερες εφαρμογές θα βγαίνουν. Ποσο μυαλό θέλει για να καταλάβει κανείς οτι άλλο ενας developer να θεωρει πιθανον να αγοράσουν μια εφαρμογη του 100 άτομα και αλλο 10.000 άτομα. Οι δωρεαν εφαρμογές κατα 80% είναι ψιλοαχρηστες ή κακοσχεδιασμενες. Αυτη είναι η αλήθεια αλλα οταν σας το λένε χρήστες iPhone το παίρνετε ποδοσφαιρικά και δεν το καταλαβαίνεται. Τώρα ήρθε η ώρα σιγά σιγά να αποκτήσει και το android ποιοτικές εφαρμογές. Ακόμα και αν δεν πρόκειται ποτε να αγορασεις εφαρμογή και την εβαζες με άλλους τρόπους, τώρα πλέον θα εξακολουθησεις να κανείς το ίδιο, αλλα με πολυ ποιο ποιοτικές εφαρμογές απο χθες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι καλό γιατί κάποιες εφαρμογές πέρα από το free κομμάτι τους έχουν και paid με εξτρά δυνατότητες..αν θες "αγοράζεις" όπως πριν δωρεάν..αν σου αρέσει η εφαρμογή κ θες πιο πολλά πληρώνεις να στηρίξεις και τον εκδότη.!δεν σε βάζει ντε κ καλά να πληρώσεις!

 

Αα εγω νόμιζα ντε και καλά:whistle: ..Καλώς τότε ναι εννοείται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά με paid apps ΝΟΜΙΜΑ. Κατοχός android συσκευής μπορεί εύκολα να βρει paid apps απο το site του δημιουργού, απο το slide me, απο το amazon χωρις να εξαρτατε απο την google και χωρις "χακιες".

Αυτο που έγινε τωρα είναι οτι ανοιξαν τα paid apps και στην ελλάδα. Οποιος είχε κανει root και ειναι το market enabler τα έβλεπε ούτως η αλλιως. Μιλάμε για μια διαδικασία των 2 το πολύ λεπτών.

Για τους μηλοφωνάδες: Το root δεν έχει καμια σχέση με το jailbrake. Ειναι πολύ απλή διαδικασία. Ουσιαστικά κατεβάσεις ενα app το τρέχεις κανει restart το τηλ σου και είσαι έτοιμος σε 1 λεπτό.

Επιπλέον τα free/add supported apps του android ειναι πολυ πιο πλήρη και πολλα περισσοτερα απο τα αντίστιαχα του IOS. Μπορείς άνετα να κανεις σχεδον οποια δουλεια θέλεις χωρίς να πληρώσεις τιποτα. Για την ακρίβεια ειναι αρκετές οι φορές που δεν μπορω να βρω κατι στο IOS αλλα εχω και παραπάνω απο μία επιλογές στο Android στο FREE market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον τα free/add supported apps του android ειναι πολυ πιο πλήρη και πολλα περισσοτερα απο τα αντίστιαχα του IOS. Μπορείς άνετα να κανεις σχεδον οποια δουλεια θέλεις χωρίς να πληρώσεις τιποτα. Για την ακρίβεια ειναι αρκετές οι φορές που δεν μπορω να βρω κατι στο IOS αλλα εχω και παραπάνω απο μία επιλογές στο Android στο FREE market.

 

αυτό είναι αλήθεια, στο android θα κάνεις σχεδόν τα πάντα με free(που περιλαμβάνουν ads) αρκετά ικανοποιητικά, αλλά είναι επίσης αλήθεια ότι πολλές επί πληρωμή εφαρμογές του iphone -ιδικά σε ποιότητα- εμείς στο android δεν τις έχουμε δει, είτε δωρεάν είτε επί πληρωμή. άσε που μερικές μεταφορές είναι χάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειπε οτι για να περασεις εφαρμογες πρεπει να κανεις root το κινητο; Δηλαδη με το .apk δεν μπορει να περασει κανεις εφαρμογες; Δηλαδη εγω δεν το εκανα τοσο καιρο και το φανταζομουν; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειπε οτι για να περασεις εφαρμογες πρεπει να κανεις root το κινητο; Δηλαδη με το .apk δεν μπορει να περασει κανεις εφαρμογες; Δηλαδη εγω δεν το εκανα τοσο καιρο και το φανταζομουν; :P

+1

σωστός...

απλά αναφέρθηκε κάπου το root, μετά ειπώθηκε τι είναι το root μπλα μπλα και χαθήκαμε λίγο...

τεσπα...το θέμα είναι ότι αυτό που έγινε θα διευκολύνει τους κατόχους android στην Ελλάδα να αποκτήσουν ποιοτικές εφαρμογές επί πληρωμή...εύκολα και απλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα tablet και θελω να του βαλω το market της google υπαρχει κανενας τροπος να το κανω αυτο?Εχω το Creative Ziio 10..Αν μπορει ας μου πει καποιος την διαδικασια..

 

αν δεν γινεται ας με ενημερωσει σχετικα αν υπαρχουν αλλα αρχειακια που να μπαινουν στο tablet και να σε πηγαινουν σε markets για να κατεβαζεις αμεσως εφαρμογες android!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω για το root..δεν είχα κάποιον σκοπό να το κάνω..Δεν ρωτούσα και αυτό βέβαια.<br><br> Απλά δεν είχα καταλάβει αν είναι καλό ή κακό το πληρωτό..και απλά κατάλαβα ότι όλες οι εφαρμογές θα πληρώνονται,εφόσον οχι..οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλές χρήσιμες εφαρμογές που έχουν limitations λόγω του δωρεάν.

Πλέον δεν είναι κόστος για μια γαμάτη εφαρμογή όπως το IP Cam Viewer Lite να το αγοράσεις.

Το έχουν ήδη αγοράσει 2 φίλοι.

 

Αντίστοιχα υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές που πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιουπιιιι επιτελους.ειμαι πολυ χαρουμενος που θα πληρωνω για να αγοραζω εφαρμογες!!

Ρε δεν παμε καλααααααα

 

android.png

 

Αυτό τώρα που κολάει ? :-(

Συνέχισε να χρησιμοποιείς τις free εφαρμογές... Διάβασες τι λέει το άρθρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...