Προς το περιεχόμενο

Νέο Android Market και αγορά επί πληρωμή εφαρμογών στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνέχισε να χρησιμοποιείς τις free εφαρμογές... Διάβασες τι λέει το άρθρο ?

Καλα ορισμενοι είναι... Τους δίνεις τη δυνατότητα εκτος απο τις free που κατέβαζαν μέχρι τώρα, να μπορούν να κατεβάζουν ΚΑΙ τις paid, και διαμαρτύρονται κιόλας... Τι να πεις σχολιάζουν χωρις καν να έχουν καταλάβει για ποιο θέμα συζητούμε...

Πάω στοίχημα είναι οι ίδιοι που βρίζουν το iPhone χωρις να το έχουν δει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχω ενα tablet και θελω να του βαλω το market της google υπαρχει κανενας τροπος να το κανω αυτο?Εχω το Creative Ziio 10..Αν μπορει ας μου πει καποιος την διαδικασια..

 

αν δεν γινεται ας με ενημερωσει σχετικα αν υπαρχουν αλλα αρχειακια που να μπαινουν στο tablet και να σε πηγαινουν σε markets για να κατεβαζεις αμεσως εφαρμογες android!!

 

 

Και επαναλαμβανω την ερωτηση μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τώρα που κολάει ? :-(

Συνέχισε να χρησιμοποιείς τις free εφαρμογές... Διάβασες τι λέει το άρθρο ?

καλησπερα,

διαβασα πολυ καλα τι λεει το αρθρο,απλα δεν μπορω να καταλαβω αυτη την εκρηξη χαρας που πλεον θα εχω την δυνατοτητα να πληρωνω για να αγοραζω τις paid εφαρμογες πλην των free.δηλαδη τοσο καιρο νιωθατε περιορισμενοι που δεν μπορουσατε να δωσετε χρηματα για εφαρμογες? να βαλω στοιχημα δηλαδη οτι μεχρι τωρα κανεις δεν εχει εφαρμογη στο android phone-tablet του,που ειναι επι πληρωμη? και αν εχει πως την απεκτησε??

 

Καλα ορισμενοι είναι... Τους δίνεις τη δυνατότητα εκτος απο τις free που κατέβαζαν μέχρι τώρα, να μπορούν να κατεβάζουν ΚΑΙ τις paid, και διαμαρτύρονται κιόλας... Τι να πεις σχολιάζουν χωρις καν να έχουν καταλάβει για ποιο θέμα συζητούμε...

Πάω στοίχημα είναι οι ίδιοι που βρίζουν το iPhone χωρις να το έχουν δει ποτε.

 

πολυ θα ηθελα να μαθω τι εννοεις οταν λες "Καλα ορισμενοι είναι..." για να με γνωρισω καλυτερα..Δεν διαμαρτυρηθηκα πουθενα,τον λογο που εκανα αυτο το σχολιο θα το διαβασεις παραπανω,οπως και θα καταλαβεις οτι διαβασα πολυ καλα τι συζητουμε.οσο για το στοιχημα,τουλαχιστον για μενα μην το βαλεις γιατι εχω δουλεψει και το iphone 3 και το 4 και ειναι ΑΡΙΣΤΑ!!!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ θα ηθελα να μαθω τι εννοεις οταν λες "Καλα ορισμενοι είναι..." για να με γνωρισω καλυτερα..Δεν διαμαρτυρηθηκα πουθενα,τον λογο που εκανα αυτο το σχολιο θα το διαβασεις παραπανω,οπως και θα καταλαβεις οτι διαβασα πολυ καλα τι συζητουμε.οσο για το στοιχημα,τουλαχιστον για μενα μην το βαλεις γιατι εχω δουλεψει και το iphone 3 και το 4 και ειναι ΑΡΙΣΤΑ!!!

Καταρχήν δεν εκανα παράθεση το σχόλιο σου, (αλλα του επόμενου φίλου) ακριβώς γιατι δεν ήθελα να απαντήσω ειδικα σε εσένα, αλλα σε πόλους αλλους που ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ επειδή τους δώσανε τη δυνατότητα ΚΑΙ (το ξαναγραφω μήπως δεν το παρατηρήσει κανείς), ΚΑΙ να αγοράζουν εμπορικές εφαρμογές που μέχρι τώρα δεν μπορούσαν εύκολα, άνετα και απλα, αλλα έπρεπε να ακολουθήσουν άλλες διαδικασίες.

Καλές χρυσές και άγιες οι free εφαρμογές αλλα ξέρεις ποσος κόσμος διαμαρτύρεται τόσο καιρο; Θα δεις post απο φίλους που γράφουν τα χειρότερα για το android, γιατι θέλουν να επεξεργαστούν word/excell και δε μπορούν. Βλέπεις μονο οι paid εκδόσεις το επιτρέπουν αυτο. Στις υπόλοιπες απλα διαβάζεις.

Εφερα ένα παράδειγμα απο τα πολλα.

Εγω ο ίδιος γράφω εδω και καιρο οτι οσο δεν μπορεις να αγορασεις εμπορικές εφαρμογές μέσω market, αυτο το λειτουργικο δεν είναι πλήρες. Μπορει να μου επιτιθονται πόλοι. Αλλα πάντα το πιστεύω αυτο. Και τώρα που διορθώνεται ένα τεράστιο μείον βγαινεται ορισμενοι και ειρωνευεσται αυτη την αλλαγή.

Το γεγονός οτι απο εδω και στο εξής θα βγούνε πολυ καλύτερες εφαρμογές δε σε ενδιαφέρει καθόλου;

Σε τι διαφωνεις απο όσα γράφω; Και αν δεν διαφωνεις εξακολουθεις να συμφωνείς με το σχόλιο που έκανες παραπάνω;

Και για να σου φύγει η απορία , στο ορισμενοι είναι.. ενοουσα αλου γι αλου. Αλλα γράφει η είδηση και αλλα καταλαβαίνουν ή δεν διαβάζουν πριν ποσταρουν. Δεν ξερω αν έχω άδικο αλλα αυτο φαίνεται τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι μερικοί που δεν έχουν καταλάβει χριστό πώς δουλεύει το Android Market... Το ότι ρε παιδιά επιτρέπει και τις paid πλέον δε σημαίνει ότι μειώνονται οι free, ίσα ίσα... Απλά όταν θες μια καλή app που πριν δεν την είχες τώρα μπορείς να την αγοράσεις, πού το κακό δηλαδή και δυσανασχετείτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι την δυσανασχέτιση μερικών σχετικά με το "paid".

Το ξέρετε οτι πισω απο πολλές εφαρμογές βρίσκονται μεροκαματιάριδες προγραμματιστές που βγάζουν το ψωμί τους απο αυτό? Αν κατι σε διευκολύνει, σε διασκεδάζει, σε βγάζει χρήματα, σου γλυτώνει χρήματα, δώσε το ευρό βρε τσιγκούνη! grin.png

Ουτε μια κοκα κόλα δεν ειναι. Ποσες θα αγοράσεις? 3? 10? 50? Ειναι πολύ φτηνά για τσιγουνιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αμα θες σπασμενες πρεπει να κανεις root στο κινητο με οτι συνεπαγεται αυτο (ασταθεια ισως, ακυρωση εγγυησης ισως,...) ενω τωρα και δεν εχεις αγχος και στηριζεις τον εκδοτη

ρε παιδια ποιος σας τα λεει αυτα? :fear:

 

μια απλη επιλογουλα ειναι το ολο θεμα , που υπαρχει σε ολα τα android

τικαρεις το "unknown sources" και καθαρισες, δεν ειναι iphone να αρχισεις τις χακεριες :rolleyes:

20110514013656.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ποιος σας τα λεει αυτα? :fear:

 

μια απλη επιλογουλα ειναι το ολο θεμα , που υπαρχει σε ολα τα android

τικαρεις το "unknown sources" και καθαρισες, δεν ειναι iphone να αρχισεις τις χακεριες :rolleyes:

20110514013656.png

 

Σωστος ο παιχτης!

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ntisco το είχα κ εγώ το creative αλλά για καλή μου τύχη μου κάηκε pixel κ το άλλαξα.το market δυστυχώς οσες φορές κ εάν προσπάθησα να το εγκαταστησω δεν έγινε τίποτα.Εχουν το δικό τους αντίστοιχο που είναι ψιλομουφα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...