Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε laptop


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουσιαστικα ιδια μηχανηματα ειναι.

Οι καρτες γραφικων ειναι -σχεδον- ιδιες.

Εχω δουλεψει ενα turbox 15αρι με παρομοιο σασι με το 17αρι που κοιτας, και μπορω να πω πως ειχε πολυ καλη κατασκευη.

Για το acer δεν γνωριζω καθολου,δεν το εχω δει απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

χριστοφορε μπορεις να μου πεις για το acer αυτο ποια επεκταση εγγυησης κανει απο το skroutz γιατι εχει πολλες και δεν ξερω ποια κανει?? επειδη τα εχω δει απο κοντα και τα 2 το acer εμφανισιακα μου αρεσε λιγο πιο πολυ προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα πριν απο λιγο καιρο ειχα και ενα sony vaio των 1600ευρω. Φυσικο ειναι να εχει καλυτερο ποιοτητα κατασκευης (μεχρι και δερμα ειχε επανω).

Εσυ θες λάπτοπ μεχρι 800ευρω. Στα 800ευρω η κατασκευη απο πλαστικο ειναι αυτη που κυριαρχει. Αν ανεβεις στα 1050 πχ παιρνεις ενα λαπτοπ

με αλουμινιο..Μιλαμε οπως -οπως ξαναειπα- για διαφορετικες κατηγοριες χρηματων. Στα 800ευρω ομως, ολα πανω κατω την ιδια ποιοτητα κατασκευης θα εχουν. Γενικοτερα καθε εταιρια εχει καποια ''ποιοτικη σειρα''..Τα dell εχουν την σειρα XPS,τα Vaio την F series, τα ΗΡ τα Ρrobook και παει λεγοντας.

εχεις δίκιο, δε το εθεσα καλα απ την αρχη εγω, επρεπε να πω οτι όταν μιλαμε για 800ευρω μιλαμε 90% για πλαστικα λαπτοπ οπως και εννοω οτι ψάχνω να βρω, δε περιμενω να παρω αλουμινιου με 800 την καλητερη ποιοτητα κατασκευης, εννωουσα λοιπον οτι στα 800ευρω αν πάρω toshiba η sony πλαστικο πάντα οκ.. δε θα ειναι καλητερa ta πλαστικα του απο τα αλλα πλαστικα acer hp klp, με χαμηλοτερες δυνατότητες βέβαια.Ειχα δει πχ ενα ΙΝΟVETOR απο εσοπ που φοβοσουν να βαλεις το cd στη πλαστικη υποδοχη τoυ cd drive, νομιζες οτι το εχουν κατασκευασει απο ανακυκλομενο πλαστικο απο πλαστικα ποτηρια μιας χρησης, και το ειχε πάρει και 720 ευρω το παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχω και εγω μια επιδοτηση απο οποιοδηποτε καταστημα στα 200€ οποτε θελω να μου πειτε gaming laptop με 17αρα οθονη μεχρι 1000€ η 1030 maximum! :-D αυτα που εχω βρει εγω μεχρι ωρας ειναι αυτα:

Turbo-X Maestro HR i7-650

Acer Aspire 7750G-2416G50Mnkk

HP Pavilion dv7-6013

Dell XPS 17 - i7-2630QM

Toshiba Satellite L675-128

Dell Inspiron Q17R

 

 

ποιο απο αυτα προτεινετε η εχετε καποιο αλλο καλυτερο στην τιμη αυτη? θα προτιμουσα αν υπηρχε σε μαγαζι στην πατρα(πλαισιο,μουλτιραμα κλπ).ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δίκιο, δε το εθεσα καλα απ την αρχη εγω, επρεπε να πω οτι όταν μιλαμε για 800ευρω μιλαμε 90% για πλαστικα λαπτοπ οπως και εννοω οτι ψάχνω να βρω, δε περιμενω να παρω αλουμινιου με 800 την καλητερη ποιοτητα κατασκευης, εννωουσα λοιπον οτι στα 800ευρω αν πάρω toshiba η sony πλαστικο πάντα οκ.. δε θα ειναι καλητερa ta πλαστικα του απο τα αλλα πλαστικα acer hp klp, με χαμηλοτερες δυνατότητες βέβαια.Ειχα δει πχ ενα ΙΝΟVETOR απο εσοπ που φοβοσουν να βαλεις το cd στη πλαστικη υποδοχη τoυ cd drive, νομιζες οτι το εχουν κατασκευασει απο ανακυκλομενο πλαστικο απο πλαστικα ποτηρια μιας χρησης, και το ειχε πάρει και 720 ευρω το παιδι.

Σαν ποιοτητα κατασκευης παντως, καλυτερα πλαστικα εχουν πρωτα τα toshiba,sony και μετα τα dell!!

 

τελικα εχω και εγω μια επιδοτηση απο οποιοδηποτε καταστημα στα 200€ οποτε θελω να μου πειτε gaming laptop με 17αρα οθονη μεχρι 1000€ η 1030 maximum! :-D αυτα που εχω βρει εγω μεχρι ωρας ειναι αυτα:

Turbo-X Maestro HR i7-650

Acer Aspire 7750G-2416G50Mnkk

HP Pavilion dv7-6013

Dell XPS 17 - i7-2630QM

ποιο απο αυτα προτεινετε η εχετε καποιο αλλο καλυτερο στην τιμη αυτη? θα προτιμουσα αν υπηρχε σε μαγαζι στην πατρα(πλαισιο,μουλτιραμα κλπ).ευχαριστω

Πας για το Dell xps 17 και δεν το συζηταμε αλλο! :P

(και μονο που δινουν 1χρονο εγγυηση τα υπολοιπα -σε μηχανημα 1000ευρω- ειναι ξεφτιλα!

Το xps εκτος απο κορυφαιο service εχει και πολυ καλη κατασκευη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως για την εγγυηση,αλλα το dell εχει μονο το msystems??και επισης το αλλαξαν και λεει παραδοση 14 ιουνιου οποτε δεν γινεται γιατι θα εχω παρει μεχρι τοτε.το επομενο μετα απο αυτο που να υπαρχει σε κεντρικο καταστημα(Στην πατρα)?? προσθεσα αλλα 2 στο προηγουμενο ποστ μου πιο πανω που βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχω και εγω μια επιδοτηση απο οποιοδηποτε καταστημα στα 200€ οποτε θελω να μου πειτε gaming laptop με 17αρα οθονη μεχρι 1000€ η 1030 maximum! :-D αυτα που εχω βρει εγω μεχρι ωρας ειναι αυτα:

Turbo-X Maestro HR i7-650

Acer Aspire 7750G-2416G50Mnkk

HP Pavilion dv7-6013

Toshiba Satellite L675-128

Dell Inspiron Q17R

 

χριστοφορε ποιο απο τα παραπανω λες? εγω απο οσα ξερω και βλεπω ειμαι αναμεσα στο turbo x,το toshiba και το dell απο το multirama.τι λες?? φοβαμαι το turbo x μη βγαλει προβληματα μετα τον πρωτο χρονο και σαν ποιοτητα κατασκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χριστοφορε ποιο απο τα παραπανω λες? εγω απο οσα ξερω και βλεπω ειμαι αναμεσα στο turbo x,το toshiba και το dell απο το multirama.τι λες?? φοβαμαι το turbo x μη βγαλει προβληματα μετα τον πρωτο χρονο και σαν ποιοτητα κατασκευης.

 

Οχι αυτο το turbo-x...αν και καλο το toshiba ειναι παλιο μοντελο πλεον...με λιγα λογια πας βουρ για dell που λεει ο xristoforos(Ανδρεας) οπου συνδιαζει τα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αυτο το turbo-x...αν και καλο το toshiba ειναι παλιο μοντελο πλεον...με λιγα λογια πας βουρ για dell που λεει ο xristoforos(Ανδρεας) οπου συνδιαζει τα παντα...

Εισαι απο τους λιγους που ξερεις το ονομα μου εδω μεσα και δεν με μπερδευει με το nickname μου. :P

 

ξερετε αν βαζει δοσεις το multirama ατοκες?εστω και 6?

Γενικοτερα τα multirama κανουν διευκολυνσεις στις δοσεις.

Επισης αν εισαι με μετρητα (για καποιο παιδι που ειναι) αν ζητησει καλυτερη τιμη κατι θα κοψουν(τουλαχιστον εμενα

παντα μου κοβουν οταν αγοραζω απο 200ευρω και πανω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το για κάποιο παιδί που είναι; :-$ ελπίζω να κόψουν κάτι τότε...

Εισαι απο τους λιγους που ξερεις το ονομα μου εδω μεσα και δεν με μπερδευει με το nickname μου. :P

 

 

Γενικοτερα τα multirama κανουν διευκολυνσεις στις δοσεις.

Επισης αν εισαι με μετρητα (για καποιο παιδι που ειναι) αν ζητησει καλυτερη τιμη κατι θα κοψουν(τουλαχιστον εμενα

παντα μου κοβουν οταν αγοραζω απο 200ευρω και πανω).

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το για κάποιο παιδί που είναι; :-$ ελπίζω να κόψουν κάτι τότε...

 

 

android.png

Για καποιο παιδι που ειναι με μετρητα εννοω.

Εσυ οπως εχεις εξηγησει και προηγουμενως θες να αγορασεις το λαπτοπ με δοσεις..σωστα;

Στις δοσεις δεν ξερω αν κανουν καλυτερες τιμες (διευκολυνση στις δοσεις πιθανοτατα να κανουν βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...