Προς το περιεχόμενο

Να πάω από Cosmote σε Vodafone;


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aυτο ειναι εν μερει θεμα iphone, στο android δεν εχουμε τετοια θεματα :)

 

Μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τι συσκευή θα ξημερώσεις τέλος του χρόνου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To tethering στο iPhone είναι αποτέλεσμα πολιτικής και συνεργασίας Apple - Vodafone,

μιας και το iOS τεχνικά κλειδώνει την APN σε κάρτες Vodafone.

 

Όμως από όσο γνωρίζω είναι θέμα χρόνου να "ανοίξει" το tethering. Ίσως και στο επόμενο iOS update.

 

edit: Για τα υπόλοιπα περί Vodafone, προσωπικά μόνο καλά έχω να πω. Απλά θα ήθελα καλύτερες επιδοτήσεις, όπως κάθε συνδρομητής άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι γιατί κλείδωσε όμως την στιγμή που είχαμε κάνει iPhone συμβόλαια με μεγάλο όγκο δεδομένων φίλε μου.. Γιατί ήταν η Μονη εταιρία που το έκανε αυτό ? Η Cosmote δεν έχει συνεργασία με την Apple επίσης ?

 

και επειδή σε βλέπω λίγο υπέρμαχο της Vodafone και στο δικό μου thred μήπως έχεις καμιά άκρη να βρούμε άκρη επιτέλους ???

 

Αν η Cosmote δεν είχε αυτοκτονικές τάσεις κάποιες φορές με το καλύτερο δίκτυο κ GSM που διαθέτει θα έβλεπες τι μερίδιο αγοράς θα της είχε απομείνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι γιατί κλείδωσε όμως την στιγμή που είχαμε κάνει iPhone συμβόλαια με μεγάλο όγκο δεδομένων φίλε μου.. Γιατί ήταν η Μονη εταιρία που το έκανε αυτό ? Η Cosmote δεν έχει συνεργασία με την Apple επίσης ?

 

και επειδή σε βλέπω λίγο υπέρμαχο της Vodafone και στο δικό μου thred μήπως έχεις καμιά άκρη να βρούμε άκρη επιτέλους ???

 

 

Δεν γνωρίζω. Γνωρίζω κάποια πράγματα για την εταιρεία στην οποία είμαι συνδρομητής. Και εννοείται πως δεν χαρίζω σε κανέναν.

Απλά Wind και Vodafone είναι οι μόνες εταιρείες που με έχουν αντιμετωπίσει σαν άνθρωπο και όχι σαν πελατάκο.

 

Όσο έχεις εσύ άκρη στην Cosmote, άλλο τόσο έχω εγώ στην Vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και εγώ στην Vodafone είμαι δυστυχώς.. γιατί οπ'οτι συνειδητοποίησα και εγώ με αφορμή το ότι δεν έχω συσκευή και εγγύηση σε ένα ολοκαίνουριο τηλέφωνο, έχουν μαζευτεί αρκετά για τα οποία έπρεπε να την είχα κάνει τρέχοντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξαναπήραν για φορητότητα από εξωτερικό συνεργάτη της Voda, όχι από τα κεντρικά, αλλά το google μου βγάζει ότι το τηλ που με πήρε είναι από αντιπρόσωπο της wind. Κουλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και η Wind έφερε επιτέλους iPhone.. τι σύμπτωση ! :X

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το αλισβερίσι προσωπικών στοιχείων πως γίνεται .. πως ξέρουν που είσαι πότε λήγει το συμβόλαιο σου,και όχι μόνο στα κινητά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και η Wind έφερε επιτέλους iPhone.. τι σύμπτωση ! :X

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το αλισβερίσι προσωπικών στοιχείων πως γίνεται .. πως ξέρουν που είσαι πότε λήγει το συμβόλαιο σου,και όχι μόνο στα κινητά..

 

Νομίζω κάπου κάποτε σε κάποιο όρο συμβολαίου θα αναφέρεται πως η κάθε εταιρεία μπορεί να χρησιμοποιήσει τα στοιχεία μας για χ ψ λόγους κλπ...

Όταν ήμουν Wind και έκανα φορητότητα για Vodafone (λόγω κακής 3G κάλυψης της Wind) με πήραν από Cosmote να μου προτείνουν δήθεν προσφορά(ό,τι έλεγε το site τους, τπτ περισσότερο).

Δεν το έψαξα παραπάνω βέβαια αλλά δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση.

 

Στο σημείο αυτό μπορούν μπορούν να ακουστούν οι γνωστές απόψεις περί καρτέλ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξαναπήραν για φορητότητα από εξωτερικό συνεργάτη της Voda, όχι από τα κεντρικά, αλλά το google μου βγάζει ότι το τηλ που με πήρε είναι από αντιπρόσωπο της wind. Κουλό;

 

αρκεί να μην είναι σ&κ εισαγωγική..πρόσεχε..

 

Μετά από 10+ χρόνια στην Κοτέ, πολλές φορές αισθάνθηκα ότι με κοροϊδεύει μέσα στη μούρη μου αλλα αυτή τη φορά με την προσφορά που μου κάνει η Voda νομίζω ότι το πιστεύω πραγματικά. Έληξε η περίδος έκπτωσης από πέρυσι τον Απρίλη, και η Κοτέ μου έδωσε...40Ε επιδότηση και 5% (!!!) έκπτωση στο πάγιο. Το κατάπια και δεν το άλλαξα γιατί είναι το παλιό και αγαπημένο Απεριόριστα 35 με τα σταθερά. Στο μεταξύ η vodafone μου έκανε μια πολύ καλη προσφορά, που δίνει σε όλα παραπάνω, με 30% χαμηλότερο λογαρισμό από της κοσμοτε, με σταθερά και ιντερνετ, δώρο πάγια, γενναιότατη επιδότηση κλπ. Και μου μπήκα ψύλλοι στα αυτιά...Από τη μια σκέφτομαι ότι συνολικα εξοικονομώ μερικά κατοστάρικα το χρόνο, από την άλλη όμως παραδοσιακά καλώ νούμερα Cosmote και σκέφτομαι τα εξής:

-καλώ κάμποσο κοσμοτε, αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο. Αν είναι τελικά να τα δώσω έξτρα, να μου λείπει. Επίσης, δεν θα μπορώ να ξαναγυρίσω στο Απεριόριστα 35 Παλιό (που έχει και σταθερά) γιατί δεν προσφέρεται πλέον απαξ και το κόψεις.

-ακούω διάφορους δυσαρεστημένους με τις υπηρεσίες της vodafone. Παίζουν υπερχρεώσεις, ειδικά στο ιντερνετ, κλπ; Το δίκτυο είναι καλό γενικά; Τσατσιές άλλου είδους μήπως;

 

Σκέψου ότι 48% της αγοράς είναι cosmote. κ unlimited προς vodafone να έχεις αν εσύ καλείς προς cosmote πιο πολύ δεν σε καλύπτει η vodafone. Δες τις αναλύσεις των λογαριασμών σου που μιλάς κ πόση ώρα. Ζύγισε τα όλα, τις επιδοτήσεις τα πάγια το που μιλάς κ μετά αποφάσισε.. η αλήθεια είναι ότι η vodafone, wind δίνουν καλές επιδοτήσεις αλλά οι περισσότεροι ΄φεύγουν με προβλήματα στους λογαριασμούς. Στην cosmote το αντίθετο, δεν έχουν πρόβλημα με το λογαριασμό αλλά έχουν τραγικά μικρές επιδοτήσεις σε μερικές περιπτώσεις εξευτελιστικές.. ο καθένας επιλέγει βάση τι του χρειάζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκεί να μην είναι σ&κ εισαγωγική..πρόσεχε..

 

 

 

Σκέψου ότι 48% της αγοράς είναι cosmote. κ unlimited προς vodafone να έχεις αν εσύ καλείς προς cosmote πιο πολύ δεν σε καλύπτει η vodafone. Δες τις αναλύσεις των λογαριασμών σου που μιλάς κ πόση ώρα. Ζύγισε τα όλα, τις επιδοτήσεις τα πάγια το που μιλάς κ μετά αποφάσισε.. η αλήθεια είναι ότι η vodafone, wind δίνουν καλές επιδοτήσεις αλλά οι περισσότεροι ΄φεύγουν με προβλήματα στους λογαριασμούς. Στην cosmote το αντίθετο, δεν έχουν πρόβλημα με το λογαριασμό αλλά έχουν τραγικά μικρές επιδοτήσεις σε μερικές περιπτώσεις εξευτελιστικές.. ο καθένας επιλέγει βάση τι του χρειάζεται..

 

Το italic δεν ισχύει και τόσο.

Το bold είναι αυτό που καθορίζει αν θα πάρεις Unlimited/Απεριόριστο ή όχι.

Αλλά κάποιος μπορεί να μην θέλει τέτοιου είδους συμβόλαιο, αλλά κάποιο που δίνει λεπτά προς όλους κλπ...

Επομένως τα bold/italic/underlined καθορίζουν την σωστή επιλογή συμβολαίου.

 

Ο λαιμός εντάξει;! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το italic δεν ισχύει και τόσο.

Το bold είναι αυτό που καθορίζει αν θα πάρεις Unlimited/Απεριόριστο ή όχι.

Αλλά κάποιος μπορεί να μην θέλει τέτοιου είδους συμβόλαιο, αλλά κάποιο που δίνει λεπτά προς όλους κλπ...

Επομένως τα bold/italic/underlined καθορίζουν την σωστή επιλογή συμβολαίου.

 

Ο λαιμός εντάξει;! :)

 

λίγάκι με πονάει ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα να μιλήσω με το τμήμα προσφορών της Voda και μετά απο 2 μέρες με πήραν από το 1399 με μια πολύ αξιοπρεπή προφορά. Υπάρχει περίπτωση η κλήση απ το 1399 να μην ήταν από τα κεντρικά της Voda;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...