Προς το περιεχόμενο

Να πάω από Cosmote σε Vodafone;


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, μέχρι την παρασκευή θα έχω αποφασίσει. Απλά σκέφτηκα κάτι κάτι άλλο και θα ήθελα τα φώτα σας. Ρώτησα την κοπέλα αυτή αν μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα και να κάνω εκεί την προσφορά, αλλά μου είπε ότι ισχύει μόνο από το τηλέφωνο, γιατί είναι από τα κεντρικά, και ότι θα έρθει κάποιος εδώ για τα διαδικαστικά. Έκανα αναζήτηση το νούμερο που μου έδωσε και βγαίνει μια ασφαλιστική (wtf?). Λέτε να παίζει κάτι;

 

Τσου. Δεν παίζει(μιας και θα κληθείς να υπογράψεις άρα θα δεις πού υπογράφεις). Αν θες μπες στο vodafone.gr και δώσε από εκεί το κινητό σου να σε καλέσουν και μετά ζήτα την τύπισσα με το όνομά της.

Εναλλακτικά, κάλεσε το 13830 και ζήτα πάλι την ίδια. Θα δεις πως θα βγάλεις άκρη.(Αυτό που είπε και ο Πέτρος δηλαδή).

 

Απλά επιβεβαίωσε τί γίνεται μετά το πέρας του ενσωματωμένου όγκου στο καινούριο Unlimited που θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα δεν είναι σφαλιστική (ή, έστω, "μόνο" ασφαλιστική), είναι εταιρία τηλεφωνικών promo. Προωθεί τους πάντες σχεδόν :) Εννοείται ότι θα πάρω και τηλέφωνο στη voda να το επιβεβαιώσω, όπως επίσης και στην Κοτέ για να ξέρω *ακριβώς* τί θα πληρώσω για να φύγω.

 

Από τιμολόγια είναι τα ίδια, απλά η Voda χρεώνει παραπάνω την κλήση προς την εξυπηρέτηση πελατών

 

Στο μεταξύ, διάβασα και αυτό σχετικά με το ιντερνετ, έχει να κάνει καθόλου με το tethering;

H Vodafone, με σκοπό την προστασία της ποιότητας των υπηρεσιών της και την ελαχιστοποίηση του κινδύνου υπερχρέωσης των συνδρομητών της, προέβη στο σχεδιασμό προγραμμάτων για διακίνηση δεδομένων αποκλειστικά και μόνο μέσω συσκευών Smartphone. Στην περίπτωση που η συσκευή χρησιμοποιείται ως modem κατά την σύνδεσή της με υπολογιστή/laptop, οι συνδρομητές για το χρόνο πρόσβασής τους θα χρεώνονται βάσει των εκάστοτε χρεώσεων της υπηρεσίας KartoInternet όπως αυτές δημοσιεύονται στον ισχύοντα τιμοκατάλογο και στην ιστοσελίδα της εταιρίας.

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το μόνο που μου έλειπε αυτή τη στιγμή είναι καμιά έκπληξη στο μηνιαίο μπιλιέτο του κινητού :eek: :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά το μόνο που μου έλειπε αυτή τη στιγμή είναι καμιά έκπληξη στο μηνιαίο μπιλιέτο του κινητού :eek: :eek:

 

Με το Galaxy S που έχεις, θα κάνεις κανονικά tethering. No worries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sweet. Στο μεταξύ τα κερατιάτικα της Cosmote για να την κάνω είναι 6 ευρώ. Καλά είναι. Και εξακολουθούν να είναι ανένδοτοι στην επαναδιαπραγμάτευση. Μόλις μάθω και από τη Voda ότι ισχύει η προσφορά, κάνω έναν τελευταίο έλεγχο και με βλέπω να μετακομίζω, εκτός απροόπτου.

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sweet. Στο μεταξύ τα κερατιάτικα της Cosmote για να την κάνω είναι 6 ευρώ. Καλά είναι. Και εξακολουθούν να είναι ανένδοτοι στην επαναδιαπραγμάτευση. Μόλις μάθω και από τη Voda ότι ισχύει η προσφορά, κάνω έναν τελευταίο έλεγχο και με βλέπω να μετακομίζω, εκτός απροόπτου.

 

Thanx!

 

Και να δεις πως με το που θα ξεκινήσει η διαδικασία φορητότητας, θα σε πάρουν στα καπάκια από Cosmote! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το προχωρήσω τελικά, και όντως μου κάνουν μια έστω και σχεδόν τό ίδιο καλή τιμή, κάθομαι. Αλλά, σίριουσλι, δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέτοπια πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά, η vodafone μου είπε ότι κυκλοφορούν διάφορες προσφορές σε συνεργάτες, και ότι είναι αδύνατον να τις γνωρίζουν όλες. Οπότε με επιφύλαξη ούτε μου την επιβεβαίωσαν, ούτε ήταν σε θέση να μου πουν ότι δεν ισχύει. Πάντως επίσημα το τμήμα προσφορών της εταιρίας δεν την έχει αυτήν την προσφορά, έχει μια παραπλήσια (αλλά χειρότερη). Είναι δυνατόν μια εταιρεία promo να έχει δικές της προσφορές;;; Και στην τελική πως θα γίνει η σύμβαση, χωρίς ταυτότητα κλπ; Σαν πολλά ερωτηματικά δεν μαζεύονται, ή απλά εγώ έχω γίνει υπερβολικά καχύποπτος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια δοκιμαστικα προγραμματα υπαρχουν?

Τι εννοω:

ειχα στη βονταφον το προγραμα των 35€ αλλα πληρωνα 20€, και χωρις ετησιο συμβολαιο (μετα το 2μηνο μπορουσα να το κοψω εαν ηθελα.)

Αλλα τωρα που περασε ο χρονος μου χρεωσαν 35 χωρις προειδοποηση και συγχιστηκα απειρα, και θα το κοψω εννοειται.

 

Θελω να βρω κατι αναλογο και οικονομικο, δεν με ενδιαφερει ποια εταιρια θα ειναι.

Εξακολουθουν να κανουν τετοιες προσφορες με τα παγια οι εταιριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Επειδή μελετάω και εγώ την μετακόμιση από Cosmo σε Voda ήθελα να μάθω αν έχουμε τίποτα συνταρακτικό που θα πρέπει να ξέρω ... επίσης μελετώντας τα συμβόλαια με πάγιο της Voda (πχ αυτό) και συγκρίνοντάς το με ένα αντίστοιχο της Cosmo (πχ αυτό) δε μπορώ να δω που αναγράφονται τα διαθέσιμα MB ανά μήνα στο πάγιο της Voda. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω τι χρήση ίντερνετ ανά μήνα δίνει η Voda?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενσωματωμένο όγκο Internet έχουν μόνο τα Vodafone Unlimited συμβόλαια.

Στα υπόλοιπα ενεργοποιείς κατά βούληση πρόσθετο data plan αλλιώς χρεώνεσαι βάσει του Internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ,

δηλαδή 1€ ανά ημέρα χρήσης ανεξαρτήτως όγκου διακίνησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου λάβε υπ'οψιν σου ότι η Vodafone είναι χείριστη εταιρία στο θέμα Servis και γενικά στο After sale servis. Δες και εδώ τι αντιμετώπιση έχω εγώ.> http://www.insomnia.gr/topic/428305-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%BF-service-vodafone-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%81%CF%84%CF%85%CF%81%CE%AF%CE%B1/page__p__4419704__fromsearch__1#entry4419704

 

Επίσης μην ξεχνάς ότι ήταν η μοναδική εταιρία που αφού μας προέτρεψε να κάνουμε προγράμματα με μεγάλο όγκο Internet μετά αυθαίρετα επειδή της το επέτρεπαν τα ψιλά γράμματα του συμβολαίου μας διαχώρισε το Tethering δηλαδή όλον αυτό τον όγκο που κάθε μήνα προπληρώναμε να μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε μόνο από το κινητό μας και αν θέλαμε να συνδέσουμε το κινητό μας στο Laptop μας να πρέπει ν'αγορασουμε άλλον όγκο δεδομένων..

Μετά την κατακραυγή και επειδή φυσικά δεν ακολούθησε καμία άλλη εταιρία σε αυτόν τον παραλογισμό σήμερα μετά από ένα χρόνο+ νομίζω επέστρεψε στην αρχική λογική Φυσικά το έκανε μετά τον χρόνο για να είσαι αναγκασμένος αν το θέλεις να κάνεις καινούριο συμβόλαιο.. Οπότε μην κοιτάς μόνο τις χρεώσεις στα πακέτα κλπ γιατί τα υπόλοιπα θα τα πληρώσεις έτσι και αλλιώς μόλις σου τύχει η πρώτη στραβή..Η ξυπνήσουν πάλι με καμιά φαεινή ιδέα.. Τουλάχιστον στον Γερμανό που σε στέλνει για servis η Cosmote έχεις κάποιον να μιλήσεις και να εξηγήσεις οτι δεν είσαι Ελέφαντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μην ξεχνάς ότι ήταν η μοναδική εταιρία που αφού μας προέτρεψε να κάνουμε προγράμματα με μεγάλο όγκο Internet μετά αυθαίρετα επειδή της το επέτρεπαν τα ψιλά γράμματα του συμβολαίου μας διαχώρισε το Tethering δηλαδή όλον αυτό τον όγκο που κάθε μήνα προπληρώναμε να μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε μόνο από το κινητό μας και αν θέλαμε να συνδέσουμε το κινητό μας στο Laptop μας να πρέπει ν'αγορασουμε άλλον όγκο δεδομένων..

Μετά την κατακραυγή και επειδή φυσικά δεν ακολούθησε καμία άλλη εταιρία σε αυτόν τον παραλογισμό σήμερα μετά από ένα χρόνο+ νομίζω επέστρεψε στην αρχική λογική Φυσικά το έκανε μετά τον χρόνο για να είσαι αναγκασμένος αν το θέλεις να κάνεις καινούριο συμβόλαιο..

 

Κάτσε, δηλαδή αν κάνω wifi hotspot με το android μου δεν παίρνει από το πακέτο δεδομένων που έχω στο συμβόλαιο;

 

(που δεν έχω, δηλαδή, αλλά αν παίξει καμιά προσφορά να το σκεφτώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λέω ότι πρόσφατα κ μετά την κατακραυγή νομίζω επανήλθαν αλλά εγώ έχω χάσει πλέον εντελώς την εμπιστοσύνη μου σε αυτή την Εταιρία με τις φαεινές ιδέες και μάλιστα σκοπεύω να προσβάλω τα συμβόλαια μου αν μου την κάνουν και αυτή την φορά με την Εγγύηση και να έρθω στην Cosmote.. Σου λέω όμως επίσης υπεύθυνα ότι εγώ αναγκάστηκα να αγοράζω καρτοιντερνετ για να μπορώ να κάνω tethering από το iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...