Προς το περιεχόμενο

Να πάω από Cosmote σε Vodafone;


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζήτησα να μιλήσω με το τμήμα προσφορών της Voda και μετά απο 2 μέρες με πήραν από το 1399 με μια πολύ αξιοπρεπή προφορά. Υπάρχει περίπτωση η κλήση απ το 1399 να μην ήταν από τα κεντρικά της Voda;

 

Τί εννοείς κεντρικά;

Το 1399 είναι γραμμή εξυπηρέτησης εταιρικών πελατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοώ να μην είναι από εξωτερικούς συνεργάτες της Voda, γιατί από ότι φαίνεται υπάρχουν πολλοί και δεν είναι εντελώς αξιόπιστοι. Δηλαδή να είναι από την «πηγή» :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πράγμα έχει ως εξής: πήρα στη Voda πριν λίγες μέρες και ζήτησα ο ίδιος μια καλή προσφορά. Δύο μέρες μετά με πήραν από αυτό το νούμερο, και μου έκαναν μια προσφορά, τονίζοντας μου ότι πρόκειται για one-time offer. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μου έδωσαν έναν αριθμό αναφοράς για την προσφορά, για να δώσω μια απάντηση. Επίσης μου έδωσαν ένα σταθερό τηλέφωνο για να καλέσω πίσω,το οποίο δεν είναι καταχωρημένο στον οτε. Αυτό μάλλον είναι καλό σημάδι αφού τα τηλέφωνα των άσχετων εταιριών εντοπίζονται εύκολα.

 

Τo περίεργο είναι ότι ακριβώς τον ίδιο αριθμό αναφοράς μου είχαν δώσει και όταν με πήραν κάποιοι άλλοι, εξωτερικοί συνεργάτες, κάνοντας μου μια προσφορά που τελικά δεν πήρα. Και από εντελώς άλλο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα ρε συ Αρχαγγελε.

One-time offer με μικρο deadline κλπ δε νομιζω πως ισχυει.

Πραγματικα δεν ξερω.

Αν καποιος σου κανει καλυτερη προσφορα, θα ειναι η Cosmote μολις δει την αιτηση φορητοτητας.

Το γεγονος αυτο ισως δινει νοημα στο one time offer.

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος σου κανει καλυτερη προσφορα, θα ειναι η Cosmote μολις δει την αιτηση φορητοτητας.

 

Ευχαριστώ nikoskon κι εγώ σε αυτό ποντάρω, αν και δεν βλέπω πώς θα καταφέρουν να μου κάνουν και ακόμη καλύτερο. Δεν το συνηθίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες τι να λεμε τωρα.η cosmote ειναι για γελια και τιποτα παραπανω.καλα που ειδα αυτο το topic και γελασα λιγακι.

εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα σε συμβολαιο και μου στειλανε 60 ευρω επιδοτηση.ειναι γελοιοι οι τυποι.

ειχα internet on the go σπιτι και ηταν μαζι στο πακετο με το κινητο μου.σημα δεν ειχα ποτε.μενω πειραια

τεσπα μου κανανε μια προσφορα απο wind και μου φαινεται καλη τιμη.μαλλον θα μετακομισω και ας μιλαω πιο πολυ με cosmote συνηθως.μακαρι να χασουν πελατες απο την cosmote για να καταλαβουν καποια πραγματα και το πως θα αντιμετωπιζουν εναν πελατη ο οποιος σκαει ενα σωρο λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αξίζει με 1000

να φύγεις από την Cosmote.

Σε όποια και αν πας από τις 2 άλλες

θα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

 

Έδινα μέσο όρο 650€ το χρόνο

και μου έδιναν επιδότηση 80€.

 

Μετά από ταξίδι στις ΗΠΑ που πλήρωσα λογαριασμό 280€ το μήνα του ταξιδιού

και αφότου πέρασαν 3 μήνες

ρωτάω τι επιδότηση έχω

και μου είπαν ... 60€ !!!!!

 

Για να με ανταμείψουν για τα 280€ λογαριασμό ....

 

Η αντιπροσφορά που μου έκαναν όταν έλαβαν την αίτηση

ήταν 50€ λιγότερα από τους άλλους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες τι να λεμε τωρα.η cosmote ειναι για γελια και τιποτα παραπανω.καλα που ειδα αυτο το topic και γελασα λιγακι.

εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα σε συμβολαιο και μου στειλανε 60 ευρω επιδοτηση.ειναι γελοιοι οι τυποι.

ειχα internet on the go σπιτι και ηταν μαζι στο πακετο με το κινητο μου.σημα δεν ειχα ποτε.μενω πειραια

τεσπα μου κανανε μια προσφορα απο wind και μου φαινεται καλη τιμη.μαλλον θα μετακομισω και ας μιλαω πιο πολυ με cosmote συνηθως.μακαρι να χασουν πελατες απο την cosmote για να καταλαβουν καποια πραγματα και το πως θα αντιμετωπιζουν εναν πελατη ο οποιος σκαει ενα σωρο λεφτα.

 

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο όλοι "διαφημίζουν" το σήμα της Cosmote. Από προσωπική εμπειρία αλλά και γνωστών-φίλων μου, έχω διαπιστώσει ότι γενικά προσφέρει μέτρια κάλυψη και κακή ποιότητα σήματος σε κεντρικές μάλιστα περιοχές. Σε αντίθεση με τη Wind η οποία γενικά δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα απολύτως πρόβλημα, τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Το όπου "ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι" εδώ κολλάει 100%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Wind έχει μακράν την χειρότερη κάλυψη.

Ακόμα και στα κεντρα των πρωτευουσών υπάρχουν προβλήματα.

Και δεν μιλάμε για δύσκολα σημεία.

Καλώς ή κακώς είναι μικρή εταιρεία και αυτό αντικατοπτρίζεται και στην κάλυψη του δικτύου της.

Για 3G/3G+ ας μην μιλήσουμε...

 

Αν κάποιος δεν μετακινείται συχνά στην Ελλάδα και στο εξωτερικό,

και έχει διαπίστωση πως στις περιοχές που κινείται έχει σήμα η Wind,

ας πάει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikskon έχεις δίκιο σχετικά με το σήμα της wind είναι εξακριβωμενο και απο εμένα.αλλα σε νταβατζηδες δεν κάθομαι άλλο.οταν αρχίσουν να χάνουν πελάτες θα καταλάβουν πολλά.ηδη μια βλακεία κάνανε με το what's up...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikskon έχεις δίκιο σχετικά με το σήμα της wind είναι εξακριβωμενο και απο εμένα.αλλα σε νταβατζηδες δεν κάθομαι άλλο.οταν αρχίσουν να χάνουν πελάτες θα καταλάβουν πολλά.ηδη μια βλακεία κάνανε με το what's up...

 

 

Όντως η Cosmote με τις επιδοτήσεις το έχει ξεφτιλίσει.

Τώρα ζητά και εγγυήσεις κλπ. Έχει πάρει την κάτω βόλτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω 70 ευρω κάθε μήνα πάγιο σε εποχές που δε νομίζω να υπάρχουν τέτοιοι πελάτες.και με παίρνουν να μου πουν αν θέλω συσκευή των 60 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Wind έχει μακράν την χειρότερη κάλυψη.

Ακόμα και στα κεντρα των πρωτευουσών υπάρχουν προβλήματα.

Και δεν μιλάμε για δύσκολα σημεία.

Καλώς ή κακώς είναι μικρή εταιρεία και αυτό αντικατοπτρίζεται και στην κάλυψη του δικτύου της.

Για 3G/3G+ ας μην μιλήσουμε...

 

Αν κάποιος δεν μετακινείται συχνά στην Ελλάδα και στο εξωτερικό,

και έχει διαπίστωση πως στις περιοχές που κινείται έχει σήμα η Wind,

ας πάει! :)

 

Δεν ξέρω πως έχεις σχηματίσει αυτή την άποψη, απλά επειδή τυγχάνει να χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο δίκτυο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το "μικρή" εταιρία νομίζω ότι είναι άσχετο με την ποιότητα σήματος. Ίσα, ίσα που για αυτό τον λόγο (λέμε τώρα) εμφανίζει σπανιότερα φόρτο. Το ακριβώς αντίθετο δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως έχεις σχηματίσει αυτή την άποψη, απλά επειδή τυγχάνει να χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο δίκτυο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το "μικρή" εταιρία νομίζω ότι είναι άσχετο με την ποιότητα σήματος. Ίσα, ίσα που για αυτό τον λόγο (λέμε τώρα) εμφανίζει σπανιότερα φόρτο. Το ακριβώς αντίθετο δηλαδή...

 

Το μέγεθος (οικονομικό κλπ) μιας εταιρείας τηλεπικοινωνιών έχει άμεση σχέση με την κάλυψη του δικτύου της.

Αυτό περί "φόρτου" δεν έχει να λέει όταν δεν έχεις κάλυψη.

No signal, no load...

 

Broadband και Wind δυστυχώς είναι αντίθετες έννοιες.

Αν κινείσαι σε μεγαλουπόλεις όπου εκεί συνήθως έχει κάλυψη η Wind, τότε ΟΚ.

Για την υπόλοιπη Ελλάδα, Vodafone και Cosmote...

 

Hopi δεν θα αντιπαρατεθώ μαζί σου. Απλά έχεις 17 posts και όλα είναι Wind promotion. Εκτίθεσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...