Προς το περιεχόμενο

Υπό αμφισβήτηση το file sharing και στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και τα βίντεο στα Youtube τα κατεβάζει ο browser στον σκληρό, δεν είναι stream...άρα;

Όλοι παράνομοι!

 

Πάντως θα είχε ενδιαφέρον να γίνει μια ψηφοφορία, στο ενδεχόμενο να κοπούν τα downloads copyrighted υλικού (εντάξει, ας δεχθούμε πως οι isp το καταφέρνουν) πως θα αντιδρούσαμε.

 

Απλα αν δεν σε αφηνουν να κατεβαζεις, δεν θα χρειαζεσαι και την 24αρα συνδεση και συντομα δεν θα χρειαζεσαι ουτε την vdsl ... Και οταν ο οτε και η ιντρακομ χανουν λεφτα... :P οι αλλοι τρωνε ακυρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα εχει λύσει ολα τα προβλήματα της αυτα τους μαράνανε. Ειμαι σχέδον σίγουρος οτι δεν θα γίνεται τίποτα απλα αλλο ενα θέμα να ασχολούμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι πως όταν κατεβάζεις μια ταινία συνήθως την βλέπεις...

άρα άχρηστες οι ταινίες σου

:whistle: :confused: :whistle: :fear: :shock:

ΛΟΛ ε?

απλα κατεβαζω με πολυ μεγαλυτερο βαθμο απ οτι βλεπω.ειδικα τωρα που ξεκιναει εξεταστικη το τορρεντ θα καει και εγω θα διαβαζω :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον... Το αποφασισα... Αυριο το πρωι θα παρω ολους τους σκληρους μου, και θα παω στην ασφαλεια να παραδωθω... Αληθεια η ποινη υπολογιζεται αναλογα με τα giga...??? Αν ειναι ετσι θα φαω ισοβια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε παιδιά ηρεμηστε λίγο.Το Ιντερνετ είναι "εξ'ορισμού" ελευθερο.Οποιαδήποτε προσπαθεια περιορισμου του την βλέπει (Το ιντερνετ) και γελαει.Πρακτικα 2 ειναι οι καταστάσεις ενος ανθρώπου ως προς το διαδικτιο.

1)Εχω ίντερνετ και

2)Δεν εχω ιντερνετ.

 

Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα,ολα τα άλλα είναι απλα λεπτομερειες.Δυστυχώς η ευτυχώς :devil: ούτε και οι πιο ισχυρες κυβερνήσεις δεν μπορουν να κάνουν κάτι γι αυτό.Δεν είναι τυχαια η θέση του ιντερνετ ως εκρπρόσωπος της ελευθερίας...Πολυ απλά το ιντερεντ είναι ελευθερία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ηρεμηστε λίγο.Το Ιντερνετ είναι "εξ'ορισμού" ελευθερο.Οποιαδήποτε προσπαθεια περιορισμου του την βλέπει (Το ιντερνετ) και γελαει.Πρακτικα 2 ειναι οι καταστάσεις ενος ανθρώπου ως προς το διαδικτιο.

1)Εχω ίντερνετ και

2)Δεν εχω ιντερνετ.

 

Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα,ολα τα άλλα είναι απλα λεπτομερειες.Δυστυχώς η ευτυχώς :devil: ούτε και οι πιο ισχυρες κυβερνήσεις δεν μπορουν να κάνουν κάτι γι αυτό.Δεν είναι τυχαια η θέση του ιντερνετ ως εκρπρόσωπος της ελευθερίας...Πολυ απλά το ιντερεντ είναι ελευθερία...

 

δες τους κανόνες μονο του συγκεκριμένου forum που είσαι και μετά τα λέμε τα περί ελευθερίας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ηρεμηστε λίγο.Το Ιντερνετ είναι "εξ'ορισμού" ελευθερο.Οποιαδήποτε προσπαθεια περιορισμου του την βλέπει (Το ιντερνετ) και γελαει.Πρακτικα 2 ειναι οι καταστάσεις ενος ανθρώπου ως προς το διαδικτιο.

1)Εχω ίντερνετ και

2)Δεν εχω ιντερνετ.

 

Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα,ολα τα άλλα είναι απλα λεπτομερειες.Δυστυχώς η ευτυχώς :devil: ούτε και οι πιο ισχυρες κυβερνήσεις δεν μπορουν να κάνουν κάτι γι αυτό.Δεν είναι τυχαια η θέση του ιντερνετ ως εκρπρόσωπος της ελευθερίας...Πολυ απλά το ιντερεντ είναι ελευθερία...

 

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι...

 

Πήγαινε μια βόλτα Ιρλανδία και μετά γύρνα να δούμε αν συνεχίζεις να γράφεις αυτά που γράφεις. Μην ξεχνάμε τι έγινε πρόσφατα στη Αίγυπτο, τι συμβαίνει στην Κίνα και απ' ότι διαβάζω σύντομα και στην Τουρκία !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επρεπε να μας πληρωνουν για τα σκουπιδια που καθομαστε κ κατεβαζουμε η για την μουσικη που μας προσφερουνε γιατι τρομε τον χωρο μας για τα δικα τους σκουπιδια τσαμπα κ πληρωνουμε για να εχουμε εναν η 2 δισκους η κ περισοτερους ξερεις τι ειναι να εχεις στον δισκο σου αποτυχειες αλον ανθροπων μεσα μεγαλη υποθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι...

 

Πήγαινε μια βόλτα Ιρλανδία και μετά γύρνα να δούμε αν συνεχίζεις να γράφεις αυτά που γράφεις. Μην ξεχνάμε τι έγινε πρόσφατα στη Αίγυπτο, τι συμβαίνει στην Κίνα και απ' ότι διαβάζω σύντομα και στην Τουρκία !!!!

Φιλε μου εφοσων εχεις Ιντερνετ υπαρχει τρόπος.Ισως οι τροπος αυτος να γίνει πιο δυσπροσιτος αλλα παντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει.Και ισως υπερβαλω λιγο αλλα θα επιμείνω στην ουσία μου,το ίντερνετ ηταν είναι και θα παραμείνει Ελευθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαστα καλα ρε πληρονο εγω το μηνα για ιντερνετ και θα μου βαλουν περιορισμους ειμαστε με τα καλα μας τι νομιζουν οτι με τους περιορισμους θα σταματησει η πειρατεια για ηρεμα παρακαλω και πιος δεν κατεβαζει και ανεβαζει δηλαδη ολοι αυτοι ειναι αθωοι και δεν εχουν κατεβασει ή ανεβασει ποτε στη ζωη τους αν ειναι να μπει καπου περιορισμος ας μπει στη σελιδα google μια φραγη γιατι με αυτη βοηθιομαστε κα ι κατεβαζουμε σε μια χωρα δεν θυμαμαι ποια τωρα αυτοι που δικαζονταν για παρανομοια ειπαν να κλισετε και την google που εχει και αυτη πειρατικο ηλικο μεσα και μετα δικαστες και κρηθικε νομιμο το κατεβασμα.Οποτε θυμουνται αυτοι οι ανθρωποι κανουνοτι τοθς κατεβει ααα δεν εχουμε λεφτα θα κηνηγισουμε την πειρατεια αα εχουμε λεφτα δεν κηνηγαμε την πειρατια ααα το ενα αα το αλλο πειγετε μια μπου.....ρκα ολοι εσεις και αφηστες μας ησυχους

 

βρηκα τη θα κανουμε θα παρουμε μια κουτα 8α βαλουμε μεσα ολοι τους σκληρους μασ εσωτερικους εξωτερικους στικακια dvd cd και οτι αλλο εχουμε και θα φυγουμε για μια αλλη χωρα ζητοντασ πολιτικο ασυλο ι θα φυγαδευτοθμε σε μια χωρα..:P

 

εχω ηδη 4tb ταινιες οποτε και να με κλεισουν θα χω για χρονια ακομα να βλεπω :rolleyes:

4 tb

280 gb εγω και ολα τα τα αλλα τβ gb ολων των αλλων μια χαρα θα περασουμε θα εχουμε ποικιλια τενιων

 

Ποιες επομενες γενιες;Αν μας μαζεψουν ολους τους "παρανομους" τοτε δεν θα απομεινει Ελληνας.

Τα ξερω κατι τετοια...ειναι σχεδια των Γερμανων για να την παρουν τζαμπα την Ελλαδα μας, παρα να την αγορασουν.

Αρε Λιακοπουλε....

βασικα δεν θα εχουμε ανθρωπο να μασ σκοτοσει γιατι λιγο πολυ και αυτοι θα κατεβαζουν τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά , οι π@π@ριές που γράφονται σε topic που αφορά την πειρατεία ξεπερνάνε τη φαντασία, και δείχνουν την απύθμενη ανοησία του νεοέλληνα, και δυστυχώς κυρίως των νεώτερων ηλικιών .. :cry:

 

Αν υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι η ελευθερία στο internet συνίσταται στο να μπορεί κάποιος να ανεβοκατεβάζει παράνομα ότι του κατέβει,

τότε πραγματικά έχουμε χρεωκοπήσει ως χώρα, και όχι μόνο οικονομικά .. :mad:

 

Θέλω να δω τη μαγκιά όσων λάβουν προσωπικές ειδοποιήσεις από τον ISP τους με λεπτομερείς αναφορές, ή ακόμα χειρότερα όσων πάρουν κλήσεις για δικαστήριο..

Να πάνε εκεί να πουν τις μαλ@κίες που γράφουν εδώ.

Στον πραγματικό κόσμο βέβαια το να πάει κάποιος σε δικαστήριο σημαίνει κάποιες εκατοντάδες ή χιλιάδες ευρώ σε αμοιβές δικηγόρων, και πιθανότατα σε εξωδικαστικούς συμβιβασμούς για να μην πάει μέσα ή για να γλυτώσει χρόνια δικαστηρίων και έξοδα.

Άσε την ψυχική ταλαιπωρία και το χάσιμο χρόνου.

 

Τουλάχιστον, όσοι επιδίδονται στο συγκεκριμένο σπορ (όχι στη μαλ@κία, στο κατέβασμα εννοώ), ας δείξουν στοιχειώδες ένστικτο αυτπροστασίας και νοημοσύνη Νεάντερνταλ

και ας μην ομολογούν δημόσια ότι κατεβάζουν ή ανεβάζουν παράνομο υλικό στο web.

Αυτά που δημοσιεύουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν αργότερα εναντίον τους..

 

Και θα τρέχει μετά ο ΠΑΝΥΒΛΑΚΑΣ να αποδείξει ότι στο forum έγραφαν άγνωστοι και ότι στο ασύρματο δίκτυο έμπαινε ο γείτονας (χωρίς επιτυχία φυσικά). .

Shit for Brains !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον... Το αποφασισα... Αυριο το πρωι θα παρω ολους τους σκληρους μου, και θα παω στην ασφαλεια να παραδωθω... Αληθεια η ποινη υπολογιζεται αναλογα με τα giga...??? Αν ειναι ετσι θα φαω ισοβια

 

Νομίζω πως ο νόμος λέει 1000-6000€ για τους Downloaders και 10000€ για τους Uploaders για κάθε πειρατικό αρχείο!

Αυτά τα λίγα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...