Προς το περιεχόμενο

Windows 8 : Αποκαλυπτήρια του νέου γραφικού περιβάλλοντος (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γρηγορο φαινετε. Το θεμα ειναι σε τι hardware τρεχει ετσι? Αν το βαλω στο laptop tablet που εχω (Gigabyte M912X) θα μπορω να το χρησιμοποιησω ή θα σερνετε τοσο που θα ειναι αδυνατο να το χρησιμοποιησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδιά το θέμα των ιων στο περιβάλλον των windows το σκέφτηκε κανένας;Επειδή αυτό το λειτουργικό είχε ανέκαθεν θέμα με τους ιούς, δηλαδή πόση ισχύη θα χρει'αζεται να έχει ένα tablet για να σηκώνει και αντιιικό μαζί; και πάλι και δυνατό επεξεργαστή να έχει, η μπαταρία θα πηγαίνει περίπατο. Εάν δεν αλλάξει τελείως την βασική της πλατφόρμα η microsoft, δεν πιστεύω ότι θα βγεί σύντομα στην αγορά και να αφήσει ευχαριστημένους πελάτες. Και σαν UI τα 7 μου άρεσουν περισσότερο, είναι πιο πολί στο κλασικό windows που όλοι γνωρίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολο κατι τετοιες μλκιες βγαζει η microsoft. Ειλικρινα δεν μου αρεσε καθόλου.... Mac os forever. Ελαφρύ γρήγορο χωρίς ιούς κυρίως. Once you go Mac, you never go back! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σοβαρευτείτε, το UI είναι έτη φωτός μπροστά. α. και πρωτότυπο.

 

τέλος, μόλις βγουν τα 8, πετάω το mac, ξηλώνω το ubuntu. στον πρώτο ιό ξήλωμα τα 8 και μετά gentoo (χωρίς X, μόνο με το bash||python κέλυφός μου) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lomar το πρωτότυπο που το είδες; έχω δει προγράμματα android που σου δίνουν παρεμφερές UI. + ότι έτσι όπως το είδα τρέχουν όλα μαζί οπότε στρεσάρεται και περισσότερο το σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ μέχρι το 3:05 που φαίνεται πως όλο το πράγμα είναι ουσιαστικά ένα theme πάνω από το κλασικό interface των Windows 7.

 

Η Microsoft πρέπει κάποια στιγμή να το πάρει απόφαση: να κόψει τους δεσμούς με το παρελθόν και να κρατήσει μόνο το νέο πρωτοποριακό/εντυπωσιακό interface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, ένα theme είναι.. σιγά την μεγάλη αλλαγή. Όπως τόσα χρόνια έβαζε η HTC το sense,το touchflo κλπ. πάνω απο τα windows mobile έτσι τώρα βάζει και η microsoft τα windows 8 πάνω απο τα windows 7...

 

Κίνηση εντυπωσιασμού χωρίς ουσιαστική σημασία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πολύ όμορφο και εντυπωσιακό!

 

Το ότι είναι Theme πάνω από το Windows 7 δεν είναι καθόλου κακό αρκεί να είναι γρήγορο.

 

Μην ξεχνάμε ότι η Microsoft είναι δεσμευμένη με το παρελθόν της και την συμβατότητα των εφαρμογών με τις προηγούμενες εκδόσεις καθώς απευθύνεται και σε Business χρήστες οι οποίοι θέλουν να εξακολουθούν να δουλέυουν όλες οι παλιές τους εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι πρωτότυπο ή αν "αντιγράφει" ιδέες άλλων ,όπως αναφέρεται συχνά,

αλλά είναι όμορφο και λειτουργικό όπως φαίνεται και από το βιντεάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολο κατι τετοιες μλκιες βγαζει η microsoft. Ειλικρινα δεν μου αρεσε καθόλου.... Mac os forever. Ελαφρύ γρήγορο χωρίς ιούς κυρίως. Once you go Mac, you never go back! :rolleyes:

 

Για αυτό όλοι έχουν mac......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonna hate.

Ας προχωρήσουμε σε ουσιαστική συζήτηση των όσων είδαμε.

Προσωπικά το tablet aspect που είδαμε μου άρεσε αρκετά.

Περιμένω να δω την pc πλευρά των Windows 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lomar το πρωτότυπο που το είδες; έχω δει προγράμματα android που σου δίνουν παρεμφερές UI.

 

 

θα μιλας βεβαια για τις εφαρμογες αντιγραφη του μετρο στο android φυσικα...

 

http://pocketnow.com/android/metro-ui-launcher-attempts-android-to-wp7-transformation

http://www.techhog.com/featured/windows-phone-7-metro-ui-music-play-for-android/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντος η MS επιτελους μετα απο τοσα χρονια παρουσιαζει κατι πρωτοποριακο. Το θεμα ειναι ειδικα για την κατηγορια των tablets ποσο γρηγορα θα ειναι γιατι τα Win 7 τωρα που εινια εγκατεστημενα σε καποια tablets απλα δεν την παλευουν. Βεβαια μεχρι του χρονου θα εχουν βελτιωθει οι επεξεργαστες οποτε ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...