Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, giannisb91 είπε

Ετοιμάζω παραγγελία από φίλο στη Γερμανία, αν έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό καπνό η κανένα μπολ !

Γενικα οι γερμανικοι καπνοι στη πλειοψηφεια δε λενε και πολλα(σε συγκριση με Ελλαδα βεβαια ειναι καλυτερα).Απο εκει και περα,δε θα εμπιστευομουν το γουστο κανενός,καθως οι περισσοτεροι πανε σα τα προβατα σε συγκεκριμενες εταιριες ή σε οτι βλεπουν στο instagram.Παρε μια γευση απο καθε εταιρια,ετσι ωστε την επομενη φορα να ξερεις πανω κατω ποιες ειναι καλες.Τωρα σε μπολακια,αν και τα εχουμε ξαναπει χιλιες φορες,θα προτεινα Hookain litlip,oblako mono M,τα οποια ειναι διαθεσιμα σχεδον σε ολα τα site και ειναι τιμια στη τιμη των 20-25.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Γερμανία προσωπικά λατρεύω την kismet . Από ξανθούς μου άρεσε πολύ ο holster bloody punch. Αλλά σε γενικές γραμμές οι γερμανικοί καπνοί είναι φουλ στα ζουμια και νομίζεις ότι καπνίζεις αερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, virginkiller είπε

Από Γερμανία προσωπικά λατρεύω την kismet . Από ξανθούς μου άρεσε πολύ ο holster bloody punch. Αλλά σε γενικές γραμμές οι γερμανικοί καπνοί είναι φουλ στα ζουμια και νομίζεις ότι καπνίζεις αερα

Η κισμετ ειναι πολυ στεγνη δυστυχως.Δε μπορω να πω οτι καπνιζεται ευχαριστα.Τα υπολοιπα ειναι και θεμα γουστου,απο καποιο σημειο και μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γερμανικά εμενα μου αρεσει η Darkside και απο ξανθο της ιδιας εταιριας παλι η Starline. Γνωρίζετε αν υπάρχει και η element στη Γερμανία; Μου κάνει εντύπωση να την έχουμε στην Ελλάδα έστω και κάτω από κακή διαχείριση και να μην υπάρχει στη Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, dimosfc είπε

Καλησπέρα γνωρίζει καποιος αν ο aladin mvp 470 εχει μπίλιες και απο τις 2 πλευρές οπως στην εικόνα;

IMG_20220504_165432.jpg

Δεν νομίζω να έχει, αν είχε όταν πήγαινες να κάνεις εξααιρωση δεν θα μπορούσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, giannisb91 είπε

Ετοιμάζω παραγγελία από φίλο στη Γερμανία, αν έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό καπνό η κανένα μπολ !

Werkbund zeus

oblako

solaris

 

Καπνα

holster top

adalya

darkside

starline(tisa darkside einai mono p nai ksanthos oxi mayros)

musthave

fumarri

capital bro cocacola 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την πρωτη απόπειρα και δεν πηγε παρα πλ καλα. 

Ισως οι καπνοι ειναι μαπα αλλα δεν καταλαβα πλ γευση. Καμένο δεν μου εβγαλε αλλα μετα απο καμια ωρα που σταμάτησα και σηκωσα το καλουντ ο καπνος ειχε καιει σε καποια σημεια και είχε κολλήσει στο kaloud. Είναι φυσιολογικό η εκανα κατι λάθος;

Επισης μετα ειχα φουλ πονοκέφαλο κατι που δεν συνέβαινε παλια ή οσες φορες εκανα σε μαγαζι.

IMG_20220505_151517.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dimosfc είπε

Εκανα την πρωτη απόπειρα και δεν πηγε παρα πλ καλα. 

Ισως οι καπνοι ειναι μαπα αλλα δεν καταλαβα πλ γευση. Καμένο δεν μου εβγαλε αλλα μετα απο καμια ωρα που σταμάτησα και σηκωσα το καλουντ ο καπνος ειχε καιει σε καποια σημεια και είχε κολλήσει στο kaloud. Είναι φυσιολογικό η εκανα κατι λάθος;

Επισης μετα ειχα φουλ πονοκέφαλο κατι που δεν συνέβαινε παλια ή οσες φορες εκανα σε μαγαζι.

IMG_20220505_151517.jpg

Τι καπό έβαλες; Αν είναι καπνός ειδικά μη έτοιμος . Δηλαδή που το. Φτιάχνεις εσυ όπως πχ Vulkana ή γενικά καπνός που έχει πολλά ζουμιά θα σου πρότεινα να τον βάλεις σε ένα χαρτί κουζίνας και να τον στεγνώσεις λίγο πριν το βάλεις το μπολ. Επίσης να μην τον στρώνεις στο μπολ πολύ σφιχτά αλλά να είναι έτσι fluffy. Και τέλος ειδικά μέχρι να μάθεις και καλύτερα αλλά και με καπνούς που δεν αντέχουν τη θερμοκρασία όπως οι ξανθοί και οι κόκκινοι καλό είναι να μην τον στρώνεις πολύ ψηλά . Ίσα ίσα να ακουμπάει το καλούντ στον καπνο δηλαδή. Να είναι on the rim που λέμε ή και λίγο πιο κάτω.  Και σίγουρα μην τον καπνίζεις με πάνω από 2 κάρβουνα .
 

Όταν πάει να σου βγάλει γεύση Καμμένο άνοιξε το καπάκι και ξανά κλειστό μετά 

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Τι καπό έβαλες; Αν είναι καπνός ειδικά μη έτοιμος . Δηλαδή που το. Φτιάχνεις εσυ όπως πχ Vulkana ή γενικά καπνός που έχει πολλά ζουμιά θα σου πρότεινα να τον βάλεις σε ένα χαρτί κουζίνας και να τον στεγνώσεις λίγο πριν το βάλεις το μπολ. Επίσης να μην τον στρώνεις στο μπολ πολύ σφιχτά αλλά να είναι έτσι fluffy. Και τέλος ειδικά μέχρι να μάθεις και καλύτερα αλλά και με καπνούς που δεν αντέχουν τη θερμοκρασία όπως οι ξανθοί και οι κόκκινοι καλό είναι να μην τον στρώνεις πολύ ψηλά . Ίσα ίσα να ακουμπάει το καλούντ στον καπνο δηλαδή. Να είναι on the rim που λέμε ή και λίγο πιο κάτω.  Και σίγουρα μην τον καπνίζεις με πάνω από 2 κάρβουνα .
 

Όταν πάει να σου βγάλει γεύση Καμμένο άνοιξε το καπάκι και ξανά κλειστό μετά 

Ευχαριστώ πλ για τις πληροφορίες . Καπνο εχω μουφα true passion απο ταζ Μαχάλ γιαυτο και λεω μηπως φταιει αυτο. Το έστησα fluffy on the rim δλδ το καλουντ εκατσε πανω χωρις πάτημα και με 2 καρβουνα.  Ειναι φυσιολογικο που εμεινε ο καπνος πανω στο καλουντ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimosfc είπε

Ευχαριστώ πλ για τις πληροφορίες . Καπνο εχω μουφα true passion απο ταζ Μαχάλ γιαυτο και λεω μηπως φταιει αυτο. Το έστησα fluffy on the rim δλδ το καλουντ εκατσε πανω χωρις πάτημα και με 2 καρβουνα.  Ειναι φυσιολογικο που εμεινε ο καπνος πανω στο καλουντ;

ο καπνος θα κολλάει παντα πανω στο hmd μονο αν κανεις καπιο πολυ under the rim pack δεν θα κολλήσει καθολου οποτε ειναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άφησες και κανένα 7-8λεπτο το καλουντ με τα κάρβουνα και τον καπνο πριν αρχίζεις να καπνίζεις ; Γενικά ναι φυσιολογικό είναι . Αλλά για να έχει μείνει τόσο πολύ καπνός πάνω στο καλουντ σημαίνει ότι δεν τον έβαλες on the rim. Αλλά πιο πάνω . 
την επόμενη φορά δοκίμασε και να στεγνωσεις και λίγο τον καπνο γιατί φαίνεται ότι έχει πάρα πολύ ζουμιά ! Ο καπνός φαίνεται ακόμα νωπός .στη φωτογραφία που έστειλες που σημαίνει ότι δεν κάηκε όλος όπως έπρεπε μετά από μια χρήση . Είτε είχε «φράξει» από τα ζουμιά και δεν πέρναγε καλά ο αέρας είτε κάηκε πάνω πάνω και δεν έβγαζε γεύση ή και είναι μάπα ο καπνός που είπες . 
 

τωρα για να το βγάλεις από το καλουντ εγώ χρησιμοποιώ σύρμα ιδιαίτερα αυτό το Σανιτας με τη χειρολαβή μιας και είναι το πιο σκληρό και γερό. Θα δεις ότι θα βγει πιο εύκολα αν το αφήσεις να κρυώσει κι όλας μετά τη χρήση. Μην πας να το πλύνεις αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2022 στις 5:21 ΜΜ, nas91 είπε

Δειξε μας καμια φωτογραφια να δουμε για ποιο καπνο μιλας,αν ειναι ευκολο..

 

Αυτός είναι μήλο αλλά έχει και άλλες γεύσεις 

16517807160356231526721794442065.jpg

Μόλις τώρα, Jiannis22 είπε

Αυτός είναι μήλο αλλά έχει και άλλες γεύσεις 

16517807160356231526721794442065.jpg

Κατασκευάζεται στην Τυνησία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...