Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν θυμαμαι καλα..εχει δυο φακελους GAME μεσα...αλλαξε το cso τοποθεσια...θα σου απαντησει και καποιος πιο ζεστος στο θεμα εχω να πιαστω χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκανα πατατα και το ενημερωσα σε 6.61 να του κανω downgrade η ηπαρχει καποιος τροπος ετσι?

ποιο μοντελο εχεις; αν εισαι με καποιο παλιο θα κανεις δουλεια σου με μπαταρια παντορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα psp το πηρα την πρωτη μερα κυκλοφοριας του ( καπου το 2004 - 2005 αν θυμαμαι καλα ) και οταν βαζω καρτα μνημης μεσα κολλαει και μαυριζει η οθονη και δεν κανει τιποτα . αν βγαλω την καρτα μνημης και το αναψω λειτουργει κανονικα . Τι μπορω να κανω ρε μαγκες ; καμμια λυση ; δεν εχει παρει ΠΟΤΕ αναβαθμιση ..... επαιξα οταν το πρωτο πηρα κανα μηνα και μετα εμεινε μεσα στο συρταρι μεχρι προχθες που το βρηκα οταν πηγα στο πατρικο μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

psp πισω στο γνησιο λογισμικο

Καλησπερα εβαλα το prometheus στο psp και δεν μου διαβαζει τα γνησια δισκακια τωρα υπαρχει τροπος να βαλω παλι το μαμα λογισμικο για να παζει τα δισκακια του? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psp πισω στο γνησιο λογισμικο

 

Καλησπερα εβαλα το prometheus στο psp και δεν μου διαβαζει τα γνησια δισκακια τωρα υπαρχει τροπος να βαλω παλι το μαμα λογισμικο για να παζει τα δισκακια του? ευχαριστω

 

ποιο μοντελο psp εχεις και σε ποιο custom firmware εισαι; Δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που εχεις το prometheus αφου και  ISO μπορεις να κανεις μεσω της κονσολας και φυσικα να τα τρεξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω πανω στο psp. εχω το psp 3004 και την εκδοση 6.31 αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι ofw η cfw...το ειχα παρει το 2010 και απο οτι θυμαμαι τοτε επαιζα παιχνιδια σε μορφη ISO αλλα τωρα δεν μπορω και μου βγαζει corrupted data.τι χρειαζεται να κανω για να ξαναδουλεψει αν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

θελω να ρωτισω κατι.

 

εχω το psp 3004 σπασμενο. με μια 2gb μνημη φφφςςςς. ( πεζει να ειμαι ο μονος στον πλανητη )

 

εχω βρει αυτηn εδω την μνημη.

 

http://www.skroutz.gr/s/336976/Sony-Memory-Stick-PRO-HG-Duo-HX-16GB.html?from=drop

 

αν κανω αντιγραφη τα files και τα περασω στην καινουργια θα πεζει κανονικα με το crackarasima η πρεπει να το ξανα κανω?.

 

ρωταω γιατι δεν θυμαμαι πως το ειχα σπασει και εχω περιεργια αν πεξει..

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το παρακάτω

https://www.mediacenter.gr/?product=5783&utm_source=skroutz.gr&utm_campaign=Price+Comparison&utm_medium=cpc&utm_content=textlink&utm_term=PLATINET+ADAPTER+MEMORY+STICK++PRO+DUO+->+2+x+MICRO+SDHC+DUAL+SLOT

και βάλε του μέσα 2 καρτούλες micro sd. Το έχω δοκιμάσει με 2 32άρες (64gb σύνολο) και παίζει άψογα.

Όσον αφορά το κρακάρισμα, εξαρτάται τι μέθοδο είχες ακολουθήσει. Λογικά δεν χάνεται αλλά πιθανόν να πρέπει να το ενεργοποίησεις.

Την καρτούλα θα την βάλεις στο χακαρισμένο PSP και θα πρέπει να την φορμάρεις από εκεί για να σου δημιουργήσει φακέλους. Μετά περνάς τα αρχεία ISO και CSO στον φάκελο ISO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ανταπτοράκι λες; Εγώ δύο έχω πάρει δεν είχα πρόβλημα. Εννοείται ότι δεν θέλουν κακομεταχείριση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το δικο μου δουλευει, αλλα εκει που ειναι οι επαφες εχουν σπασει καποια απο τα ασπρα χωρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...