Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για 6.60 βγήκε και HBL (R118) και ΜΕ-1.

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το PSP Go ... τι σημαίνουν όλα αυτά τα .."βγήκε και HBL (R118) και ΜΕ-1."....

Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με PSP....

 

ΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HBL = Homebrew Loader (revision 118) και ME-1 είναι CFW (η οποία είναι συμβατή μόνο με τη σειρά 1000 και 2000).

Καλύτερα να περιμένεις και να πάρεις το νέο psp που θα βγεί σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα και να παρεις psp go θα εχει μεσα την 6.20 που σημενει οτι μπορεις να κανεις τα παραπανω. Για την 6.60 εχει βγει cfw αλλα μονο για Psp 1000 και 2000. Σε λιγο καιρο θα βγει και για 3000/go.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε αλλα αν εχει 09g module το psp(ηρθε με 6.31)τοτε δεν μπορει.. Θα το κανει Brick

 

Μα όπως είπες πριν αν έχει v6.20 μπορεί να γίνει brick....

 

Sorry for my ignorance τι είναι 09g module ???

 

Ακόμα....

1) το νέο Playstation Vita θα παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια... ή φτου και από την αρχή???

2) μπορούμε να βρούμε ... κατεβάσαουμε... την v6.39 ???

 

ΤΙΑ

 

P.S. Θα το ψάξω και στο pspgr

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όπως είπες πριν αν έχει v6.20 μπορεί να γίνει brick....

 

Sorry for my ignorance τι είναι 09g module ???

 

Ακόμα....

1) το νέο Playstation Vita θα παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια... ή φτου και από την αρχή???

2) μπορούμε να βρούμε ... κατεβάσαουμε... την v6.39 ???

 

ΤΙΑ

 

P.S. Θα το ψάξω και στο pspgr

:rolleyes:

 

Ναι αλλα το psp go ειναι 05g module. Αυτα ειναι το μοντελο την πλακετας να το πω.

Το go θα εχει οταν θα το παρεις 6.20 και εσυ μετα μπορεις να βαλεις 6.39

Για το vita δεν ξερω αλλα δεν πιστευω να γινετε. Για την 6.39 και εγω δεν μπορουσα με τιποτα να την βρω και την εβαλα με το media go στο pc.

Τωρα δεν νομιζω να γινετε γιατι υπαρχει και η 6.60 και αυτην θα σου βαλει το Media go. Αρα μονο αν βρεις πουθενα το 6.39 στο google.

Δες και στο pspgr οπως λες. Θα βρεις πολλους/καλους οδηγους και εκει. Αλλα για να βρεις την ofw 6.39 δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ο οδηγός ήταν πολύ καλός και με βοήθησε αρκετά.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όμως.Για να τρέξω iso στο psp πρέπει να κατεβάσω loader ή μπορώ και χωρίς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θελει καποιο Plugin οπως ηταν παλια. Απλα κανεις ενα φακελο χυμα μεσα στην καρτα μνημης με ονομα ISO και εκει πετας τα παιχνιδια. Μπορεις αν δεν το ξερεις με το UMDGen να τα κανεις σε μορφη CSO που ετσι πιανουν πιο λιγο χωρο(με καποιες μικρες εξαιρεσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. εχω ενα psp 3004 με chickhen 5.03.επειδη θελω να παιξω το god of war 2 θελω να αναβαθμισω σε μεγαλυτερη εκδοση.μπορει καποιος να με καθοδηγησει με λινκ κ οδηγιες εγκαταστασης?αυτο που γραφεται εξαρχης του topic για το 6,2ο ισχυει κ για το δικο μου psp?ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχυει αφου εχεις 5.03.

Πας εδω: http://pspslimhacks.com/psp-firmware-6-20-released/ και κατευαζεις το 6.20.

Το βαζεις στο Psp και κανεις εγγατασταση.

Πας εδω: http://pspslimhacks.com/custom-firmware-6xx-pro-b8-released/ και πατας κατω που λεει download και μετα πατας το πρωτο(6.20pro-b8)

Τα βαζεις και αυτα στο psp. Κανεις εγγατασταση το proudupdate Και μετα το permanent patch Και βουαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.εβαλα το eboot.pbp στον φακελο psp/game/5.03gen-3 και αντικαταστησα το αρχειο που ειχε με το ιδιο ονομα και μετα πηγα στην καρτα μνημης αλλα δε το εβρισκε.το εβαλα και εξω απο το φακελο και παλι τα ιδιαμπορεις να μου δωσεις υπεραναλυκοτερες οδηγιες?εντωμεταξυ μετα ξαναβαλα τα αρχικα αρχεια και δε μου φαινονται τα παιχνιδια να τα διαλεξω για να τα παιξω.τι κανω λαθος?εχασα και το αρχικο τσιπαρισμα?αν εχεις τηλεφωνο και θες δωσε να με καθοδηγησεις.επαναλαμβανω οτι εχω το3004 με τσιπαρισμα chickhen 5.03

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες λαθοι. Και εγω δεν σου τα ειπα και σωστα. Λοιπον, πρωτα κατευαζεις το 6.20 το κανονικο. Μετα μπενεις στο PSP/GAME και εκει κανεις εναν φακελο με το ονομα UPDATE. Εκει βαζεις το EBOOT.PBP που κατεβασες. Πας στο PSP και κανεις εγγατασταση. Μετα βαζεις στο PSP/GAME τα αλλα που κατευασες(proudupdate,permanent [το fastrecovery οχι]). Κανεις εγγατασταση το Proudupdate και μετα το permanent patch. Και ολα οκ.

Καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...