Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

είπα αναμενόμενη επειδή την ξέραμε εδώ και κάμποσες μέρες, από την CES2010 για την ακρίβεια...

 

τώρα όπως και να το κάνουμε άλλο 27αρι με τέτοια ανάλυση δεν παίζει, μονοπώλειο και βαράνε την τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια δεν αξιζει ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΙΑ 1000 ευρω για την οθονη...με +200 περνεις imac 27'' που εχει και LED... :/

Επεξ/σία από coreygaylas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αυτο που ηθελα να ρωτησω εγω για αυτη την οθονη ειναι αν και κατα ποσο θα ειναι "ξεκουραστη" για αναγνωση κειμενου, σερφαρισμα στο ιντερνετ κ.τ.λ. Περα απο gaming και θεαση ταινιων δλδ.

 

και μερικες τιμες που βρηκα

706 euro απο εδω http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=19053.Δεν αναφερει πουθενα εξοδα αποστολης.

 

711 euro απο εδω http://www.shop13.gr/dell-ultrasharp-u2711-210-31173-p-89134.html.16 euro εξοδα αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θέμα συνήθειας είναι, μετά από μερικές μέρες χρήσης θα έχεις συνηθίσει στο μικρό dpi και θα είναι μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, έχω καιρό που ψήνομαι να φύγω από την 24άρα, αλλά μιας και τα οικονομικά είναι χάλια το αναβάλω συνεχώς. Απλά μαζεύω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω την u2711 και πάνω που ήμουν έτοιμος να την παραγγείλω από το pcbuyit.co.uk στην τιμή των ~1040 ευρώ (αντί των 1200+ που τη δίνει η dell sto site της) μπήκα στο skroutz να δω πόσο την πουλάνε τα εδώ μαγαζιά και... είδα απίστευτες τιμές, από 640 εώς 700 ευρώ!!!

 

Είναι δυνατόν ρε παιδιά στο εξωτερικό να κάνει 1000+ ευρώ (ή δολλάρια για Αμερική) και εδώ τα μαγαζιά να την έχουν τόσο φθηνά; Μου φαίνεται too good to be true, υπάρχει περίπτωση να πουλάνε τίποτα refurbished για καινούριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια ειναι.ουτε και εγω ξερω τον λογο ουτε και με νοιαζει.παντως δεν ειναι σε ολα τα μαγαζια διαθεσιμη.και εγω ειμαι στο τσακ να την παρω αλλα κατι με σταματαει.μαλλον η 3008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες αγόρασα την U2711 από μαγαζί των Χανίων 670€. Την ίδια στιγμη στο site της Dell έχει 1200€.

Είχα πριν μια LG2425 με MVA panel και έλεγα ότι έχει καλά χρώματα. Η 2711 είναι κλάσεις ανώτερη.

Μειονεκτήματα, μικρά αλλά σπαστικά, η μέτρια βάση στίριξης, ούτε pivot ούτε πρακτικά ρυθμιση κατά ύψος, και τα κοντά καλώδια που έχει μέσα, κυρίως το displayport που δεν βρίσκεται εύκολα στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...