Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω και εγώ κάτι: ενδιαφέρομαι να αλλάξω την Syncmaster 24B που έχω λόγω θορύβου (buzzing).

 

H Dell U2711 έχει θόρυβο (buzz) όταν αλλάζει κανείς το brightness ? ή είναι *εντελώς* αθόρυβη σε όλα τα επίπεδα brightness ?

Επίσης, επειδή καίει αρκετά watt, ζεσταίνει μήπως πολύ το χώρο μπροστά της ?

 

Είμαι μεταξύ της U2410 και της U2711, αλλά για την U2410 έχω διαβάσει για πολλά προβλήματα (κυρίως το tint), παρόλο που και αυτή αναφέρεται ως αθόρυβη.

 

Μπορεί κάποιος που τις έχει να επιβεβαιώσει τα περί *εντελώς* silent λειτουργίας plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές εντελώς τυχαία εντόπισα ένα καμένο pixel στην οθόνη, σχεδόν δεν φαινόταν, ψάχνοντας στο internet σχετικά με την πολιτική της Dell στα καμένα pixel αποφάσισα χτες να πάρω τηλέφωνο στην Dell

για να δω τι ισχύει.. μίλησα με έναν ευγενέστατο υπάλληλο στον οποίο είπα ότι η οθόνη μου έχει ένα καμένο pixel αμέσως μου είπε να περιμένω για να δει αν με καλύπτει η εγγύηση, μου λέει ότι με καλύπτει

και μου ζήτησε το serial number της οθόνης καθώς και τα στοιχεία μου για να μου στείλουν άλλη :-)

Σήμερα το πρωί μου ήρθε η νέα οθόνη με courier (στο οποίο έδωσα πίσω την άλλη). :-)

 

Πραγματικά όλα αυτά που άκουγα-διάβαζα για την ποιότητα και το service της Dell ισχύουν.

 

ΥΓ

Όσες οθόνες είναι UltraSharp έχουν εγγύηση έστω και για 1 καμένο pixel.

 

I LOVE DELL

 

μπορεις να δωσεις το τηλ της dell που επικοινωνησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλτρα ούτε λόγος και στο 2ο ξεχνάς τα high/very high settings

 

και σε εναλυση 1680χ1050 τα ξεχναει αυτα λολ

σε τετοια ουτε τα medium δεν θα μπορει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μπορεί κάποιος να μου πει τις διαστάσεις της Dell 24"?

 

http://www.dell.com/us/en/dfo/peripherals/monitor-dell-u2410/pd.aspx?refid=monitor-dell-u2410&s=dfo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...