Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πιστεύω πως ο τίτλος "game of the generation" δεν έπρεπε να υπήρχε. Είναι πολύ γενικός καταρχάς.

Εννοεί το παιχνίδι της γενιάς που του άρεσε αυτού περισσότερο ?

Το παιχνίδι της γενιάς που ήταν το πιο επιτυχημένο από πωλήσεις ?

Το παιχνίδι της γενιάς που είχε τις περισσότερες καινοτομίες ?

"Το παιχνίδι της γενιάς" που τι όμως ?  :huh:

 

Ίσως θα ήταν καλύτερα να έδινε βραβεία γενικά για τη γενιά στα πρότυπα που δίνουν κάθε χρόνο,δηλαδή ξεχωριστά βραβεία για διαφορετικά είδη παιχνιδιών και διαφορετικούς τομείς,αλλά έτσι ένα σκέτο ξερό "παιχνίδι της γενιάς" μου ακούγεται πολύ γενικό και αόριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν είχες μπει στον κόπο να διαβάσεις τις τρεις πρώτες γραμμές του άρθρου, θα σου λυνόταν η απορία στο πως προέκυψε το "game of the generation":

 

"That's it, we're done. Having brought you our pick of the games of the generation, today we bring you the final choice - the best game of the past console cycle, as voted for by Eurogamer contributors past and present."

 

 

Άρα «παιχνίδι της γενιάς» είναι αυτό που ψηφίστηκε ως τέτοιο από τους "Eurogamer contributors".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπες ότι διαλέχτηκε από ανθρώπους του Eurogamer,και ότι διάλεξαν το Galaxy μεταξύ άλλων παιχνιδιών.

Ωστόσο πατώντας το link που πόσταρες,και πάλι δεν είδα να αναφέρονται τα κριτήρια με τα οποία έγινε η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου είπες ότι διαλέχτηκε από ανθρώπους του Eurogamer,και ότι διάλεξαν το Galaxy μεταξύ άλλων παιχνιδιών.

Ωστόσο πατώντας το link που πόσταρες,και πάλι δεν είδα να αναφέρονται τα κριτήρια με τα οποία έγινε η επιλογή.

 

Προφανώς το κριτήριο που ψήφισε ο καθένας το παιχνίδι το οποίο θεωρεί ως το «καλύτερο» της γενιάς είναι το προσωπικό του γούστο. Αυτό είναι κάτι το οποίο μπορεί να διαφέρει από gamer σε gamer ώντας πλήρως υποκειμενικό.

 

Απλά υποθέτω ότι το Mario Galaxy ταίριαζε στο γούστο της πλειοψηφίας των ψηφοφόρων ως το «παιχνίδι της γενιάς» και άρα επιλέχθηκε ως τέτοιο.

 

Άρα η απάντηση στο ερώτημα

 

"Το παιχνίδι της γενιάς" που τι όμως ?  :huh:

 

μπορεί να απαντηθεί ως εξής:

 

Το «παιχνίδι της γενιάς» που η πλειοψηφία των ψηφοφόρων θεωρούν «παιχνίδι της γενιάς». :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες...καμια μπαταρια για το gamepad ου θα βρουμε?? το wiiu αυτες τις μερες το χω λιωσει και εχω παρει αγκαλια τον φορτιστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορείς να παίζεις είτε στην TV, είτε off-play με το gamepad συνδεδεμένο στην πρίζα έτσι; Δεν φαντάζομαι να ξεφορτίζει πιο γρήγορα απ' ότι φορτίζει ξέρω 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2550ma μονο? Ελπιζω μεχρι τη μερα που θα το παρω να εχει μπαταρια για αγορα κοντα στα 4κ. Θελω να μπορω να εχω με ανεση τουλάχιστον 10ωρο ανα φορτιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2550ma μονο? Ελπιζω μεχρι τη μερα που θα το παρω να εχει μπαταρια για αγορα κοντα στα 4κ. Θελω να μπορω να εχω με ανεση τουλάχιστον 10ωρο ανα φορτιση.

με την καμία όμως. όχι οτι δεν θέλω αλλά στα 4κ λίγο δύσκολο... μακάρι γιατί αν μου κάτσουν λίγο τα πράγματα θέλω να χτυπήσω ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

https://www.facebook.com/Playcom?ref=stream&hc_location=stream

 

Παίδες, μόνο εγώ έχω πρόβλημα να βρω αυτήν την προσφορά (η πάνω πάνω ανακοίνωση) στο Play.com ή και εσείς; Την ανακοίνωσαν πριν λίγο στο fb, αλλά δεν υπάρχει καν το bundle στο σάιτ. Μακράν η καλύτερη προσφορά ως τώρα για WiiU στα 238 ευρώ. Να την έβρισκα κιόλας. :(

 

edit: Οκ, το είχα γυρισμένο σε ευρώ και για κάποιο περίεργο λόγο δεν το εμφάνιζε. Μόλις το γύρισα σε λίρες το έβγαλε:

 

http://www.play.com/stores/ShopTo/listing/884882390

 

Και δυστυχώς είναι μόνο για UK. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...