Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωτοτυπία ποια θα έπρεπε να είναι? Να έχεις άλλους χαρακτήρες? Θα άλλαζε κάτι?

Μήπως να βγάζουν και αίμα οι εχθροί να γίνει για μεγάλους μιας και δεν είσαι 15 πλέον?

Δες μια και τις πωλήσεις που έκαναν τα Galaxy. 

 

Όχι απλά να βγάλουν ένα άλλο νέο παιχνίδι. Το βαρεθήκαμε το μάριο γενικότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ρε παιδιά δεν είπα ότι δεν είναι καλό παιχνίδι, αλλά και λίγη πρωτοτυπία δεν βλάπτει. Τα μαριο μου ειναι πια αδιαφορα πλεον. Δεν είμαι 15 χρονών...Zelda U ναι, θα είναι πιο σοβαρό το θέμα...Αν ρωτησεις 100 άτομα, ζήτημα να σου πουν τα 10 οτι θελουν να παιξουν μαριο. Ειναι για τους λίγους φαν πια...

 

Σχεδόν κάθε Mario σειρά (όπως και σχεδόν κάθε Zelda game) έχει και από κάποια groundbreaking πρωτοτυπία στους μηχανισμούς του gameplay του. Ας μείνουμε μόνο στα 3D Mario για παράδειγμα. Παίξε Mario 64, παίξε Mario 3D Land και παίξε και Mario Galaxy. Παιχνίδια με ίδιους ακριβώς χαρακτήρες και με ίδιο ακριβώς -ανύπαρκτο- σενάριο κι όμως η εμπειρία που σου προσφέρουν είναι τεραστιωδώς διαφορετική.

 

Το αν είναι 10 ή 100 αυτοί που θέλουν να παίξουν Mario, φαίνεται από τις πωλήσεις πιστεύω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά να βγάλουν ένα άλλο νέο παιχνίδι. Το βαρεθήκαμε το μάριο γενικότερα...

 

 

Τι να βγάλουν δηλαδή? Κανά FPS?

Ποιοι τα βαρεθήκατε? Γιατί οι 18mil πωλήσεις των 2 Galaxy δεν συμφωνούν ιδιαίτερα. 

 

Θα σκότωναν οι άλλες 2 εταιρείες να είχαν μια μασκότ σαν το Mario. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είπα ότι δεν είναι καλό παιχνίδι, αλλά και λίγη πρωτοτυπία δεν βλάπτει. Τα μαριο μου ειναι πια αδιαφορα πλεον. Δεν είμαι 15 χρονών...Zelda U ναι, θα είναι πιο σοβαρό το θέμα...Αν ρωτησεις 100 άτομα, ζήτημα να σου πουν τα 10 οτι θελουν να παιξουν μαριο. Ειναι για τους λίγους φαν πια...

 

Για λιγους ειναι παιχνιδια που κανουν 10+ μυρια πωλησεις καθε φορα που βγαινουν? Exclusive κιολας??? Τι να πουν και αυτα που κανουν 2-3 μυρια πωλησεις συνολικα τοτε? Ενταξει προφανως και εχεις χασει το μετρο στο τι ειναι για "λιγους" και τι ειναι για "ολους" (σχετικα και τα δυο). Το Mario ειναι transgen παιχνιδι, αψηφα ηλικιες και φυλλα ανθρωπων. Ολοι μπορουν να το χαρουν το ιδιο καλα. Το γεγονος οτι καθε Mario ειναι καλυτερο και απο το προηγουμενο φενεται και στην απηχηση που εχει αλλα και στις πωλησεις. Δεν ειναι οπως το Call of duty που το 95% των παικτων του ειναι ΑΓΟΡΙΑ ηλικιας μεταξυ 12 - 22. 

 

Οσο αφορα την πρωτοτυπια προφανως και αστειευεσαι γιατι αν υπαρχει ενα παιχνιδι εκει εξω ή ενα franchise που πρωτοτυπει συνεχομενα αυτο ειναι σιγουρα το Mario. Δεν θα γραψω εδω το γιατι και πως, αν ασχολεισαι με Mario ανα τα χροναι ειναι φως φαναρι το ποσο μπροστα και πρωτοτυπο ειναι ΚΑΘΕ φορα. Το μοναδικο franchise που μπορεις με ανεση να πας πισω 20 χρονια και να το παιξεις με την ιδια ευχαριστηση που το επαιζες και τοτε. Mario World, Yoshis Island, Mario 64, Sunshine, Galaxy 1-2, ολα αυτα αντεχουν και θα αντεξουν στον χρονο με ανεση και ολα μεταξυ τους ειναι τοσο διαφορετικα το ενα με το αλλο που θα μπορουσε καλιστα να ειναι και διαφορετικα παιχνιδια. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι η ηλικια.Δηλαδη πρεπει να ειμαι 15 χρονων για να απολαυσω ενα εκπληκτικο παιχνιδι???Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.Οσο για το αρμεγμα που λενε οι περισσοτεροι ειναι λαθος.Στα plaftorm που ανηκει κανονικα ο mario ,δεν υπαρχει αρμεγμα.Εχουν βγει συνολικα 6 3d platform με τον mario(Mario64,mario sunshine,galaxy1&2,mario3d land-world) τα οποια λες ειναι στο ιδιο στυλ αλλα οσοι τα εχουν παιξει γνωριζουν πως δεν ειναι.Επισης το να πουμε για την ποιοτητα των τιτλων ειναι περιττο νομιζω.
Αα κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λιγους ειναι παιχνιδια που κανουν 10+ μυρια πωλησεις καθε φορα που βγαινουν? Exclusive κιολας??? Τι να πουν και αυτα που κανουν 2-3 μυρια πωλησεις συνολικα τοτε? Ενταξει προφανως και εχεις χασει το μετρο στο τι ειναι για "λιγους" και τι ειναι για "ολους" (σχετικα και τα δυο). Το Mario ειναι transgen παιχνιδι, αψηφα ηλικιες και φυλλα ανθρωπων. Ολοι μπορουν να το χαρουν το ιδιο καλα. Το γεγονος οτι καθε Mario ειναι καλυτερο και απο το προηγουμενο φενεται και στην απηχηση που εχει αλλα και στις πωλησεις. Δεν ειναι οπως το Call of duty που το 95% των παικτων του ειναι ΑΓΟΡΙΑ ηλικιας μεταξυ 12 - 22. 

 

Οσο αφορα την πρωτοτυπια προφανως και αστειευεσαι γιατι αν υπαρχει ενα παιχνιδι εκει εξω ή ενα franchise που πρωτοτυπει συνεχομενα αυτο ειναι σιγουρα το Mario. Δεν θα γραψω εδω το γιατι και πως, αν ασχολεισαι με Mario ανα τα χροναι ειναι φως φαναρι το ποσο μπροστα και πρωτοτυπο ειναι ΚΑΘΕ φορα. Το μοναδικο franchise που μπορεις με ανεση να πας πισω 20 χρονια και να το παιξεις με την ιδια ευχαριστηση που το επαιζες και τοτε. Mario World, Yoshis Island, Mario 64, Sunshine, Galaxy 1-2, ολα αυτα αντεχουν και θα αντεξουν στον χρονο με ανεση και ολα μεταξυ τους ειναι τοσο διαφορετικα το ενα με το αλλο που θα μπορουσε καλιστα να ειναι και διαφορετικα παιχνιδια. 

 

Εχω παιξει και τερματισει όλα τα μαριο απο nes,snes,nintendo64,gamecube,wii...

 

WiiU δεν εχω πάρει γιατι το θεωρω αποτυχια για την γενια που ζουμε...Αυτο που εννοω ειναι οτι με εχει κουρασει το μαριο. Πολυ ωραιο αλλα μια απο τα ιδια. Δεν ειναι λογος για να αγορασω την κονσολα πλεον...Οι εποχες ειναι δυσκολες. Πανε τα χρονια που ειχαμε 3 κονσολες ταυτοχρονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει και τερματισει όλα τα μαριο απο nes,snes,nintendo64,gamecube,wii...

 

WiiU δεν εχω πάρει γιατι το θεωρω αποτυχια για την γενια που ζουμε...Αυτο που εννοω ειναι οτι με εχει κουρασει το μαριο. Πολυ ωραιο αλλα μια απο τα ιδια. Δεν ειναι λογος για να αγορασω την κονσολα πλεον...Οι εποχες ειναι δυσκολες. Πανε τα χρονια που ειχαμε 3 κονσολες ταυτοχρονα...

 

Αυτο ειναι δικο σου θεμα. Εγω που παιζω απο ολα με κουραζει η γενικη μετριοτητα που κυριαρχει στην απιστευτη πλειοψηφια των τιτλων εκει εξω (που μας τους πασαρουν και high class) και οταν ερχεται ενας πραγματικα κορυφαιος τιτλος που να θελω να παιξω κιολας δεν κοιταω αν ειναι Mario ή Sonic ή οτιδηποτε. Το οτι "τυχαινει" (δεν τυχαινει αλλα ας πουμε οτι "τυχαινει") να ειναι ενα Mario παιχνιδι για να ξανααποκτησω λιγο ενδιαφερον για το gaming και παλι εχει μικρη σημασια. Εσυ βαρεθηκες, εγω σιγουρα δεν βαρεθηκα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε παρε ps4 παιδι μου να ευχαριστηθεις πιστολιδι κ ασε μας εμας B)

 

Δεν παιζω πιστολιδια. Παιζω platforms, fighting, αθλητικα, rpgs, racing, adventure με γριφους κλπ. Old school...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Polakis αυτη τη στιγμη παιζω το Mario and Luigi dream team στο 3ds και τα γελια που εχω ριξει και τα συνεχομενα 5ωρα εχω καιρο να τα ριξω.Τα Mario ειναι πολλα αλλα ειναι καταπληκτικα.Ακυρωσα και τις 2 κονσολες που ειχα προπαραγγειλει και φτιαχνω ενα τουμπανακι pc.Σε συνδυασμο με το wii u ειμαι καλυμμενος για ενα χρονο.Σε ενα χρονο θα τις παρω και τις αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Παυλαρα δε ξερω τι εχετε πει μιας και δε βρισκω τα ποστ αλλα προφανως εννοεις οτι οι νεες κονσολες για αρχη δε προσφερουν και τιποτα,σωστα?Εγω τις ακυρωσα και τις δυο και φτιαχνω ενα τουμπανακι pc και απο του χρονου θα τις αποκτησω και αυτες μιας και δε θελω να χανω κανενα ωραιο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις επειδη μπερδευτηκα, το sp3dw βγαινει σημερα η 29 στην ελλαδα??? τοσο καιρο εβλεπα τις 22 και τωρα στην νορτεκ τις 29....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...