Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποψην οτι το Vita απο μονο του δεν ειναι region locked αλλα το PSN και οτιδηποτε Online υπηρεσιες παιχνιδιων ΕΙΝΑΙ. Με λιγα λογια δεν μπορεις να αγορασεις αμερικανικο παιχνιδι απο το PSN και να το παιξεις με τον ευρωπαικο λογαριασμο σου. Ουτε και μπορεις να αγορασεις (παραδειγμα) το Killzone αμερικανικο και να παιξεις Online στην Ευρωπη. 

 

Εγω οτι demo εχω κατεβασει με τον αμερικανικο λογαριασμο (στο PS3) παζει παντως κανονικοτατα με τον ευρωπαικο, δεν ξερω εαν ισχυει και στα "κανονικα" παιχνιδια, παντως ντεμο παιζω κανονικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βλέπω και τις προσφορές που έχει το ps plus για την Αμερική πχ the walking dead season 1 5$ ή killzone στα 10$. μπορούμε να συνδεθούμε με αμερικάνικο psn στο ευρωπαϊκό vita και να αγοράσουμε / κατεβάσουμε παιχνίδια να τα πΑίξουμε στο vita?

βλέπω και τις προσφορές που έχει το ps plus για την Αμερική πχ the walking dead season 1 5$ ή killzone στα 10$. μπορούμε να συνδεθούμε με αμερικάνικο psn στο ευρωπαϊκό vita και να αγοράσουμε / κατεβάσουμε παιχνίδια να τα πΑίξουμε στο vita?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, μπορείς. :)

Φίλος μου έχει 2ο Ιαπωνικό λογαριασμό και εγώ έναν Μαλαισιανό. :P

 

Αλλά αν θέλεις περίμενε να ποστάρει και κανείς άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οσοι εχουμε λογαριασμο plus στην Ευρωπη πως μπορουμε να κανουμε λογαριασμο στην Αμερικη?δεν θα το βλεπει αυτο το μηχανημα?το παιδι ειπε για 10 δολ. το killzone :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο αυτο. Ειπαμε τα παιχνιδια δεν ειναι region locked. Τα online κομματια ομως ειναι οποτε αξιζει η αγορα ενως US παιχνιδιου μονο αν σε ενδιαφερει το single player του (παραδειγμα Persona 4 golden). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να παρω το killzone mercenary αλλα δεν εχει πεσει ουτε ευρω ακομη η τιμη του .αν το παρω απο εδω http://www.play-asia.com/paOScore/19-71-99-15-Killzone+mercenary.html 1) θα παιζει κανονικα εδω λογικα γιατι ειναι region free? 2) το online του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε μεμορυ κρατα μονο ενα λογαριασμο PSN στο Vita (ας ειναι σε οποια χωρα να ναι) δεν ειναι σαν το PS3

τα παιχνιδια ειναι region free αλλα οσο αφορα το ον λαιν(δεν εχω παιξει τοσο μιας και ολα μου ειναι Ευρωπαικα) φανταζομαι οτι ειναι αναλογα με το παιχνιδι.. ειναι αλλα που παιζουν παντου και αλλα που θελουν το PSN account του Region που βρισκονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...