Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωτη λυση που δοκιμασα ειναι να σβησω το USB-charging απο τα settings του μηχανηματος. Ο δευτερος τροπος ειναι να το βαλω πρωτα σε μια θυρα USB του PC μου την ωρα που ειναι αναμενο και την ωρα που φορτιζει να το σβησω το μηχανημα για να δω αν θα αναψει το πορτοκαλι λαμπακι του τωρα που εσβησε. Και παλι μια λειτουργει και μια δεν λειτουργει.

 

Πραγματικα δεν ξερω τι σκατα εγινε με το τελευταιο Update αλλα επιβεβαιωνω οτι η μπαταρια του τελειωνει αρκετα γρηγοροτερα. Πριν το Update μια χαρα κρατουσες με λιγο κρατη κανα 5ωρο. Τωρα ακριβως με τα ιδια settings κανω ταμα αν μου βγαλει παραπανω απο 3.5 ωρες. 

 

Το βασικο προβλημα μου ομως ειναι η φορτιση και οχι η διαρκεια. Δεν σκεφτηκα να του κανω κανα ξερο hard reset. Για δοκιμασε να δεις αν σου φτιαξει το προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασα Hard reset και το PS button πλεον δεν ειναι μπλε

Μπαινεις recovery menu (PS button + on/off + R button ταυτοχρονονα)

Και μετα restart PS3 system

Το σιγουρο ειναι οτι καποια μαλακια εχει γινει παντως με αυτο το update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρααξιζει...Uncharted golden abyss επισης.Υπαρχουν και καποια κορυφαια platformer που μπορει να προτεινουν τα παιδια του φορουμ, καθως εμενα δεν με ενδιαφερουν καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το killzone λεει πολλα...για fps σε handheld δεν υπαρχει γενικοτερα κατι καλυτερο....οσον αφορα πλατφορμερ : Little big planet, RAyman origins & legends,tearaway...αυτα μου ερχονται κιολας τα οποια ειναι κυριως retail...τωρα μεσα στο psn εχει αλλα τοσα πολυ καλα platformer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πριν λιγο καιρο πηρα ενα μεταχειρισμενο βιτα..αρχιζα να παιζω assasins creed ωστοσο το παιδι δεν ειχε κανει φορματ στην καρτα μηνμης με αποτελεσμα εγω να μην μπορω να φτιαξω δικο μου psn και παραλληλα να ειμαι αναγκασμενος να κανω φορματ..ενω λοιπον με περασα με το content manager τα saves στο pc και εφτιαξα δικο μου psn τωρα που προσπαθω να τα περασω παλι στο βιτα μου λεει οτι τα saves ανηκουν σε αλλο λογαριασμο!!!!τωρα τι κανω?(σονυ γαμιεσαι και παλι.......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασε κανεις το motogp13 compact?

 

Επίσης να προτείνω για οποιον του αρέσουν τα παιχνίδια lego το marvel super heroes.....πολυυυυ καλο!!! παρότι για την έκδοση του βιτα δεν ειχα διαβάσει καλές κριτικές και ενώ ήμουν ιδιαιτερα επιφυλακτική για το ποσο θα μου αρεσε τελικά δεν το μετάνιωσα που το αγορασα, βέβαια καμμιά σχέση με την έκδοση για τις "μεγάλες" κονσόλες, όμως αυτο δεν το "μειώνει" σχεδόν καθόλου!! 


Λοιπον πριν λιγο καιρο πηρα ενα μεταχειρισμενο βιτα..αρχιζα να παιζω assasins creed ωστοσο το παιδι δεν ειχε κανει φορματ στην καρτα μηνμης με αποτελεσμα εγω να μην μπορω να φτιαξω δικο μου psn και παραλληλα να ειμαι αναγκασμενος να κανω φορματ..ενω λοιπον με περασα με το content manager τα saves στο pc και εφτιαξα δικο μου psn τωρα που προσπαθω να τα περασω παλι στο βιτα μου λεει οτι τα saves ανηκουν σε αλλο λογαριασμο!!!!τωρα τι κανω?(σονυ γαμιεσαι και παλι.......)

δεξι κλικ επανω στο εικονιδιο τουπαιχνιδιου επιλογή delete kαι το πρόβλημα σου θα λυθει, τουλάχιστον σε ότι αφορα τα μελλοντικα saves, αλλα και αυτά που ειχες σωσει με τον δικο σου όμως λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν θα μπορέσεις να το κανεις, δυστυχως, εκτος και εάν εχεις τον κωδικο και το username του. Τα saves "κλειδωνουν" με τον εκάστοτε λογαριασμο, αλλωστε το ιδιο γινεται και με τις άλλες κονσόλες ειτε αυτές είναι της SONY ειτε της MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rayman Legends. Πραγματικα υπεροχο στο Vita. Ειναι απολαυση να εχεις τετοιο παιχνιδι στη μικρη οθονη. Το τσιμπησα απο καποιον που δεν το γουσταρε καθολου για 10 ευρουλακια (μιας και το Public του το αγοραζε 5 ευρω και προταθηκα να το παρω εγω απο τα χερια του για 10 ευρω και φυσικα δεχτηκε). Βεβαια το εβαλα στην ακρη τωρα γιατι ακομα παιζω Persona 4 golden και Dragons Crown αλλα γουσταρω που τσιμπησα τετοιο παιχνιδι σχεδον τζαμπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rayman Legends. Πραγματικα υπεροχο στο Vita. Ειναι απολαυση να εχεις τετοιο παιχνιδι στη μικρη οθονη. Το τσιμπησα απο καποιον που δεν το γουσταρε καθολου για 10 ευρουλακια (μιας και το Public του το αγοραζε 5 ευρω και προταθηκα να το παρω εγω απο τα χερια του για 10 ευρω και φυσικα δεχτηκε). Βεβαια το εβαλα στην ακρη τωρα γιατι ακομα παιζω Persona 4 golden και Dragons Crown αλλα γουσταρω που τσιμπησα τετοιο παιχνιδι σχεδον τζαμπα. 

dragons crown που εισαι????τι παιζει? εμενα μ αρεσε αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...