Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις παρεξηγηση......ή μας δουλευεις ή δουλευεις τον εαυτο σου ότι εχεις vita....το δοκιμασα απλα και μονο για να δω μηπως τελικα δινω λαθος συμβουλη...το vita εκανε restart προειδοποιώντας με μαλιστα ότι δεν είναι ο σωστος τροπος αλλαγης και ότι πιθανως θα χασω δεδομενα....τωρα εσυ πως το κανεις on the fly και δεν σου βγαζει πρόβλημα μονο εσυ το ξερεις (?).....

Για τσέκαρε μήπως θες κάποιο update. Αυτά που λες μου τα έκανε πιο παλιά ενώ τώρα ποια ότι λέει ο φίλος. Βέβαια αν δεν έχεις κάνει τα update σου δεν μπαίνεις PS plus οποτε μάλλον θα είσαι εντάξει σε αυτό το θέμα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις το δοκιμασα. Λειτουργησε κανονικα. Οπως ειπα αν δεν τρεχεις τιποτα μια χαρα αλλαζεις τις καρτες και αναμμενο να ειναι. Δεν εκανες καμια πατατα φανταζομαι να αλλαξες καρτα την ωρα που τρεχει κανα παιχνιδι ή το ps-store. 

 

 

Για τσέκαρε μήπως θες κάποιο update. Αυτά που λες μου τα έκανε πιο παλιά ενώ τώρα ποια ότι λέει ο φίλος. Βέβαια αν δεν έχεις κάνει τα update σου δεν μπαίνεις PS plus οποτε μάλλον θα είσαι εντάξει σε αυτό το θέμα.

 

Βρε παιδια τωρα το ξαναδοκιμασα....το ιδιο μνμ μου "εδωσε" και οχι δεν "τρεχει" τιποτα απο "πισω", updates τα εχω κανει ολα (system software 3.15)  και PLUS MEMBER ειμαι απο day1....καθως το βρισκω μεγαλο λαθος να ειναι καποιος "πειρατης" ιδιως οταν υπαρχει το PLUS στο PSN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες δεν βγαζει νοημα, δεν ειμαι ο μοναδικος στην παρεα μου με vita. Το ιδιο γινεται και με τους γνωστους μου και φιλους οταν βρισκομαστε. Μια χαρα αλλαζεις on the fly τις καρτες. 

 

- ΠΡΟΣΟΧΗ - μιλαμε για παιχνιδια και οχι καρτες μνημης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- ΠΡΟΣΟΧΗ - μιλαμε για παιχνιδια και οχι καρτες μνημης. 

Ακριβως αυτο ειναι το θεμα.

Η σπινεμ μιλαει για καρτες μνημης ενω εσυ για καρτες παιχνιδιων

Η καρτα μνημης για να αλλαχθει πρεπει να γινει με κλειστο το PSV και οχι on the fly

Η καρτα παιχνιδιου αλλαζει on the fly

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φίλε μου το killzone αλλα ξεκινησα τελικά με cod black ops μιας και ειμαι λάτρης των cod στο ps3 και μια κάρτα 16 αφού για 32 πολλα τα λεφτά.

Επόμενη αγορα ειναι το ps plus που μου είπες πολυ πιθανών με άλλη μια 16 και το killzone.

Αυτό που θέλω να διευκρινίσω ειναι αν μπορώ να έχω παραπάνω από μια memory stick με παιχνίδια και να τις αλλάζω κάθε φορά που θέλω να παίξω κάτι άλλο.

 

Ναι μπορεις, αλλα μην το δοκιμασεις με ανοιχτο το vita....κάθε φορα που θα θες να αλλαξεις καρτα, κλεινε το αλλαζε καρτα περιμενε να κανει τα δικα του και μετα ανοιγε το. Μια φορα δοκιμασα on the fly αλλαγμα (για να τεσταρω τι θα γινει και εάν γινεται) και καλυτερα να μην το ειχα κανει ποτε....όλα ή σχεδόν όλα τα saves χαθηκανε, μυρια αλλα προβλήματα και τελικα αναγκαστηκα σε Hard reset sto vita, format στα MS Και ξανα "κατεβασμα" όλα τα παιχνίδια που ειχα αγορασει ή παρει από το Plus!!!!!! το πρόβλημα ισως και να εχει λυθει με τα μετεπειτα firmware updates όμως εγω δεν το ξαναδοκιμάζω.....

 

Και εγω ετσι εχω κανει (δυο 16αρες και μια 8αρα).

 

Προσωπικα αλλαζω καρτες on the fly, απλα να φροντιζεις να μην "τρεχει" κατι στο μηχανημα εκεινη τη στιγμη. Κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

 

 

Αυτο που λες δεν βγαζει νοημα, δεν ειμαι ο μοναδικος στην παρεα μου με vita. Το ιδιο γινεται και με τους γνωστους μου και φιλους οταν βρισκομαστε. Μια χαρα αλλαζεις on the fly τις καρτες. 

 

- ΠΡΟΣΟΧΗ - μιλαμε για παιχνιδια και οχι καρτες μνημης. 

 

Ιkaruga πραγματικα τωρα....διαβασες καθολου τι ρωτησε ο jimthb ή απλα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ τη ρωτησε ο ανθρωπος απαντησες? και μαλιστα λανθασμενα.....

 

Ακριβως αυτο ειναι το θεμα.

Η σπινεμ μιλαει για καρτες μνημης ενω εσυ για καρτες παιχνιδιων

Η καρτα μνημης για να αλλαχθει πρεπει να γινει με κλειστο το PSV και οχι on the fly

Η καρτα παιχνιδιου αλλαζει on the fly

Ετσι ακριβως!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...