Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Οχι αλλα η διαφορα των γραφικων του PSV απο το PS3 δεν υπαρχει.

 

 Α, παραξενεύτηκα με το «HD» στον τίτλο του παιχνιδιού. Και βασικά είναι λίγο βλακεία τώρα που το σκέφτομαι να το λένε «HD» και να έχει sub-HD γραφικά. Oh, well.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το HD στο FF10 αναφέρεται στο remaster της εικόνας σε γραφικά υψηλής ανάλυσης. Όπως γίνεται και με τις παλιές ταινίες. Το Vita μια χαρά παίζει HD πηγές στη δική του ανάλυση (960x544). Μια ταινία π.χ BD θα την έκανε downscale για την αναπαραγωγή της, απεναντίας αν μπορούσε να συνδεθεί σε μεγάλη οθόνη στην περίπτωση του παιχνιδιού αυτή τη φορά, θα το έκανε upscale. Με πολύ αξιοπρεπή αποτελέσματα για την ανάλυση που υποστηρίζει.

 

Δεν υπάρχουν sub-hd αναλύσεις, υπάρχει μόνο η δουλειά που κάνει το εκάστοτε στούντιο στην ανάπλαση της εικόνας. Btw, πέτυχα σε έναν Γερμανό το action mega pack στα 180 ευρώ. Καλή προσφορά θα έλεγα για τα τωρινά δεδομένα, αλλά μάλλον θα περιμένω να βγει κάνα φτηνότερο πακέτο για το slim, ίσως με μεγαλύτερη κάρτα και λιγότερα παιχνίδια. Αν βγει ποτέ, βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση, το BORDERLANDS 2 στο Vita αξιζει, επειδη εχω καιρο να παρω ενα παιχνιδι στο "κτηνος", αξιζει, θα το ευχαριστηθω?, ποσες ωρες gameplay ειναι (ενα απο τα λιγα παιχνιδια που δεν πηρα στο pc για να ξερω!), Εχει ατομα στο "online" κομματι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσοι τιτλοι αναμενονται στο αμεσο μελλον για το vita και δεν ειναι indies; Σκεφτομαι πια πολυ σοβαρα το ενδεχομενο να πουλησω το vita καθως δεν βρισκω καποιον τιτλο που αξιζει και δεν εχω παιξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσοι τιτλοι αναμενονται στο αμεσο μελλον για το vita και δεν ειναι indies; Σκεφτομαι πια πολυ σοβαρα το ενδεχομενο να πουλησω το vita καθως δεν βρισκω καποιον τιτλο που αξιζει και δεν εχω παιξει 

 

Ιαπωνικά RPG, indies, console ports και free psn plus games.... 

http://www.gamespot.com/articles/sony-uncertain-about-future-of-aaa-western-games-o/1100-6421078/

 

Μόνο αυτό θεωρώ αξιόλογο...

http://blog.eu.playstation.com/2013/08/20/murasaki-baby-unveiled-for-ps-vita/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσοι τιτλοι αναμενονται στο αμεσο μελλον για το vita και δεν ειναι indies; Σκεφτομαι πια πολυ σοβαρα το ενδεχομενο να πουλησω το vita καθως δεν βρισκω καποιον τιτλο που αξιζει και δεν εχω παιξει 

 

Εχει ορισμενα τα οποια ειναι Ιαπωνιας μονο φυσικα οποτε αναλογα τα γουστα σου ισως και να αξιζει για εσενα να το κρατησεις. Αν παλι δεν εισαι φαν του Ιαπωνα τοτε δεν θα βρεις τιποτα δυστυχως που να μην το βρισκεις και αλλου. Για εμενα ειναι κριμα να το δωσεις βεβαια αλλα οκ, εσυ ξερεις καλυτερα αν του κανεις χρηση ή οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρηγγειλα virtua tennis και resistance απο public.τα εριξε στα 5 και 10 ευρω αντιστοιχα.οποιος ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια.το virtua τι λεει?το εχει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως, ειναι ετσι οπως τα λες...Το εχει παρατησει και επισημα το φορητο της η

 

http://www.psvitahub.com/2014/07/sony-president-many-many-first-party-ps.html Ισως οχι ακομη. Σε συνδυασμο με τις πωλησεις του που εχουν ανεβει αρκετα τελευταια αλλα και πιθανου χακαρισματος της κονσολας που τις θα εκτοξευσει πιστευω,εγω ελπιζω ακομη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνδυασμο με τις πωλησεις του που εχουν ανεβει αρκετα τελευταια αλλα και πιθανου χακαρισματος της κονσολας που τις θα εκτοξευσει πιστευω,εγω ελπιζω ακομη...

 

Ανέβηκαν πριν μερικούς μήνες μόνο εξαιτίας του FF X HD

 

 

Τώρα (Ιούνιος USA)

 

PSvita 15k (αιωνία του η μνήμη)

3DS 151k 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβηκαν πριν μερικούς μήνες μόνο εξαιτίας του FF X HD

 

 

Τώρα (Ιούνιος USA)

 

PSvita 15k (αιωνία του η μνήμη)

3DS 151k

 

Αυτα τα στοιχεια που τα βρηκες φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...