Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα. Εγώ έχω μείνει με την 16άρα και μέχρι στιγμής με καλύπτει. Έχω περίπου 10 παιχνίδια ταυτόχρονα και παίρνει κι άλλα.

 

Μια ακόμη καλή προσφορά που παίζει αυτές τις μέρες είναι το Castlevania The Dracula X Chronicles, το οποίο είναι ουσιαστικά 3 παιχνίδια σε 1. Περιλαμβάνει και ένα από τα καλύτερα - αν όχι το καλύτερο - παιχνίδι της σειράς, Symphony of the Night.  Τιμή 4 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο περιέργεια, σε τι τιμές τις πήρατε τις κάρτες μνήμης? Να υποθέσω ότι τις έχετε καιρό..

Βρήκα στο amazon 32αρα και μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 72€

 

Λέω να την πάρω, γιατί όπως πάει το πράγμα θα γίνουν και αυτές δυσεύρετες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eγω εχω "βολευτει" με 2-3 8ρες γιατι περιμενα πως θα επαιζα κυριως retail αλλα εβγαιναν digital προσφορες και...

 

Αν και δε θα ελεγα πως τη βολευτηκα τη συγκεκριμενη κονσολα, αλλα αυτο ειναι καθαρα δικο μου λαθος επιλογης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εχω λογαριασμό psn και θέλω να κατεβάζω παιχνίδια psone (και αυτά που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα για vita), συν τις προσφορές, οι 8αρες δεν το κόβω να με βολεύουν τελικά.

 

 

 

 

Αν και δε θα ελεγα πως τη βολευτηκα τη συγκεκριμενη κονσολα, αλλα αυτο ειναι καθαρα δικο μου λαθος επιλογης :)

 

Γιατί το λες αυτό? Τη βαρέθηκες ή ήθελες 3DS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι Day One (για την ακρίβεια 4 μήνες μετά το λανσάρισμα) μαζί με το Vita, μου έδωσαν ΔΩΡΟ μια 16GB. Δηλαδή, είχα πληρώσει γύρω στα 300-350 (δεν θυμάμαι ακριβώς) και πήρα το Vita + Unit 13 + 16GB από ΠΛΑΙΣΙΟ, lucky?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι Day One (για την ακρίβεια 4 μήνες μετά το λανσάρισμα) μαζί με το Vita, μου έδωσαν ΔΩΡΟ μια 16GB. Δηλαδή, είχα πληρώσει γύρω στα 300-350 (δεν θυμάμαι ακριβώς) και πήρα το Vita + Unit 13 + 16GB από ΠΛΑΙΣΙΟ, lucky?

Πήρα το εξής πακέτο στα 199€:

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/ps-vita/konsola-ps-vita/145458-sony-ps-vita-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-2004-&-adventure-mega-pack-ps-vita-game-&-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B7%CF%82-8gb

 

το περιμένω να φτάσει αύριο. Υπολόγισα την αξία των παιχνιδιών που δίνει συν τη κάρτα και βγαίνει γύρω στα 90€ κέρδος. Τα τρία πρώτα παιχνίδια τα ήθελα έτσι και αλλιώς. Βέβαια η κονσόλα έχει βγει εδώ και 4 χρόνια, αλλά δεν με χάλασε.

 

Πάντως δεν ισχύει αυτό που λένε ότι το vita δεν έχει παιχνίδια, υπάρχουν πάρα πολλά που θέλω να παιξω και ας μην βγουν καινούργια ΑΑΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί το λες αυτό? Τη βαρέθηκες ή ήθελες 3DS?

Βασικα επαιξα ελαχιστα και πλέον την εχω σε ενα συρτάρι. Συνεχως εν τω μεταξύ παω να την πουλησω και το καθυστερω γιατι "ελα μωρε πρεπει να τελειώσεις επιτέλους το assassin's creed" :lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πήρα το εξής πακέτο στα 199€:

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/ps-vita/konsola-ps-vita/145458-sony-ps-vita-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-2004-&-adventure-mega-pack-ps-vita-game-&-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B7%CF%82-8gb

 

το περιμένω να φτάσει αύριο. Υπολόγισα την αξία των παιχνιδιών που δίνει συν τη κάρτα και βγαίνει γύρω στα 90€ κέρδος. Τα τρία πρώτα παιχνίδια τα ήθελα έτσι και αλλιώς. Βέβαια η κονσόλα έχει βγει εδώ και 4 χρόνια, αλλά δεν με χάλασε.

 

Πάντως δεν ισχύει αυτό που λένε ότι το vita δεν έχει παιχνίδια, υπάρχουν πάρα πολλά που θέλω να παιξω και ας μην βγουν καινούργια ΑΑΑ.

Αυτό με το ΑΑΑ στο gaming industry με ενοχλεί πάρα πολύ. Σε όλα τα άλλα industries AAA (π.χ κινηματογράφος) είναι οι ποιοτικές παραγωγές και όχι οι μεγάλες -.-

 

Anyway, εγώ την 64 την πήρα στα 96€, λόγω ps plus.

 

Πάντως αν είσαι φαν των rpgs σίγουρα θα βρεις πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενος φιλου ενα PCH-1104 μοντελο που ειναι 3g και του εχει σπασει η οθονη.

στην σονυ δεν το συζηταμε,για επισκευη δεν συμφερει,παιρνουμε αλλο αν ειναι.....

 

δεν μπορω να βρω πουθενα ανταλλακτικο για το συγκεκριμενο μοντελο(οθονη+digitizer)

υπαρχει περιπτωση να κανει και απο αλλα χιλιαρια μοντελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ΑΑΑ στο gaming industry με ενοχλεί πάρα πολύ. Σε όλα τα άλλα industries AAA (π.χ κινηματογράφος) είναι οι ποιοτικές παραγωγές και όχι οι μεγάλες -.-

 

Anyway, εγώ την 64 την πήρα στα 96€, λόγω ps plus.

 

Πάντως αν είσαι φαν των rpgs σίγουρα θα βρεις πάρα πολλά.

 

Ναι, αλλά η gaming industry έχει να κάνει καθαρά με τεχνολογία, το οποίο συνεπάγεται $$$

 

Από rpg θα πάρω σίγουρα το Persona 4 και το Child of Light, αλλά δεν πήρα Vita μόνο για να παίζω rpg, έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία.

 

Πχ αυτό το παιχνιδάκι, το οποίο είναι σε μισή τιμή τώρα και είναι και Cross Buy

 

https://store.playstation.com/#!/en-gr/games/oddworld-new-%27n%27-tasty-(ps4)/cid=EP4134-CUSA00326_00-ONNTGAME00000001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενος φιλου ενα PCH-1104 μοντελο που ειναι 3g και του εχει σπασει η οθονη.

στην σονυ δεν το συζηταμε,για επισκευη δεν συμφερει,παιρνουμε αλλο αν ειναι.....

 

δεν μπορω να βρω πουθενα ανταλλακτικο για το συγκεκριμενο μοντελο(οθονη+digitizer)

υπαρχει περιπτωση να κανει και απο αλλα χιλιαρια μοντελα?

Κάτι σαν αυτό? Δες εδώ και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν αυτό? Δες εδώ και άλλα.

σε ολα οσα εχω δει απλα αναφερουν σαν 1000αρια μοντελα.

μηπως θα πρεπει να το λυσω αναγκαστικα για να αποφυγω

λανθασμενη αγορα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ολα οσα εχω δει απλα αναφερουν σαν 1000αρια μοντελα.

μηπως θα πρεπει να το λυσω αναγκαστικα για να αποφυγω

λανθασμενη αγορα???

Τι εννοείς? Τα link (με κάθε επιφύλαξη) αναφέρονται στο launch μοντέλο, που αυτό έχει (νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...