Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βγάλει νέο Vita η Sony; Ωραίο τρολλάρισμα θα είναι!

Δες τα post μια σελίδα πίσω. Στο NeoGaf, βασίσανε τις φήμες σε ένα wifi chip, που ο κωδικός του μοιάζει αρκετά με του Vita. Και ως γνωστόν.. αρχίσανε να οργιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα -μάλλον μεταχειρισμένο- PSV. Με ενδιαφέρουν και τα games του και τα games του PSP (που δεν είχα ποτέ). Πιο πολύ απ' όλα όμως με ενδιαφέρει να μπορώ να παίζω remote play από το PS3 μου. Έχει νόημα το remote play από PS3 σε PSV; Απ' ότι έχω δει τα cfw PS3 υποστηρίζουν πολύ περισσότερα games σε remote play με διάφορα κόλπα, αλλά το streaming είναι ικανοποιητικό ή θα μου σπάνε τα νεύρα;

Uncharted 4 που έχω δοκιμάσει από PS4 στο Vita δεν είχε κανένα πρόβλημα. Το μόνο θέμα ήταν η έλλειψη r2 l2 στο vita, και έπρεπε να χρησιμοποιώ το πίσω touchpad το οποίο δεν βολεύει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα -μάλλον μεταχειρισμένο- PSV. Με ενδιαφέρουν και τα games του και τα games του PSP (που δεν είχα ποτέ). Πιο πολύ απ' όλα όμως με ενδιαφέρει να μπορώ να παίζω remote play από το PS3 μου. Έχει νόημα το remote play από PS3 σε PSV; Απ' ότι έχω δει τα cfw PS3 υποστηρίζουν πολύ περισσότερα games σε remote play με διάφορα κόλπα, αλλά το streaming είναι ικανοποιητικό ή θα μου σπάνε τα νεύρα;

 

Ελάχιστο "πρόστιμο" έχει η μεταξύ τους σύνδεση. Εχει σίγουρα κάποιο input lag το οποίο θα το παρατηρήσεις μόνο γρήγορα παιχνίδια όπως fighting. Στα υπόλοιπα παιχνίδια δεν θα έχεις κάποιο σοβαρό θέμα. Το βασικό πρόβλημα είναι η έλλειψη L2-3, R2-3 που χρησιμοποιείς το πίσω touch pad αλλά πραγματικά δεν βολεύει με τίποτα. Για CFW δεν έχω ιδέα να σε πω κάτι.

 

Σε ότι αφορά τα παιχνίδια του PSP δεν θα βρεις μεγάλη γκάμα αλλά θα βρεις σίγουρα τα καλύτερα του PSP οπότε σίγουρα μετράει, για το PS1 δεν έχει πολλά αλλά έχει κάποια δυνατά χαρτιά (όπως τα suikoden 1, 2) που σίγουρα μετράνε πολύ.

 

Αφού μιλάς για μεταχειρισμένο όμως θα σε πω να τσεκάρεις τον φορτιστή σίγουρα γιατί οι συγκεκριμένοι έχουν την τάση να έχουν βλάβες. Η σύνηθες βλάβη έχει να κάνει ότι ο φορτιστής θέλει κόλπα για να αποφασίσει να φορτίσει τη συσκευή. Αλλαγές πρίζας, βάλε βγάλε και τέτοια. Επίσης αν έχεις σκοπό να πάρεις πράμα digital τότε βάλε το χέρι βαθιά στην τσέπη και πάρε 64άρα κάρτα. Τα παιχνίδια του PSV γενικά είναι αρκετά μεγάλα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις για remote play ps4-ps vita για βελτιστο framerate ? Το ps4 το εχω με ethernet. Με ενδιαφερει μονο remote εντος σπιτιου. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το PS vita (σε μεταχειρισμένο, αν το πάρω τελικά) για 2-3 τίτλους παιχνιδιών που έχω δει και θα ήθελα να τα παίξω. Αλλά δεν ξέρω, αξίζει; Μια το θέλω, μια δεν το θέλω, είμαι σε δίλημμα.  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το μετανιωσεις,Ειναι ενα φορητο ps3.Βρισκεις μτχ με καλη προικα σε καλες τιμες.Και αν σπασει οπως δειχνουν τα πραγματα θα παιζεις τζαμπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το PS vita (σε μεταχειρισμένο, αν το πάρω τελικά) για 2-3 τίτλους παιχνιδιών που έχω δει και θα ήθελα να τα παίξω. Αλλά δεν ξέρω, αξίζει; Μια το θέλω, μια δεν το θέλω, είμαι σε δίλημμα.  :unsure:

Και γω στη σκέψη ήμουν αλλά το πήρα τελικά πριν 2 μήνες.

Δεν μετανιώνω καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το έχει σε έκπτωση στα Public μέχρι τα μεσάνυχτα στα 24€ (τα έχει βάλει όλα σε έκπτωση), αλλά βλέπω ότι σε σκρουτζομάγαζα στην ίδια τιμή είναι. Δεν το έχω ψάξει για Chronicles, αλλά το Liberation θα το πάρω κάποια στιγμή.

 

Εγώ μόλις παρήγγειλα Killzone mercenary -30%, το είχα βάλει στο μάτι καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις παρήγγειλα Killzone mercenary -30%, το είχα βάλει στο μάτι καιρό

Day One το συγκερκιμένο. Το μοναδικό που έδειξε τι μπορεί να κάνει αυτό το φορητό. Κάτι που η SONY δεν πίστεψε 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του!

 

Το Liberation δεν το πήρα ποτέ, διότι έλεγαν χαμηλά fps σε αρκετές περιοχές. Το Chronicles, για να περάσει η ώρα, μιας και δεν παίζω jRPGs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έπαιζα Danganronpa πριν λίγο και εκεί που διάβαζα τους διαλόγους και πατούσα το touch pad για να πάει στο επόμενο line (για να μην  χαλάσει το X από τη πολλή χρήση), το vita τρελάθηκε και άρχισε να προχωράει μόνο του τον διάλογο πολύ γρήγορα.

 

Με λίγο ψάξιμο στο google βρήκα ότι η οθόνη του vita τα παίζει όταν πέσει πάνω νερό ή όταν παίζεις με ιδρωμένα χέρια, όπως εγώ. Κάτι ανάλογο μου είχε τύχει και με το Gravity Rush, όπου το gliding, για το οποίο χρησιμοποιείς touch pad σταματούσε να δουλεύει και έπρεπε να κλείσω και να ξανα ανοίξω το vita για να παίξω. Ως λύση διάβασα ότι κάποιοι προτείνουν προστατευτική μεμβράνη.

 

Έχει τύχει σε κάποιον? Επίσης ξέρουμε καμία μεμβράνη της προκοπής? Έχει μια Hama το Public αλλά δεν ξέρω μήπως χάνεται η αίσθηση στο touch pad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...