Προς το περιεχόμενο

Nokia N9 : Το πρώτο MeeGO smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λυπάμαι, 670 δολάρια για το συγκεκριμένο δεν θα τα έδινα ποτέ. Όταν δίνεις 670 δολάρια τα θέλεις όλα, και από αυτό λείπουν οι εφαρμογές.

Αυτά βέβαια στην περίπτωση που,ως συνήθως, 670 δολάρια σημαίνει 670 ευρώ. Αν 670 δολάρια σημαίνει 466 ευρώ, είμαστε καλά, όχι τέλεια, αλλά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει. αν το WP7 θέλει windows home button ή όχι,γιατί αν θέλει δύσκολα θα μπορέσει κάποιος να βάλει WP7 στο N9....

 

Θέλει 3 buttons (soft ή Hard) Back, Windows & Search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι, 670 δολάρια για το συγκεκριμένο δεν θα τα έδινα ποτέ. Όταν δίνεις 670 δολάρια τα θέλεις όλα, και από αυτό λείπουν οι εφαρμογές.

Αυτά βέβαια στην περίπτωση που,ως συνήθως, 670 δολάρια σημαίνει 670 ευρώ. Αν 670 δολάρια σημαίνει 466 ευρώ, είμαστε καλά, όχι τέλεια, αλλά καλά.

Αυτο συμβαινει στα προιοντα αμερικανικη εταιρειας που τα εισαγει Ευρωπη. Στην περιπτωση της nokia θα ειναι 466€ χωρις φορους(γιατι και στην αμερικη οι τιμες ειναι χωρις τα τοπικα vat). Αρα να το υπολογιζεις στα 580€. Καπου εκει που ξεκινησε και το Ε7.

Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει. αν το WP7 θέλει windows home button ή όχι,γιατί αν θέλει δύσκολα θα μπορέσει κάποιος να βάλει WP7 στο N9....

Και γιατι να θελει καποιος να κανει αυτο το εγκλημα; Εδω αλλοι προσπαθουν να βαλουν στις wp7 συσκευες τους αλλα λειτουργικα, οχι να το αναβαθμιζουμε σε σχεση με το meego κιολας...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινητό με hardware του προηγούμενου έτους, πλατφόρμα που με το που γεννιέται πεθαίνει και τιμή (λογικά) της γνωστής ΝΟΚΙΑ. Ακόμα είμαστε στο στάδιο της πρώτης παρουσίασης, άρα έχουμε ψωμί μέχρι να φτάσει στα ράφια των καταστημάτων. Μέχρι τότε μπορεί και το S2 να είναι φθηνότερο...Θα βρει το κοινό του σε πορωμένους νοκιαδες, αν θελει ομως να διευρυνει την πελατειακη του βαση θα πρεπει να παιξει στην τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες αυτο ξερεις οτι τα κινητα της ειναι σκυλια, αλλωστε μην ξεχναμε τι υλικα χρησιμοποιει !

 

Ναι ομως αυτο δεν δικαιολογει τιν τιμη του

 

Και γιατι να θελει καποιος να κανει αυτο το εγκλημα; Εδω αλλοι προσπαθουν να βαλουν στις wp7 συσκευες τους αλλα λειτουργικα, οχι να το αναβαθμιζουμε σε σχεση με το meego κιολας...

 

Μηπως αυτοι προσπαθουν να κανουν πειραματα με την συσκευη τους?Εχεις πιασει στα χερια σου κιν με wp7?Μαλλον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τόσα και τόσα widgets έχω δοκιμάσει και σε windows 7 και σε kubuntu και σε android και το μόνο που κατάλαβα είναι πως είναι άχρηστες εφαρμογές με ωραίο design.

Γιατί να έχω widget ένα τεράστιο ρολόι όταν ας πούμε πάνω δεξιά ήδη υπάρχει ρολόι εξυπηρετικότατο.

 

αυτο ισως ισχυει για σενα, για καποιους αλλους ειναι πολυ χρησιμα

εμενα στο android μου εχουν λυσει τα χερια, αφου εχω φερει το τηλεφωνο στα μετρα μου χαρη σε αυτα

 

επισης εξυπηρετουν ωστε να εχεις γρηγορη προσβαση σε συγκεκριμενες ρυθμισεις ωστε να μην ψαχνεσαι στα μενου και υπομενου , δεν ειναι μονο για την ομορφια

 

αν εχεις μια οχι και τοσο δυνατη συσκευη , μπορεις να κλεισεις τα διαφορα χαζο-εφφε να βαλεις ενα γρηγορο launcher και καποια widgets που οντως σου χρησιμευουν (αναλογα το ατομο, ξερω μερικους που θελουν εορτολογιο πχ ) και δεν εχεις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει οπωσδήποτε να διαφοροποιηθούν στη ΝΟΚΙΑ?

οπωσδήποτε να λανσάρουν καινούργιο λειτουργικό?

τι να πω?

τα μούτρα τους θα φάνε

Δεν το λες και καινουργιο λειτουρικο. Καινουρια εκδοση του ,ναι.

 

Μηπως αυτοι προσπαθουν να κανουν πειραματα με την συσκευη τους?Εχεις πιασει στα χερια σου κιν με wp7?Μαλλον οχι.

Φυσικα. Ενα πολυ καλο σε hardware trophy των 199€ με ενα πολυ αθλιο λειτουργικο. Στην αντιθετη περιπτωση, στο Ν9 εχουμε ενα πολυ καλο λειτουργικο χωρις ελειψεις πανω σε ενα ελειπεστατο hardware σε σχεση με τον προκατοχο του, μην πως για τον ανταγωνισμο. Φαντασου το N9 σαν ενα αμαξι που εχει μονο τα βασικα, τιμονι, ροδες, ταχυτητες, χαμηλο βαρος για να πηγαινει γρηγορα εκει που θες χωρις ομως να εχεις ουτε ραδιοφωνο, ηλεκτρικα παραθυρα, ταπετσαριες κτλ...Θεωρω πιο πιθανο οι κατοχη wp7 να προσπαθησουν αν βαλουν meego παρα το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα. Ενα πολυ καλο σε hardware trophy των 199€ με ενα πολυ αθλιο λειτουργικο. Στην αντιθετη περιπτωση, στο Ν9 εχουμε ενα πολυ καλο λειτουργικο χωρις ελειψεις πανω σε ενα ελειπεστατο hardware σε σχεση με τον προκατοχο του, μην πως για τον ανταγωνισμο. Φαντασου το N9 σαν ενα αμαξι που εχει μονο τα βασικα, τιμονι, ροδες, ταχυτητες, χαμηλο βαρος για να πηγαινει γρηγορα εκει που θες χωρις ομως να εχεις ουτε ραδιοφωνο, ηλεκτρικα παραθυρα, ταπετσαριες κτλ...Θεωρω πιο πιθανο οι κατοχη wp7 να προσπαθησουν αν βαλουν meego παρα το αναποδο.

 

 

Οκ hater καταλαβαμε..εγω παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το 7 μαλλον εσυ οχι γιατι δεν το εχεις ψαξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ hater καταλαβαμε..εγω παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το 7 μαλλον εσυ οχι γιατι δεν το εχεις ψαξει...

Γιατί εσύ έχεις ψάξεις το Meego?Ok μπορεί να είναι κάποιοι haters αλλά μην γινόμαστε και εμείς funboys....Και εμένα μου αρέσει το wp7 αλλά δεν θα γίνω και πρόβατο της microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εσύ έχεις ψάξεις το Meego?Ok μπορεί να είναι κάποιοι haters αλλά μην γινόμαστε και εμείς funboys....Και εμένα μου αρέσει το wp7 αλλά δεν θα γίνω και πρόβατο της microsoft...

 

Ειδες πουθενα να γινομαι φανμποι?Το meego δεν το εχω δοκιμασει απλα απαντησα στο τι με βολευει τελικα εμενα.Δεν βγηκα να πω ωωωωωω τι μαματη η μικροσοφτ και κανενας δεν τιν πιανει ουυυυυ φτου σου αππλε και τετοια ελεος δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες πουθενα να γινομαι φανμποι?Το meego δεν το εχω δοκιμασει απλα απαντησα στο τι με βολευει τελικα εμενα.Δεν βγηκα να πω ωωωωωω τι μαματη η μικροσοφτ και κανενας δεν τιν πιανει ουυυυυ φτου σου αππλε και τετοια ελεος δηλ.

Οκ λάθος μου..... νόμιζα οτι καταδίκασες το meego εχοντας ως δεδομένο οτι η microsoft αγόρασε την Nokia και θα έπρεπε σων και καλά να παρουσιάσει wp7 πετόντας στον κουβά τα όποια πρότζεκτ,που μέρικα μάλιστα χρηματοδοτήθηκαν από την Ευρωπαϊκή ένωση,δικά σου και δικά μου λεφτά δηλαδή...

Και πάλι συγνώμη δεν είμαι θεός να σου δώσω έλεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ λάθος μου..... νόμιζα οτι καταδίκασες το meego εχοντας ως δεδομένο οτι η microsoft αγόρασε την Nokia και θα έπρεπε σων και καλά να παρουσιάσει wp7 πετόντας στον κουβά τα όποια πρότζεκτ,που μέρικα μάλιστα χρηματοδοτήθηκαν από την Ευρωπαϊκή ένωση,δικά σου και δικά μου λεφτά δηλαδή...

Και πάλι συγνώμη δεν είμαι θεός να σου δώσω έλεος....

 

 

Οχι δεν το καταδικαζω οπως διαβασες και παραπανω αν εχει καλη τιμη το συγκεκριμενο τηλ θα το τσιμπισω αλλα μου φενεται ανορθοδοξο να το πουλησει 500+ εφοσον υποτιθεται η ιδια θα κυκλοφορισει σε αυτες τις τιμες wp7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το καταδικαζω οπως διαβασες και παραπανω αν εχει καλη τιμη το συγκεκριμενο τηλ θα το τσιμπισω αλλα μου φενεται ανορθοδοξο να το πουλησει 500+ εφοσον υποτιθεται η ιδια θα κυκλοφορισει σε αυτες τις τιμες wp7.

Να το πουλησει δηλαδη 199€ οπως κανουν οι αλλες εταιρειες με τα wp7 τους; Δεν ειμαι hater. Ειμαι χρηστης Ν900 και ξερω οτι πιανοντας στα χερια μου τα wp7 ειναι ενα λειτουργικο με τις μισες δυνατοτητες απο αυτες που δινει το maemo και το meego τωρα, οχι στο μελλον με καποιο update. Οταν γινει λειτουργικο ανταξιο μπορει να παρω σοβαρα τα σχολια σου απαξιωσης του meego .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...