Προς το περιεχόμενο

Nokia N9 : Το πρώτο MeeGO smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το πουλησει δηλαδη 199€ οπως κανουν οι αλλες εταιρειες με τα wp7 τους; Δεν ειμαι hater. Ειμαι χρηστης Ν900 και ξερω οτι πιανοντας στα χερια μου τα wp7 ειναι ενα λειτουργικο με τις μισες δυνατοτητες απο αυτες που δινει το maemo και το meego τωρα, οχι στο μελλον με καποιο update. Οταν γινει λειτουργικο ανταξιο μπορει να παρω σοβαρα τα σχολια σου απαξιωσης του meego .

 

Δεν απαξιωσα το meego απλα ειναι ενα λειτουργικο σε βρεφικο σταδιο (αν κανω λαθος διορθωσε με)που οταν το πιασω στα χερια μου θα εχω και προσωπικη αποψη,απλα τα δικα σου σχολεια φαινοταν σαν hater τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν απαξιωσα το meego απλα ειναι ενα λειτουργικο σε βρεφικο σταδιο (αν κανω λαθος διορθωσε με)που οταν το πιασω στα χερια μου θα εχω και προσωπικη αποψη,απλα τα δικα σου σχολεια φαινοταν σαν hater τεσπα

Δεν το λες βρεφικο σταδιο. Εχει υποβαθρο δυο λειτουργικα που υπαρχουν πανω απο 5ετια. Η οθονη εφαρμογων και το dashbοard του multitasking ηρθαν κατευθειαν απο το maemo και το N900 του 2009. Αν ειμαι hater ,ειμαι απεναντι στη nokia που αργησε να βγαλει αυτο το λειτουργικο(οχι τη συσκευη γιατι την θεωρω ελειπη μπροστα στο Ν900 , τον προκατοχο της)πανω απο 1 χρονο. Αν ειναι κατι που θα αλλαζα σε αυτη τη συσκευη ειναι το hardware της και οχι το λειτουργικο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες βρεφικο σταδιο. Εχει υποβαθρο δυο λειτουργικα που υπαρχουν πανω απο 5ετια. Η οθονη εφαρμογων και το dashbοard του multitasking ηρθαν κατευθειαν απο το maemo και το N900 του 2009. Αν ειμαι hater ,ειμαι απεναντι στη nokia που αργησε να βγαλει αυτο το λειτουργικο(οχι τη συσκευη γιατι την θεωρω ελειπη μπροστα στο Ν900 , τον προκατοχο της)πανω απο 1 χρονο. Αν ειναι κατι που θα αλλαζα σε αυτη τη συσκευη ειναι το hardware της και οχι το λειτουργικο της.

 

 

Ισως τελικα η τιμη να ειναι ποιο χαμηλη απο το 500+ παντα με το ελειπη hardware που εχει ισως για να βγαζει και τρια χρωματα το κινητο ισως απευθυνεται σε πολυ κοσμο που δεν τον νοιαζει το hardware και το software γιατι το συγκεκριμενο καλυπτει κατα πολυ τα social media κιολας.θα δειξει.Παντως αν βγει φτηνο ψηνομαι να το αγορασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

 

εγώ που περιμένω το nokia sea ray με windows phone το οποίο είναι ολόιδιο με το N9 απογοητεύτηκα λίγο με το μέγεθος του που είναι πιο μεγάλο του iphone (για το ίδιο το n9 δεν έχω να πω κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που περιμένω το nokia sea ray με windows phone το οποίο είναι ολόιδιο με το N9 απογοητεύτηκα λίγο με το μέγεθος του που είναι πιο μεγάλο του iphone (για το ίδιο το n9 δεν έχω να πω κάτι)

Και εγω καλοβλπεπω το Searay αλλα θα ηθελα να εχει 1GB RAM οπως το Ν9 και οχι 512 :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω καλοβλπεπω το Searay αλλα θα ηθελα να εχει 1GB RAM οπως το Ν9 και οχι 512 :-(

Άλλη πλατφόρμα, δεν συγκρίνεται. Θα μπορούσαν κάλλιστα να βάλουν, εφόσον νομίζω και οι διαστάσεις ακόμα θα είναι ίδιες.

Για σχέδιο με τρελαίνει το n9, και ανυπομονώ το Nokia searay (sun;).

Και η πλατφόρμα όπου έχω δει είναι καλή. Νομίζω μακροπρόθεσμα δεν θα βγει ζημιωμένη η nokia, μετά τη συμφωνία με την ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη πλατφόρμα, δεν συγκρίνεται. Θα μπορούσαν κάλλιστα να βάλουν, εφόσον νομίζω και οι διαστάσεις ακόμα θα είναι ίδιες.

Για σχέδιο με τρελαίνει το n9, και ανυπομονώ το Nokia searay (sun;).

Και η πλατφόρμα όπου έχω δει είναι καλή. Νομίζω μακροπρόθεσμα δεν θα βγει ζημιωμένη η nokia, μετά τη συμφωνία με την ms.

Ναι σχεδιαστικα ειναι αστερι αν ηταν δυπιρινο με Android θα γ@μ@γε και θα εσπερνε, τωρα με το WP7 θα δυξει ελπιζω να εχει λογικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...