Προς το περιεχόμενο

Oz - TV Series


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

WTF ρε. Η σειρα ειναι τοσο ιδιοφυης που δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχει.

Εχω δει ως το 7ο επεισοδιο. Αν συνεχιζει σε παρομοιο επιπεδο...

τοτε γιατι δεν εχουνε φτιαξει αγαλμα στους συντελεστες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

WTF ρε. Η σειρα ειναι τοσο ιδιοφυης που δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχει.

Εχω δει ως το 7ο επεισοδιο. Αν συνεχιζει σε παρομοιο επιπεδο...

τοτε γιατι δεν εχουνε φτιαξει αγαλμα στους συντελεστες;

 

δεν ειναι πιο ευρεως γνωστη εδω περα, κυριως γιατι ειναι σχετικα παλια, πριν ξεκινησει ολος αυτος ο χαμος με τις τηλεοπτικες σειρες και 2ον επειδη δεν υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι...

 

συνεχιζε να βλεπεις, δεν θα χασεις καθολου το ενδιαφερον σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι πιο ευρεως γνωστη εδω περα, κυριως γιατι ειναι σχετικα παλια, πριν ξεκινησει ολος αυτος ο χαμος με τις τηλεοπτικες σειρες και 2ον επειδη δεν υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι...

 

συνεχιζε να βλεπεις, δεν θα χασεις καθολου το ενδιαφερον σου...

 

Δε παιζουν ελληνικοι υποτιτλοι πουθενα? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο 1η σεζον

Και παλι οχι ολη, δεν υπαρχουν για το season finale.

 

btw, S1-Ep 8:

 

Remember when your high|school history teacher

said that the course|of human events changes

'cause of the deeds of great men.

}Well, the bitch was lying.

Fuck Caesar,

fuck Lincoln,

fuck Mahatma Gandhi.

The world keeps moving|cause of you and me,

the anonymous.

Revolutions get going cause|there ain't enough bread.

Να το το προλεταριάτο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έλεος τι μου κάνετε τώρα...

Αντε να μετριασω τις ενοχες σου..'Την ειδα πριν απο 2-3 χρονια, ειχα απλετο χρονο και ημουν καλοκαιρινες διακοπες'

 

Αλλα θα ξοδευα ανετα χρονο για την δωtongue.gif Αν τυχον εχεις δει το prison break και λες πως εχεις δει σειρα με φυλακες, εισαι υποχρεωμενος να το δειςbiggrin.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά την είχε δείξει πολύ πιο παλιά η ελληνική τηλεόραση ;

 

τελείωσα τον πρώτο κύκλο χθες και οκ έχω έντονη την αίσθηση οτι την έχω ξαναδεί σιγουρα . Όλοι οι χαρακτήρες ήταν γνώριμοι (σαν χαρακτήρες σειράς και όχι σαν ηθοποιοί που είναι γνωστοί έτσι και αλλιώς οι πιο πολλοί) , όπως και το τι θα γίνει στην συνέχεια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγω ειμαι στο 2χ04 καπου. Βλεπω 3-4 επεισοδεια την βδομαδα περιπου, ζοριζει και ο χρονος. Σιγουρα αμα εχεις δει wire μπενεις αμεσως στο νοημα. Η σειρα ειναι κορυφη, βεβαια εχω μερικες μικρες ενστασουλες, αλλα τιποτα σπουδαιο, κυριως με 2-3 χρακτηρες που μου την σπανε. Καλη συνεχεια σε ολους, εχει φαση που παρολο που ειναι παλια σειρα, ειμαστε καμποσοι που τωρα την ξεκιναμε οποτε θα μπορουμε και να την συζηταμε.

 

εγω ειμαι στο 2χ04 καπου. Βλεπω 3-4 επεισοδεια την βδομαδα περιπου, ζοριζει και ο χρονος. Σιγουρα αμα εχεις δει wire μπενεις αμεσως στο νοημα. Η σειρα ειναι κορυφη, βεβαια εχω μερικες μικρες ενστασουλες, αλλα τιποτα σπουδαιο, κυριως με 2-3 χρακτηρες που μου την σπανε. Καλη συνεχεια σε ολους, εχει φαση που παρολο που ειναι παλια σειρα, ειμαστε καμποσοι που τωρα την ξεκιναμε οποτε θα μπορουμε και να την συζηταμε.

 

 

αααα κατι που εχω απορια, οι σκηνες που δειχνουν τα εγκληματα που κανουν πριν φυλακιστουν οι τυποι, ξερετε που ειναι σαν να μας κανουν μια περιληψουλα του πριζονερ, ειναι ηθελημενα λιγο προχειρα και κακογυρισμενα?? Ενω εχει η σειρα υφος βαρυ και σοβαρο, αυτες οι σκηνες καμια φορα μοιαζουν παρωδιες. Κομικ ριλις τενσιον?? Η μηπως λενε δεν κρινουμε τι κανανε εξω, μας νοιαζει τι γινεται μεσα. Η μηπως ειναι απλα ιδεα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι απλά ετσι είναι το στυλ. και στους επόμενους κύκλους έτσι πάνε. είναι απλά ένα οπτικό intro πριν δείξει τον άλλο να μπαίνει φυλακή . δεν εμβαθύνει ούτε στο τι έκανε ούτε στο γιατί το έκανε κτλ.

 

και γενικά μπορεί να είναι σοβαρή κτλ , αλλά εχει αρκετά σημεία παρωδίας κυρίως στις αφηγήσεις.

 

από περιέργεια ποιοι 2-3 σου την σπάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο να στην σπανε αρκετοι σε αυτη τη σειρα. Οι χαρακτηρες δεν ειναι οι συνηθισμενοι εξευγενισμενοι ηρωες και αγιοποιημενοι εγκληματιες που εχουμε συνηθισει απο αλλες prison-oriented σειρες/ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...